АПРИЛСКИТЕ И МАЙСКИТЕ ДЕЦА ПОСРЕЩАТ ЕСЕНТА

  • 13 674
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Кати, честит празник с окъснение!   bouquet
Много здраве, обич и късмет ти желая!



За рисуването - Мая също не умее да рисува нещо определено, сам одрасканици. Но пък пее абсолютно вярно някакъв напев, не го знам кой е, ама 2 пъти досега го е пяла съвсем вярно и целия. Страхотне кеф!  Mr. Green  Днес тананика с "на, на, на" и после на бебешки изпя някаква песън, ориентира се към музикалната сфера. Влече я  съвсем определено музика. Което не одобрявам особено, ама кой ме пита.. АЗ сякаш вече съм се хвалила с това, простете ме!  Embarassed
Днес ходихме до село, щеше ми се да я оставя за 1 ден, обаче тръгнах и тя видгнала селото на главата си с истерии, та се върнах да я взема обратно. А хубаво време, спокойно и кротко на село.. Блян! Изтърва си късмета тая кривотия! Пфу!
И нещо агресивна ми се види. Ходи да бие бабите, фърля туй-онуй, бесней много. Като направи беля ми се обяснява в любов, ама мен вече ми кипнали неврозите, само се заканвам, че ще я бия, пък стой мирно..
Купил съм книга за изкусния родитель, ще се образовам.
Чал и поздрави на наборите! Heart Eyes

# 271
  • Мнения: 435
За  рисуването и  любимите ни игри и забавления - Дария обича да си драска, често се забавлява докато рисуваме заедно слънца, балони, риби... Например тя прави кръгчето, аз очи, усмивки...,  след това тя ги доукрасява, гримира с  драсканици. В яслата незнам, колко е самостоятелна, но изложените произведения на моето гардже са добри. За едно перфектно пластелинено геврече си призна, че "лелята" (педагожката) го е направила. Сестра ми в събота й подари пластелин, с който се занимаваме с часове, "меки" (нов глагол)  си го до захлас.
Може да прозвучи като грозна хвалба, но Дария познава почти цялата азбука. Не  съм я карала на сила. Още през лятото племенниците ми са й показали в един стар буквар Д и д и са й казали, че голямата е на тати, малката е нейна. От няколко седмици, като започна да й чета книжка, тя  търси буквата си. Показах й моята буква, на бабите, братовчедите... родата - научи ги, после започнах да й пиша цялата азбука и тя вече познава 90% (като види изписана буква, казва на кого/какво е) и така четенето на приказки се превръща в  newsm78 буквене - новата ни игра.
Ох, отплеснах се Embarassed
Лека нощ!

# 272
  • Мнения: 1 341
А пък мойто дете въобще няма търпение да й чета книжки. Само ме прекъсва, прелиства страниците. Въобще мисия невъзможна. Що тъй?

# 273
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И Майчо не ще да й чета. Рядко някой успява, трябва да е получила космичен сигнал. Иначе съвсем системно си разглежда четивата, редовно купуваме такива, `чете` ги с интерес и разказва къде какво станало по картинките, заспива с Пинокио. Ама няма търпение да й четат, сигурно много старомодно й се види?  Crazy

# 274
  • Мнения: 435
Момичета, на 14стр. сме, а не сме избрали име!
Току-що ми хрумна АПРИЛКО-МАЙСКА КОЛЕДНА ТРЕСКА, нали предстои да обсъждаме подаръците, тържествата...

# 275
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Хахаха, Априлско-майска коледна Паника. Муахахахха.  Embarassed

# 276
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Хахаха, Априлско-майска коледна Паника. Муахахахха.  Embarassed

Точно в десятката!  Heart Eyes

Моят телец от няколко дни и той е само с рогата напред. Днес ми се затръшка за пореден път на центрото, овъргаля се хубаво в мръсотията като преживящо магаре и ми гледаше сеира. Налита ми на бой (това го научи от каката, ужас. Cry), опитва се и да ме сритва. Гледам да не показвам някаква по- различна емоция, защото тогава ще започне верижна реакция. ОБАЧЕ, много съм изнервена и не винаги съумявам да се правя на непукист, като ме сърби ръката да му зашлевя един шамар Embarassed
Тъй де, да се оплача и аз малко, като за последно в есеннта темичка.
Дано в следващата темичка да разказваме колко послушни и сговорчиви са станали рогатите "добичета" в къщи...

# 277
  • Мнения: 435
И аз давам 10 точки за предложението на Небесната ни красТавица Hug
Анушка, от твоята уста, в ушите на рогатите ни непослушковци!!! Дария от известно време се чувства застрашена от 1 коледна мишка, която има тайна мисия..., дали не сбъркахме newsm78 направо подскача от ужас, като по  време на лоша ситуация й напомним за мишката-наблюдател.

