Плюсове и минуси на кварталите в София - 9 тема

  • 31 047
  • 749
  •   1
Отговори
# 285
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ами аз като отраснала в Люлин 7 (от хубавите е) и имаща поглед и над връстниците ми, които още са там, и като нагледала се на какво ли не там, някак не мога да се пречупя да гледам деца в Люлин. Все пак хората, които довчера съм ги виждала в доста кофти светлина, са си там, и деца гледат там, и колелото си се върти. Сигурно ако бях отраснала в Хиподрума и съседите ми се стреляха и биеха редовно и там нямаше да искам да гледам деца. Но все пак средата, особено за децата си има значение - аз някак трудно ще повярвам, че ученици от СМГ (което иначе пак е според мен на кофти място) ще си ступат заместник директора с прътове, или пък мама и тате ще заплашат учителката по математика с пистолет. Колкото гаджета заведох навремето в Люлин, всички ги набиха, понеже не са от района 😁 Но все пак 90-те си бяха бурни години...

Имам много приятели, избрали да живеят в Люлин - умни, възпитани и добре развиващи се млади хора, така че в никакъв случай не мога да обобщавам на глобално ниво. Просто казвам, че аз не бах се върнала там по моите си причини.

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 19:58 от blondie_anna

# 286
  • София
  • Мнения: 4 258
Това е новина от днес: https://www.24chasa.bg/region/article/9159746
Ще е добре, ако ЦГМ даде информация за всичките над 100 случаи, за да видим дали има концентрация  в определни квартали.

# 287
  • Мнения: 3 589
Че в ония години на паркинга в Дружба колко се стреляше, докато живеех в квартала, и в Студенстски град на моя етаж гръмнаха един, заедно с приятелката му студентка, та родителите ми бяха изтръпнали от новините по телевизията.
В Белите брези съм живяла 10 години и съм била свидетел на полицейски хайки и арестуване.
Но дребна битова престъпвост няма, няма и решетки по първите етажи.
В Хаджи Димитър съм живяла на втория етаж. Без решетки. Влизаха 2 пъти. В съседните входове, апартаменти, навсякъде. Като се преместих в Овча купел ми се стори най-спокойното и сигурно място в София, след опита с Х.Д. Приятелите ми си го харесваха и останаха в него и до днес, задомиха се,  Хаджи Димитър. Но са на високи етажи 😀
За Люлин 8 се сетих за нашите майстори. Така де, майсторите от последния ремонт. Обраха ни, не само пари, а и техника, изрязаха дори керамичния котлон от кухнята и изтръгнаха от жиците. Бяха една брагада водена от двама селяни от Люлин 8, с помощници мангали от Захарна фабрика. Записани са на камерите във входа ни. Знам точно в кой блок на Люлин 8 живеят и в кой плод-зеленчук работи жената на единия. Знам доста детайли, защото много досаждах на работата на полицията тогава, уж ги вика няколко пъти, накрая нищо нито ми върнаха, нито свършиха, но това е друга тема за работата на полицията, и връзки пуснах и нищо, освен че отнесохме сериозни заплахи от люлинци и за първи и слава Богу последен път в живота ми съм се страхувала за живота на дъщеря ми, защото ми се каза "Знаем в кое училище учи". С това приключи преписката. Преди 2 години. Та това се сетих така мимоходом за квартала, в който птички пеят и деца безгрижно играят навън в буйна зеленина, а пенсионери кротко си хортуват по пейките, а аз и нож да ми опрат не бих живяла, в никоя част. Приятели и колеги имам в седми и втори микрорайон, а работни посещения - в офиса до пазара, никъде не ми харесва. Ииии който не е ходил на кръчма вечер в Люлин, той не е видял нищо от живота в София 😀😀😀

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 19:11 от Doro

# 288
  • Мнения: 9 811
Ииии който не е ходил на кръчма вечер в Люлин, той не е видял нищо от живота в София 😀😀😀

Аааа, а Студентски? Там нали купонът тече денонощно?

# 289
  • Мнения: 46 535
Doro, в кой квартал няма престъпници?

# 290
  • Мнения: 3 589
Ииии който не е ходил на кръчма вечер в Люлин, той не е видял нищо от живота в София 😀😀😀

Аааа, а Студентски? Там нали купонът тече денонощно?

Аааа Студентски спрямо Люлин е като Манхатън спрямо Карачи.

Не се сърди, човече Както стана ясно от няколко поста по-горе, явно в никой.

# 291
  • Сф
  • Мнения: 10 669
Живях в Люлин 5 няколко години с мм като ергени.Не харесвам Люлин, не е до 5 част.Още навремето по купони и градинки, най- големите гамени бяха от Люлин.А доста съм ходила напред назад из Сф. Не ми харесва манталитета на хората там.Освен това, там си има люлински правила и горе долу всичко се решава с бокс, заплахи и подобни.Имам гадни спомени , и аз като БлондиАна.Тъй- като бях в общинско, го сменихме и изрично помолих да не е в Люлин, ако ще и в 10та част.Бях бременна вече и да гледам дете там, абсурд!И не мисля, че циганите са проблем, те се поизнесоха, а баш простите сънародници.И за мен е град в града.
Сестра ми живя в 8 ми зад Била и си и харесваше, но без дете.Но тя- от работа вкъщи.Не е контактувала с люлинци или излизала.
Сега съм в Надежда, към края, съвсем различно е в пъти +.
Знам , че някои си обичат Люлин, ама аз и мм избягахме с 200! Мани ти чистия въздух! Не ща и да чуя за никакъв Люлин.Сори Simple Smile

# 292
  • София
  • Мнения: 11 494
Тъкмо манталитетът е различен. Смених два съседни квартала - коренна разлика в това отношение. А не са Люлин.

# 293
  • Мнения: 46 535
Очевидно живея на друга планета. Наистина не съм наясно с тези правила, гамени и т.н.
За 16 г. нито веднъж аз, детето ми или мъжа ми да не попаднем в подобна ситуация... Не знам.
Не оспорвам ничие мнение, всеки има различен опит, просто ми е странно. Уточнявам, че живея тук от 2004-та, за преди това нямам наблюдения.

# 294
  • София
  • Мнения: 11 494
Ами то Люлин си е различна планета в сравнение с Лозенец, примерно.

# 295
  • Мнения: 46 535
Имам предвид, че описаното за Люлин ми е напълно непознато, а живея в него Simple Smile

# 296
  • София
  • Мнения: 16 068
Ами то Люлин си е различна планета в сравнение с Лозенец, примерно.
 
За мене Лозенец е гето с малко по-нови строежи. Само не си мислете, че там няма местни гаменчета, побоища и всичко описано за Люлин. Много повече родители заплашваха учители и директори на градини и у-ща.

# 297
  • София
  • Мнения: 11 494
Това със заплашването на учители го има, да. Може би защото в Лозенец някои се мислят, че са от голямото добро утро.

# 298
  • Мнения: 2 315
Със сигурност е по-опасно да замръкнеш в горичката около пл. журналист, отколкото в люлин

# 299
  • София
  • Мнения: 11 494
Сигурно зависи и къде в Люлин, но на мен не ми се замръква където и да било. Освен в Студентски град може би, то там 24 чàса е ден Grinning

Общи условия

Активация на акаунт