НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 136

  • 34 711
  • 781
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 133
Правила съм много пъти - и с яйце, и с прясно мляко. С олио става направо с нож да я режеш но със зехтин ни веднъж не успях и се отказах понеже както казах не ми е важно.

Може би има значение какъв е зехтинът?

# 691
  • Мнения: 1 572
Долче, не блендер, а обикновен пасатор, грешка на езика.
Аз майонезата я ползвам вече само за салати или като сос за някое месо, така че горчивия вкус от зехтина не пречи, напротив. Чесънчето също много върви в салатата.

# 692
  • Мнения: 27 820
Аз обичам да добавям разни неща в майонезата- двойноконцентрирано доматено пюре, понякога горчица, подправки, чесън на прах и др.  С доматеното пюре става много хубаво сосче Blush

# 693
  • Мнения: 4 712
mariat, 5 яйца са чудесен вариант, ако си на ОМАД. Но ако ядеш по 2 пъти, опитай с по 3 яйца на хранене и съответното количество масло и сирене.

Направих го кекса по рецептата, която пуснах вчера. Оказа се, че не ми достига сусамовия тахан и сложих фъстъчено масло, 60:40. Доста се усещат фъстъците и това не ми допада. А и не ми е много сладко, сложих 4 ч.л ксилитол. Но определено се получи, слагам в скрит текст снимка:
Скрит текст:

# 694
  • Мнения: 27 820
Стаси, шоколадовите лави или шоколадово брауни (с яйца и разтопен шоколад) винаги са ми добре на сладост. Обичам да подслаждам със шоколад вместо с подсладители Blush Ако не ти е достатъчно сладко защо не направиш една шоколадова глазура? Wink

# 695
  • Мнения: 4 712
Стаси, шоколадовите лави или шоколадово брауни (с яйца и разтопен шоколад) винаги са ми добре на сладост. Обичам да подслаждам със шоколад вместо с подсладители Blush Ако не ти е достатъчно сладко защо не направиш една шоколадова глазура? Wink
Като фъч? Thinking Како, масло, вода и подсладител?

# 696
  • Мнения: 39 680
Дори не знам какво е ОМАД. Може ли разяснение?
Преди дни, когато се подготвях за фаста видях страничка, в която мацкара споделяше че хапва по 5-6 яйца на едно хранене, а храненията ѝ бяха 2 на брой.

# 697
  • Мнения: 2 275
Стаси, шоколадовите лави или шоколадово брауни (с яйца и разтопен шоколад) винаги са ми добре на сладост. Обичам да подслаждам със шоколад вместо с подсладители Blush Ако не ти е достатъчно сладко защо не направиш една шоколадова глазура? Wink
И аз,  и аз!
Всичко подслаждам с шоколад.
Видях я рецептата , но нещо хем ми се иска, хем не. Преди години все търсех режимни печива и десерти. Мина ми.
Сега, ако ми се прияде купувам парче нормален сладкиш , ям и приключвам.
Единственото, което ми харесва е това с трите съставки: шоколад, масло и яйца (публикувала съм видео). А и едни маслени коледни сладки.
Признавам си, че имах много несполучливи резултати: неприятно тъмно виолетово с мухлясъл нюанс, приятно бледо зелено и други.
С кокосово брашно всичко ми е сипкаво-ронливо , но е идеално за маслени бисквити,  другите "брашна" не стават според мен, а таханите (бадемов и лешников) са ми скъпи. Смлян сусам ми горчи. Смляно ленено семе става гуменообраьно т.е. точно като нормално брашно и е най-близо до него, а със златно ленено семе и на цвят е добре. Да, но на мен ми мирише на....риба. Сигурно ми е в главата : ленено семе- омега 3 - риба.

# 698
  • Мнения: 1 572
OMAD - one meal a day (едно хранене на ден).

# 699
  • Мнения: 27 820
Стаси, ако питаш за глазурата Thinking Аз разтопявам шоколад с малко масло (може и капка-две зехтин, за да е по-лъскава).
Днес си направих броколи с майонеза, подправка бифтеки, черен пипер и добавих мазнина от печено пилешки бутчета (тя си беше също с подправки). Ям аз и се чудя на какво ми напомня- ами, на руска салата! Без грах, кисели краставички, моркови, картофи, шунка...обаче ми напомняше на това! Вероятно и мазнината от пилето е придавала вкус на месо...И само броколи/карфиол с майонеза и черен пипер никак не е зле, да знаете! Simple Smile

Последна редакция: чт, 05 ное 2020, 23:03 от dolce miele

# 700
# 701
  • Мнения: 13 568
Правила съм много пъти - и с яйце, и с прясно мляко. С олио става направо с нож да я режеш но със зехтин ни веднъж не успях и се отказах понеже както казах не ми е важно.
Може би има значение какъв е зехтинът?
Пробвах с 2-3 различни и ми писна, наистина не ми е важно толкова. Ако в някакъв момент ми се прияде майонеза в конкретна комбинация просто си купувам, то е толкова рядко и ще изям сигурно две лъжици, не си струва ядовете. Зехтина си го слагам дюс в салатата, та пак не съм останала без него.

# 702
  • Мнения: 39 680
Първи ден на яйчен фаст мина. Днес продължавам.

# 703
  • Мнения: 5 121
Правила съм много пъти - и с яйце, и с прясно мляко. С олио става направо с нож да я режеш но със зехтин ни веднъж не успях и се отказах понеже както казах не ми е важно.
Може би има значение какъв е зехтинът?
Пробвах с 2-3 различни и ми писна, наистина не ми е важно толкова. Ако в някакъв момент ми се прияде майонеза в конкретна комбинация просто си купувам, то е толкова рядко и ще изям сигурно две лъжици, не си струва ядовете. Зехтина си го слагам дюс в салатата, та пак не съм останала без него.
Важно и яйцата да са прясни. Колкото са ми по-стари яйцата , толкова по-рядка ми се получава майонезата, независимо със зехтин или с олио я правя.

# 704
  • Мнения: 6 382
Здравейте. Не намерих тема за кето, затова ще питам тук.

Ако искам да спазвам кето режим, какво мислите за пармиджано (още грана падано или пармезан) в режима? Това сирене е без лактоза, поради естествения процес на дълго зреене, но все пак знам, че въпросът със сирената е много пипкав...
А аз много обичам да си настържа пармиджано в салатата, важно ми е. Simple Smile))))

Общи условия

Активация на акаунт