Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-9

  • 55 633
  • 767
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 152
Аз се отказах от Пигманорм точно заради съдържанието му..
Иначе, кожната ми лекарка ми го беше предписала с рецепта.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 845
Серума, spot correct-ора и нощния.

Аз от много четене установих, че доста хора са доволни от тези кремчета и мисля да си ги взема. Дневен крем имам много хубав на друга марка и сигурно ще взема само нощния и серума. Може ли да ми кажете каква е последователността във вечерната грижа? Първо серума, после нощния и след това - сън за красота?
Ще започна и всяка седмица по веднъж да се мажа с бабината рецепта от сода + лимон за 10 минути.

# 62
  • Мнения: 18 039
А само дневния и нощния крем дали биха имали ефект или и серума трябва задължително? Някак кой знае какви проблеми аз

# 63
  • Мнения: 18 542
Ще започна и всяка седмица по веднъж да се мажа с бабината рецепта от сода + лимон за 10 минути.
Содата и лимонът нямат място на лицето. Почети повече за този тип маска, преди да започнеш да си правиш - приятелски съвет.

# 64
  • Мнения: 9 152
А краставицата, ягодите и киселото мляко?
аз съм си слагала лимон, както и сода🙂

# 65
  • София
  • Мнения: 3 845
А краставицата, ягодите и киселото мляко?
аз съм си слагала лимон, както и сода🙂

В какво съотношение и колко време преседява маската?


Миоки, защо да не се ползва лимона и содата. Ако останат на лицето до 5 минути, може би няма да има проблеми. Да, те са агресивни и аз се опасявах.

# 66
  • Мнения: 18 542
Yellow_girl, содата е много основна (кожата ни е е леко кисела), а лимоните са с много вариращо рН и има риск от химично изгаряне, особено при по-чувствителни кожи. Прекалено агресивни са тези маски ине си струва рискът спрямо евентуалната полза. По-добре си купи тоник с някаква киселина по избор за ежедневна употреба и си ползвай него.

# 67
  • Мнения: 10 308
Серума, spot correct-ора и нощния.

Аз от много четене установих, че доста хора са доволни от тези кремчета и мисля да си ги взема. Дневен крем имам много хубав на друга марка и сигурно ще взема само нощния и серума. Може ли да ми кажете каква е последователността във вечерната грижа? Първо серума, после нощния и след това - сън за красота?
………………..
Аз първо нанасям серума, след него spot correct-ора и нощния. Така както съм го писала по-горе. Обаче spot correct-ора така и не мога да разбера има ли нещо вътре няма ли. Него нанасям върху конкретни петънца. ТОлкова пък да не сложат нищо вътре...

# 68
  • Мнения: 9 152
А краставицата, ягодите и киселото мляко?
аз съм си слагала лимон, както и сода🙂

В какво съотношение и колко време преседява маската?


Миоки, защо да не се ползва лимона и содата. Ако останат на лицето до 5 минути, може би няма да има проблеми. Да, те са агресивни и аз се опасявах.
Правела съм си спорадично, по рецепти, видяни в нета. Със сода например, съм смесвала кокосово масло, мед, лимон и кисело мляко. Нямала съм проблем, напротив. Доволна съм оставала от освежителния ефект.
Последно с природни продукти правих една рецепта с куркума. Хареса ми, но бая боядисва.

# 69
  • Мнения: 18 542
Е като искате слагайте си, аз не бих поради изредените по-горе причини. Само предупреждавам, а всеки си решава каво да си сложи или не на лицето.

# 70
  • Мнения: 5 284
какво да си сложи или не на лицето.
Могат първо да пробват на тила на скрито място примерно, дали понася кожата. Аз постъпих така с Пигманорм, защото съм със светла и чувствителна кожа (точно него предвид в първия постинг, но бях забравила името).
Скрит текст:
Засърбя ме и ми излезе обрив. Моята приятелка обаче изчисти пигмент след четири седмици по три ползвания върху петното, като най-силната реакция беше неболезнено зачервяване и на следващия ден белене на кожата. Това нещо се повтори при нея няколко пъти за четири седмици. И така тя ми даде остатъка от нейната тубичка и аз пробвах, въпреки че знаех, че не е за мен. На другия ден мястото на челото ми беше огнено червено и болеше, като се опитах да сложа грим. Не беше възможно друго нанасяне - възпалението изчезна след четири дни без никакво белене. Повече не пробвах.

# 71
  • Мнения: 18 542
Да, тест върху кожата на друго място би бил от полза при евентуална алергична реакция, но пак няма гаранция как ще реагира лицето. Просто внимавайте какво си слагате на лицята, това исках да кажа Simple Smile

Резултатите от системното, агресивно третиране на кожата може да са непредвидими не само веднага след ползването, ами и напред в годините.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 845
Yellow_girl, содата е много основна (кожата ни е е леко кисела), а лимоните са с много вариращо рН и има риск от химично изгаряне, особено при по-чувствителни кожи. Прекалено агресивни са тези маски ине си струва рискът спрямо евентуалната полза. По-добре си купи тоник с някаква киселина по избор за ежедневна употреба и си ползвай него.
Всб
Мерси много за отговора. Ще помисля какво да правя. Корейските кремове за избелване, на които много разчита, ми докарват червени пъпчици и се изприщвам

# 73
  • Мнения: 39 648
Кои са тези корейски кремове?

# 74
  • Мнения: 763
Здравейте, за първи път имам подобен проблем и наистина нямам идея как да се справя с него. Това лято ми се появиха пигментни петна над горната устна и реших да изчакам есента, за да почна да ги избелвам по някакъв начин било с процедура или кремове и ще съм много благодарна за препоръки с какво да опитам първо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт