Кухненските мивки

  • 33 350
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 897
Благодаря на всички за изчерпателната информация. Все повече везните накланят за такава мивка Grinning

# 31
  • София
  • Мнения: 6 743
Колко струва тази мивка?

# 32
  • Мнения: 5 178
Bise, българските мивки предлагани поне тук са на две фирми Fat i NEOS, вторите като модел са по-добри имат един борд, който спира разливането на вода по плота.. това са полимермраморни мивки
цената им тук е от 70-250лв зависи от модела има и ъглови и с 2-3 корита, средна убост едно хубаво дълбоко и широко  корито ( аз меря по тавата на печката, че сега съм с една иноксова дето не мога да си измия тавата в нея и  #Cussing out #2gunfire) + плот (отцедник) е 130-145 лв

За гранитните мивки какво да ти кажа - двойно по скъпи и приятели смениха вече две, айде първата мина рекламация, имало шупла в мивката и при изтърването на една вилица се пропуква още на първата седмица употреба.. втората детето изтървало една чаша ...

Иноксовите хич са плитки, водата пръска и дрънчи.. за варовика са ти казали вече

# 33
  • Мнения: 1 263
Като чета отзивите за тези мивки (от  полимермрамор) се радвам, че направих точно такъв избор. Когато я поръчвах, не си мислех, дали ще е здрава....просто ми хареса, че е черна  Laughing Тези по-светлите, наистина изглеждат като пластмасови, но по-тъмните - не...поне на мен не ми изглеждат така...

# 34
  • Мнения: 1 449
eremita е права, черна мивка от полимермрамор стои солидно. Изглежда масивна, като гранитна.
Имам такава, доволна съм - здрава е, не остават следи от водата, не се драска, коритото е дълбоко и удобно.
Не са скъпи, като омръзне - нов цвят, ново настроение Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 839
Rolling Eyes Беше преди 3 години, никакъв спомен няма в главата ми  newsm78
Според мъжа ми е била 400-500лв., ама и на това не бих се доверила  Laughing
Най-добре виж http://www.vetobg.com/mivki.htm От тях я купих. Има и други модели, харесваш, обаждаш се, питаш за цена  Mr. Green Фирмата е само във Варна, но ще добиеш представа поне. Пък ако трябва после ще ти пращаме мивка към София  Laughing

# 36
  • Мнения: 7 640
да питам и тук - някоя от вас има ли аксесоари към мивките  Laughing- дъски, отцедници, ванички?
Каква дъска?  newsm78
Имам пластмасов отцедник и не съм го ползвала нито веднъж. Даже бях забравила, че имам, а май би ми вършил работа за туй-онуй  Laughing
Имам резачка на малкото корито на мивката.

ето ми старата тема

# 37
  • София/Перник
  • Мнения: 997
Rolling Eyes Беше преди 3 години, никакъв спомен няма в главата ми  newsm78
Според мъжа ми е била 400-500лв., ама и на това не бих се доверила  Laughing
Най-добре виж http://www.vetobg.com/mivki.htm От тях я купих. Има и други модели, харесваш, обаждаш се, питаш за цена  Mr. Green Фирмата е само във Варна, но ще добиеш представа поне. Пък ако трябва после ще ти пращаме мивка към София  Laughing

Мда, цената им е в този диапазон. В София също се предлагат от вносителите на Фабер и Нарди - ф-ма Лукатекс.

# 38
Blanco са едни от най-добрите мивки, които се внасят в България. Ето сайта им. Наистина, поддръжката им е много лесна.

вярно е! аз имам мивка от тях и вече 4-та година нямам оплакване! материалът е нещо като гранит, но със специална обработка.

# 39
  • Мнения: 1 449
Имах такава мивка на Foster, с две корита, с всякакви екстри, с капаче за кофата за боклук, директно отгоре, с мелачка, ползвах я 9 години, беше черна и не личеше мръсно  Mr. Green Тогава цялата ми техника беше черна..., както и да е. Мивката тогава струваше почти 1000 долара, но аз толкова я исках, че направих някои акробатики, за да не вдигна много цената на кухнята като цяло - мъжът ми, горкичкият, май още не знае, че е купил мивка за толкова пари  Grinning Обаче... След като монтираха кухнята, майсторите- паркетчии изляли някакъв разредител в нея  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Не, още се ядосвам като се сетя  #2gunfire Станаха едни люспи, които се виждаха, макар че леко ги заличихме.  Сега се въргаля на едно село, защото лятото си взехме мивка с покритие микродекор, с две корита на Franke, заедно с батерията излезе към 1000лв. От нея също съм доволна, лесно я поддържам в идеален вид. Но сега за ВАРНА, понеже знам проблема с варовитата вода, мисля да сложа пак гранитна. Та в този ред на мисли, понеже едната страна на кухнята е около 2 м и там ще са мивка+миална+котлони двойка, кажете моля ви колко удобни са кръглите мивки? Свикнала съм с две корита и се чудя дали да е кръгла или четвъртита, защото, поради липса на място, ще е с 1 корито.

# 40
  • София/Перник
  • Мнения: 997
... Та в този ред на мисли, понеже едната страна на кухнята е около 2 м и там ще са мивка+миална+котлони двойка, кажете моля ви колко удобни са кръглите мивки? Свикнала съм с две корита и се чудя дали да е кръгла или четвъртита, защото, поради липса на място, ще е с 1 корито.

Четвъртита, т.е. правоъгълно корито! Все ще се случи някоя тава, да не влиза в миялната и да трябва да се мие на мивката.

# 41
  • Мнения: 689
Моята мивка е точно от полимер мрамор - тъмносиня, разкошен цвят, не си личи като се зацапа, пръските от водата също не се виждат и се почиства много лесно. Имам я от 2 години и съм супер доволна. Формата и е квадратна, като единият ъгъл е заоблен/надявам се, че го обясних добре/, та в тази мивка се побира абсолютно всичко, дори и най-голямата ми тава.

# 42
  • Мнения: 1 449
... Та в този ред на мисли, понеже едната страна на кухнята е около 2 м и там ще са мивка+миална+котлони двойка, кажете моля ви колко удобни са кръглите мивки? Свикнала съм с две корита и се чудя дали да е кръгла или четвъртита, защото, поради липса на място, ще е с 1 корито.

Четвъртита, т.е. правоъгълно корито! Все ще се случи някоя тава, да не влиза в миялната и да трябва да се мие на мивката.

И на мен така ми изглежда по-удобно, но ... момичетата с кръгли мивки, как миете вътре тавите си???

# 43
  • Мнения: 1 418
Blanco са едни от най-добрите мивки, които се внасят в България. Ето сайта им. Наистина, поддръжката им е много лесна.
newsm10 Това е и моето мнение.А относно гранитните мивки,аз досега цена под 500лв. не съм чувала.Незнам какви мивки са си купили тези,които казват,че имат такива за 100лв. newsm78

# 44
Здравейте, като става въпрос за мивки бихте ли споделили предпочитанията си - ЗА или ПРОТИВ мивки с двойно корито?
Какви са предимствата и недостатъците като уточня, че нямам съдомиялна?

Общи условия

Активация на акаунт