За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 913
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Русе
  • Мнения: 5 204
Скрит текст:
Момичета, ако някоя е правила френска селска торта, моля за сполучлива рецепта.
 Още един въпрос добавям, искам да изпека джоланчета и ребра в гювеч, нещо да ме посъветвате, освен да ги мариновам?

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/blog-post_16.html

# 691
  • Мнения: 174
Добро утро, колеги.Д а попитам снощи варих кисело зеле с месо, имах си и друга работа по двора, разсеяла съм се забравих за зелето. Когато се прибрах беше много загоряло, водата беше извряла напълно. Помислих че като изтине ще се отмирише, но все пак има вкуус на сажди. Мога ли да го поправя някакси?

# 692
  • София
  • Мнения: 2 934
С какво пресичате кисела туршия в бидонче? Мъжа ми иска да опитаме с хрян тази година, дали ще стане?

# 693
  • Мнения: 22 867
Добро утро, колеги.Д а попитам снощи варих кисело зеле с месо, имах си и друга работа по двора, разсеяла съм се забравих за зелето. Когато се прибрах беше много загоряло, водата беше извряла напълно. Помислих че като изтине ще се отмирише, но все пак има вкуус на сажди. Мога ли да го поправя някакси?

Трябвало е веднага да го пресипеш в друг съд, като не разгребваш загорялото по дъното, колкото се отдели само. Така съм спасявала, но зависи все пак колко е загоряло, знам ли....

# 694
  • Русе
  • Мнения: 5 204
Скрит текст:
С какво пресичате кисела туршия в бидонче? Мъжа ми иска да опитаме с хрян тази година, дали ще стане?

# 695
  • Мнения: 10 602
Момичета, имам пет презрели банана. Какво мога да направя с тях като условието ми е да не е с много захар, тоест някаква по-здравословна и не толкова калорична рецепта?
Пробвала съм палачинки, но все ги прегарям...
https://albisrecipebook.blogspot.com/2019/01/blog-post_96.html
Благодаря, нещо подобнонаправих, но с 4 яйца и овесени ядки вместо кокосово брашно.
И да ви кажа каква заливка направих (за тези, които не са на диета) - 2-3 лъжици течен мед, няколко нарязани ореха, какао и една капачка уиски. Отлично се получи! Сложих по малко върху всяко отрязано парче преди да сервирам.

# 696
  • София
  • Мнения: 3 020
С какво пресичате кисела туршия в бидонче? Мъжа ми иска да опитаме с хрян тази година, дали ще стане?
С лимонов сок.В нета има количества.
Хряна дава хрупкавост(така знам от баба).

# 697
  • Мнения: 5 094
Миналата година пресякох бидона със зелето с лимонов сок, сложих и корите, бял синап и хрян. После претаквах веднъж седмично докато го изядем.

# 698
  • София
  • Мнения: 2 934
Благодаря. Той иска само хрян да сложим, мен ме е страх да не се съсипе туршията, че много си я обичам Joy

# 699
  • Мнения: 1 865
Искам да направя сладка млечна баница,обаче искам и сирене да има.
Имате ли изпитана рецепта?

# 700
  • Мнения: 10 057
И аз с въпрос за киселото зеле:
Имаше ли значение вида на солта?
Имам "Трапезна морска сол йодирана", но не помня дали трябваше да е йодирана за
зелето.

# 701
  • Мнения: 1 210
От къде мога да купя такава тава за мини чийз кексчета с падащо дъно?

Скрит текст:

# 702
  • Мнения: 2 641
Купих от печати за бисквити и сега децата искат да правим. Моля дайте рецепта за сполучливи бисквити - едното дете иска лимонови, другото шоколадови, третото, джинджифилови.

# 703
  • Русе
  • Мнения: 1 841
Аз мога да ти предложа тези. Правих ги миналата година, слепени с крем.
http://fedorcka.blogspot.com/2016/12/Cookies-with-Cookie-Stamp.html
Скрит текст:

# 704
  • Мнения: 2 641
Sve, благодаря, ще ги пробваме!

А как мога да трансформирам останала домашна пица, с по дебел блат от лимец?

Общи условия

Активация на акаунт