Питане относно жалба - липса на отговор

  • 1 220
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 931
Някой който е наясно с ISO 9001:2005 може ли да се включи по този въпрос?
След този отговор на Възражение - това счита ли се затворен 'казус"? Не трябва ли да имам допълнителен отговор от отговорните лица или от тях (въпросната Община - съседна на Столична)?
Скрит текст:

Почти се бях отказал, докато не видях че са серт-ни под това ISO.
Преди 2 седмици (6 месеца след официалното запитване) запитах по мейла им - дали е препратено - втора седмица нямам отговор - т.е. мейлите явно ги нямат за нищо и мислех дали да не пусна лично запитване
.
Въпроса е - това препращане - пак ли с входящ номер става, за да ми се докаже? Готов съм да пиша официално (писмено), тъй като все още нямам отговор (писмен), а дори да ми изпратят нещо скалъпено ще е вече доста закъсняло (пропуснати ползи).
Какъв е срокът за отговор - 30 дни ли?

Областната дирекция ли ги контролира?

Последна редакция: пт, 18 сеп 2020, 10:56 от Starrydream

# 1
  • Мнения: 12 808
За тези, на които сте адресирали първото писмо (не се разбира кои са), казусът е затворен, защото те са препратили на проектантски екип.
Би трябвало с този входящ номер да търсите контакт с проектантите. Пропуснати ползи може да си търсите по съдебен ред. Жалба или възражение може да си пуснете в самата община. За да не е имейл,  може да изпращате документи предпоръчани и с обратна разписка.

# 2
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Не разбрах точно за какво е жалбата ви .
Предполагам за някакъв проект който не е съобразен с ISO?
Инвеститор заявява инвестиционно намерение . Общината  прави изменение на  общия устройствен план за да удовлетвори исканията на инвеститора. Общината е отговорна  за уведомяването на заинтересованите лица и за общественото обсъждане, за изготвяне на изменението на  общия устройствен план от архитекта  на общината . .
За самия проект си отговаря проектанта и по точно мисля инвеститора който е наел проектанта .  .   .
Не зная ако жалбата ви  е била чрез общината до Административния съд , не помня на какво основание ,  , тогава вече  да се разнищва всичко .

По принцип , щом има изменение на устройствен план , значи имотите са общински , но през тях минават и  държавни комуникации например  за които вече отговаря областната управа . Копие  от жалбата тогава си спомням че дадох в общинската управа  , да си провери нейните отговорности . .

Последна редакция: вт, 22 сеп 2020, 08:28 от rorik

# 3
  • София
  • Мнения: 9 931
До Общината е жалбата.
Под "път" какво разбират общинари - асфалтов или с макадам (има полски)?

Оформям нов, но колективен иск от 10+ лица (лични данни, адрес и подпис), но понеже част от тях евентуално ще включим след изпринтването на писмото, за да събера подписите на лицата (идните два дни)  - по какъв начин да добавя в същия ден (на подаването) - данните и подписите на новоприсъединилите се и да е официално (повече хора е по-добре), но ще се дописват на ръка... на бланка/шаблон или бял лист?

За довнасяне на писмо няма как понеже има два работни дни до крайния срок.

Общи условия

Активация на акаунт