Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Страшки от форума - 2

• 1 305
  • 19
  •   1
Отговори
# 1
Цитат
"Такова е времето" - това са били думите, с които преди много години Добри Джуров е оправдал убийството на хиляди българи. "Такова беше времето" - това са документираните му думи. Аз виждам в подобно оправдание един малък проблем. Вие виждате ли го?
написано е по повод сегашното време на  Ковид- пандемията. Т.е прави се аналогия с идеологическите времена, когато конкретна идеология оправдава убийството на хора.
За мен е страшка, от тези, най- коварните, които са манипулативно заблуждаващи и оттам подвеждащи мисленето на хората.

# 2
Добре беше тази пандемия, че всякакви откачалки и дървени философи да намерят поле за изява.

# 3
  • някъде в орбита...
Неочаквано много, бе Neutral Face

# 4
  • София
Има камери - има правила, няма камери - няма правила.

Цитат
до София сме за 40 минути до местоназначението си в София при спазване на правилата (защото има камери за скорост, все пак)

# 5
Моят е постът, няма какво да цитираш. Правила с еспазват навсякъде, но на магистрала никой не кара с 80. Ок?

# 6
  • София
Явно правилата ги спазвате "защото има камери за скорост, все пак". Аз си спазвам правилата, защото трябва, не защото могат да ме хванат.

# 7
Оооо, определено има какво да цитира. Така написано излиза точно, че правилата се спазват, защото има камери.

# 8
Да, никой не кара с 80. И после някоя майка плаче пред ковчега. Точно защото правила се спазват само за пред камерите.

# 9
  • Варна
В крайна сметка на магистралата ограничението не е 80. Защо очаквате да карат с толкова?

# 10
Чакат, като са овце. Слагат им камерите за глоби да пълнят хазната от снимки на магистрала с позволени 120 и после а, леле, какво стана, откъде са тия глоби. Ми оттам.

# 11
Чакат, като са овце. Слагат им камерите за глоби да пълнят хазната от снимки на магистрала с позволени 120 и после а, леле, какво стана, откъде са тия глоби. Ми оттам.
А?! К'о каза?!
Някой ще го глобят, че кара с 80 на магистралата или нещо друго имаш предвид? (Не се заяждам, просто изречението ти е трудно за разбиране).
Между другото, на магистралата разрешената скорост е 140, а не 120.

# 12
Зависи. Ако наближаваш пътен възел, тунел или бензиностанция е по-малко. Wink Бе за правилата съм. В нашето семейно даже ги спазваме. Издразних се от цитата, защото на магистрала има от 120 камери на не знаеш колко засичащи, ни знак, ни нищо. Примерно, виждаш знак на магистралата 120 и си караш. И после получаваш фиш, че си превишил скоростта и някаква камера те е засякла над 80???? Без знак, без нищо. Така се прави, ако събираш приходи и си ББ.

# 13
Грешка.

Последна редакция: нд, 20 сеп 2020, 10:12 от h.d.

# 14
  • София
Издразних се от цитата, защото на магистрала има от 120 камери на не знаеш колко засичащи, ни знак, ни нищо.
Следващият път освен да хвърлям боб, за да разбера от къде точно минава Босилка. Ясно е, че реши да се оправдаваш като не ти харесаха чуждите мнения.
Тези дестинации за местоживеене са подходящи за хора с неформирано работно време. Ние пътуваме межди 10,30 и 11,30 и проблеми с трафик нямаме. От Кладница до София сме за 40 минути до местоназначението си в София при спазване на правилата (защото има камери за скорост, все пак). Обратно, същото, но тръгваме преди час пик или по-късно. Тези места са чудесни за хора, които не са с установен работен график.

Общи условия

Активация на акаунт