# 278
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз стягам тоалет за Сладкишка, за благотворителен бал - карнавал. Ще маскираме децата, ще ги забавляваме с клоунада и манджа и нам си какво още и част от куверта отива в касата на Сдружението ни, за благотворителни цели. Много се радвам!
А ще правим карнавал и за възрастни! Йуху! Купил съм си вещерска шапка, имам бяло марабу (рошав, пухен шал) и остава да измисля роклата или каквото там ще нахлузвам връз тлъстото си тяло!
Много съм доволен и нетърпелив!  Crazy

# 279
  • Мнения: 7 106
Ей, цял ден днес нямах нет и умирам от мъка  #Cussing out. чак сега го пуснаха и бързам да поздравя умничкото Даренце  Heart Eyes.
И аз имам да си хваля Евката по тези показатели -  познава буквите на цялата рода + голяма част от азбуката (най-много я впечатляват Й, Ь, Щ, Ч и другите подобни изчанчени  Laughing.
Освен това назовава основните форми (кръг, правоъгълник, триъгълник, квадрат, овал), посочва и назовава цифрите от 1 до 10, но не брои все още качествено ами 1,2,4,8  hahaha.
Какво друго...ъъъъ.... newsm78, цветовете - разпознава основните цветове и съм длъжна като се разхождаме да чета табели с надписи, да казвам цветове на коли и да рецитирам номера на улици и блокове. Разходките ни задължително!!! са съпроводени с тези екстри, не ме пропуска просто.
Има голям мерак да заучава подобни неща, но аз честно да си призная понякога се вбесявам и ми писва да повтарям по 1000 пъти едно и също нещо. Все пак гледам да и угодя, за да не и убия интереса.
Сега и оплакванията  Crazy. Свързани са с четенето на книжките.
Еми четем Мечо Пух вече от 1 месец САМО него. Сутрин, преди обедния сън, вечер преди лягане само Мечо пух. Гледа само Мечо Пух. Сънувам Мечо Пух Thinking. И като свършим книжката, чувам само " Мамо, пак!"... и пак Мечо Пух Sick.
тя не винаги снои мирно и видимо ще рече човек че не слуша изобщо, но е факт, че вече знае на изуст някои книжки, само като обърна дадена страница тя започва да ги реди....

И аз обмислям костюм за коледното ни тържество. В пазарския форум имаше една тема с адреси на 2 Софийски магазина за детски маскарадни костюми и като отидем в София другия месец ще ги наобикола да видя какво прадлагат. Защото на шивач не мога да разчитам да се занимава, пък и не мога да измисля точно в какво да я пременя.

# 280
  • Мнения: 712
Едно бяло, пластмасово шишенце с жълто етикетче. Ама съм голяма заспа ейййййй  ooooh!

Точно така! Продава се в аптеките под наименованието "Клеева тинктура". Струва под 2 лева.

Другият вариант е да си го направиш сама. З0 грама прополис се разтварят в 100 гр. 95 градусов етилов спирт. Държи се на тъмно и хладно място, като периодично се разклаща. След 5-7 дни се прецежда през марля и се съхранява в тъмно шише или бурканче на тъмно място.
За възрастен профилактичната доза е 20-30 капки дневно, разтворени във някаква течност. За деца дозата е по капка за всяка една година от възръстта на детето. Значи за нашите по 2 капки дневно. За ударна доза, когато започва заболяване, се пие 3 пъти дневно от тази доза.
Аз си имам едно шишенце от купешката, от което давам на Ева при нужда, а от домашно направената пием и мажем ние с баща и.
Някои ще ги притесни факта, че това все пак е спиртен разтвор, но предпочитам Ева да изпие 20 капки спирт, отколкото 1 антибиотик. Поне при нас това чудо е много ефикасно.
Пусни и един Гугъл, има няколко специализирани сайта с подробни обяснения.

Зори, нещо подобно ми каза и педиатърката на Боян. Само че към тоя прецеден разтвор се добавяло незнам какво си количество мед и се давала по 1 лъжичка на ден. Утре ще провяря точно, че тя ми го написа жената. Каза, че имала тая рецепта от години и досега много майки имало доволни.

# 281
  • Мнения: 712
Вчера писах, писах, а то се изгубило гледам Cry Благодаря ви момичета за подкрепата Heart Eyes
Хапчице, аз не се притеснявах толкова много, докато педиатърката не спомена нещо за алергия и непоносимост към лактоза...А и от факта, че ака вода и всичко попива. За капак вчера тъкмо се похвалих, че с е позгъстило и се появи слуз и то много. СЕга пак съм в шах, вече незнам какво става newsm78 Ще записвам час за детска педиатрия при доц. Русева.


