За етикецията

  • 8 205
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 113
А според етикетът - трябва ли да се подарява букет цветя на мъж по някакъв повод. Някъде бях чела, че единственият случай, в който се позволява да се поднесе цветя на мъж било ако отиваш на погребението му.

# 16
  • София
  • Мнения: 478
За наздраве при хранене - когато го казва някой, който не се храни, не може да му отговориш с "наздраве". "Благодаря" е по-правилно. Също и за "моите съболезнования" - защото очевидно това се казва на най-близките на починалия, а те благодарят за уважението.

Колкото за ризата, по протокола и етикета, които аз съм учила /те са малко по-строги - дипломатически/ изобщо не съществува такова животно риза с къс ръкав. Строго делово облекло май си е само риза с дълъг ръкав  Thinking

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 502
Относно цветята за мъж,ако не ме лъже паметта допустимо е поднасянето им и на юбиляр.Въпреки,че повече се радват на бутилачка милите Laughing

# 18
  • Мнения: 5 228
Не е за усложняване. На съпруга ми му се налага да е облечен в делови стил през седмицата. Хората от екипа му също. Казал им е да не слагат вратовръзки на риза с къс ръкав и от там възникнал спор. За тяхната работа е наистина важно да са облечени делово и според общоприетия етикет. Peace

Всъщност ако се спазва етикетът, делови стил и риза с къс ръкав са две несъвместими неща. Деловият стил изисква тъмен костюм, светла риза с дълъг ръкав и вратовръзка. Всичко останало не се причислява към деловия стил в облеклото.
А риза с къс ръкав наистина не се носи с вратовръзка (ама мъжът ми носи).

Общи условия

Активация на акаунт