Веси, като каза акане на вода се сетих, че когато Бобо беше на 4 месеца и аз се върнах на работа, изкара една 10 дневна диария. Точно така го определях и аз - кафява вода, която попива. Тогава се бях шашнала малко. Що оризова вода отнесе тогава детето.... Рекордът беше 1 кг ориз на ден (като знаеш, че 1 чаша ориз се вари с 4 чаши вода). Опитай да дадеш малко сок от стипчив плод с малко захар. Марти вече пие сокчета, нали? Не му трябва много.
Майка ми прави една "дренконада" - нещо като сироп, който се разтваря с вода, защото е ужас. Вари се без захар и после като отпиеш и устата ти се сгърчва яко. Дори дюлите не са толкова стипчиви. Дано да не е алергия!

# 282
  • Мнения: 712
И пак аз, че да не ви доскучее без мен!

За новата темичка - ЗИМАТА ВИЛНЕЙ НАВРЕД, А ПЪК НИЙ С РОГА НАПРЕД!
 или БЯЛА ЗИМА СЕ ЗАДАВА ЗА РОГАТАТА ЗАБАВАН

Нещо музата ми е заспала. И на мен ми харесва предложението на Небесна.

За уменията - Бобо познава цифрите, без 0. Брои до 10 и обратно (най-вече когато слизаме с асансьора, защото живеем на 11 етаж). От буквите май със сигурност познава собствената си. Преди време му купих едни прости кубчета с букви и картинки на тях. Знае, че неговата буква е с балона. Затова не съм сигурна, че има все още интерес към буквите. Прави ми впечатление обаче, че когато подрежда кубчетата в редица, търси нещо, защото върти всяко кубче от всичките му страни и ако не намери, каквото търси, взима друго и така докато не открие нещото.
Много обича да му чета и  има няколко любими книжки, което е добре, че доскоро бяхме на диета само с "Мързелан и Мързеланка" и "Сиводрешко и Бързобежко".  Има една любима книжка с тъпи стихчета, която знае наизуст.
От известно време следим тъпата история на катеричката Кати от "Детска академия".
Не можем да рисуваме, освен някакви безцелни драсканици, но с много плам и натискане, та чак до скъсване на листа.
Обича и да си играе със строители и непрекъснато ги пренарежда в дълги прави (до умопомрачение) редици. Строи и доста високи кули.
С цветовете много ме ядосва, защото понякога ги познава, а друг път - ме изкарва извън нерви. Кръстил е жълтото "Такси" и като го питам "Това какъв цвят е?" и той "Такси". Такси е и едната му топка, защото както се сещате е жълта. Пита "Къде ми е таксито?"
Забелязвам и предпочитания към дрехите напоследък. Чак до тръшкане стига.

Сега Боян е с бронхит. Водих го при една приятелка да му вземе секрети от носа и гърлото. Установиха Хемофилус параинфлуенце, което е радващо, защото сравнително лесно се лекува, но е упорито. Сега пие антибиотик Фромилид и се надявам до понеделник да е наред. Макар че ако го видите как беснее, няма да кажете, че е болен.  Освен това и Саностол за да го крепи, да не стане като миналата зима.

# 283
  • София
  • Мнения: 2 210
Давайте да мислим дата за коледния купон. Мястото сме го измислили Mr. Green, Eujeni, нали Laughing Laughing
Предлагам 21 или 23.12 към 18.30ч....
Брой се народееее...

# 284
  • Мнения: 3 379
Я да питам, случайно остана ли някоя мама - кърмачка в нашите редици или съм аз последния мохикан?


Както Ани правилно е казала, аз също още съм в редиците на кърмачките. Въпреки няколкото пътувания от по 4-5-6 дни, няма промяна в състоянието ни Simple Smile Вчера обясняваше на гърдите ми: "Цоциии, много ви обичам!" Simple Smile

Днес бяхме на театър в Младежкия, Мечо пух, Гога се изплаши адски много от силната музика и напуснахме след 10 мин.

Я кажете за зимната екипировка - аз искам да му купя пухенка, но не намирам, дайте идея къде има? Ботуши му взех на Колев адски готини, синички, от напа, вътре с пухче, само с тях иска да ходи. Аз също се чудя за апрекси и грейка, къде се намират такива? (аз понеже нямам много време да обикалям и разпитвам като че няма магазини наоколо, ще ме прощавате)

Иначе Гога много се затъжава за мен, постоянно ми повтаря колко ме обича, а сутрин ми казва, че не иска да ходя на работа, да я напусна и т.н. ... Много тъжно ми става.  Sad

За Коледна среща ще се радвам да се видим, отдавна не сме, аз ще съм отпуска от 20-21.12. нататък, затова както решите.

Общи условия

Активация на акаунт