Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 9

  • 56 822
  • 790
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 109
Приятелка,
В сайта пише, че освен студио за двама има къща за гости  4+

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Да, но пише също, че не работи и някъде четох днес, че още е в процес на изграждане до пролетта. Видях снимки на спалните, много е китно, но мен ме вдъхновяват ето такива огромни прозорци с гледка като в това студио. Много рядко се намират такива места, че и с малък капацитет. Но, уви, вече не съм в графата романтична двойка. Simple Smile Разликата е голяма между концепцията на студиото и къщата за мен, това са спалните на къщата с капацитет 4+1:




Но ще следя развитието на проекта, с вкус и любов се прави определено. Скоро гледах филма "Да се изгубиш нарочно", та се сетих днес, че точно там има и кадри от Арт-центъра в Киселчово. Гледайте го, ако не сте. Прекрасен проект на български момчета.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Благодаря за споделеното! Аз знаех само за Змиево, откъдето гледах страхотни снимки през есента и си го бях набелязала. Тогава още нямаха и сайт.

# 63
  • Мнения: 12 473
Да, и аз благодаря! Ще гледам скоро да се организираме! 💖

# 64
  • софия
  • Мнения: 25 461
Изглежда приказно. Намерих и фб профил. Обаче отзивите за обслужването не са добри.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Отзивите на страницата им във Фейсбук ги виждам само положителни? В Google са ужасни от последната година, но се отнасят за проекта в Киселчово, който е продаден, не знам кога. Дано не се отнася за същите собственици, много ще е жалко. Ще се радвам да споделите отзиви и дано сте доволни всички, които го посетите.

# 66
  • Мнения: 1 109
Да, напълно съм съгласна, че студиото е много по-яко от къщата за гости. Аз си го запазвам в списъка с бъдещи разходки.

# 67
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Да кажа от първо лице Simple Smile Бяхме в Киселчово в Артел 13 с ММ като доброволци преди няколко години. Прекрасно място наистина и прекрасни спомени ни останаха. Но напълно подкрепям недобрите отзиви най - вече за храната, която се предлага. Вярно, че бяхме доброволци там и не сме очаквали кой знае какво, но мъжете оставаха вечно гладни и при ходене до Смолян вземаха меса, за да закрепяме вечерите. Сега в Змиево проектът се продължава от същата жена и нейната организация, така че предполагам отзивите от нета за Киселчово ще приличат на тези, които биха били дадени за Змиево. Освен ако тотално не се е променила тя. Като цяло не бих използвала думата гостоприемство за престоя си там.
Иначе на снимките наистина изглежда прекрасно и предполагам студиото ще е невероятно Simple Smile

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Много благодаря за споделеното. А доброволци относно какво бяхте? Стана ми много интересно.

# 69
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Priqtelka, казвам това, което аз знам, без да претендирам за изчерпателност Simple Smile
Учредителката на Артел 13 купува в началото къща в Киселчово, която реставрира с доброволен труд на хора. Т. е. те отиват там, спят в базата, имат осигурена храна, а те от своя страна помагат за реставрация на стара родопска къща. После купува втора къща и т.н. После ги продава и сега е купила в с. Змиево.
Ние с ММ бяхме там, когато къщите в Киселчово вече бяха готови, като нашата кауза беше облагородяване мегдана на селото. Научих за това през сайт за доброволчество и ни записах. Съответно Мона Чобан ни беше избрала и заедно с още четирима човека се включихме в това начинание. Останахме в основната къща на Артел 13 няколко дни и се занимавахме с мегдана на селцето-разчиствахме, подравнявахме, садихме цветя, храсти и оформяхме други красоти. Беше страхотно преживяване, което ни срещна с други хора, обичащи хубавите дела и Родопите. Станахме страхотна компания - едното момче свиреше на кавал, а другото тъкмо се учеше да свири на гайда. Само си ги представете двамата как свирят на един от баирите над селото. И сега като пиша настръхвам Simple Smile
Освен това не беше като просто да си на почивка в Родопите. Няколкото местни жители се държаха с нас супер приятелски и просто се чувствахме все едно сме част от селото, не гледаха на нас като на туристи.
Но относно настаняването-както казах храната беше доста оскъдна, отделно от това случихме много студено време, а къщата не се отопляваше добре.
В крайна сметка другите доброволци направиха от това преживяване приключение и спомен за цял живот.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Много благодаря за споделеното, нямах идея, че и такива неща се случват в България. Искрено ме развълнува разказът. Кой е сайтът за доброволчество? Бих ги следила с удоволствие и дано някой път успеем да се включим. Дано се съживяват селата в Родопите, има толкова красиви и пустеещи места.

# 71
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Priqtelka, заповядай. Надявам се да не е против правилата, че го качвам Simple Smile
https://timeheroes.org/bg/
Има всякакви мисии

# 72
  • София
  • Мнения: 979
Да добавя, че пътя до там е черен и не е за всяка кола - това са 7 км. И няма магазин или нещо от където да си купиш храна. Така, че ако тръгнете натам трябва да предвидите и тези неща. Освен липсата на гостоприемство, което за мен в Родопите е немислимо ... но  има и такива хора за съжаление

# 73
  • Мнения: 1 134
Да Ви кажа! За мен отношението е преди всичко, не е най-красивото място в БГ нито последното красиво място. Нямали обноски, уважение, отношение мен ме губят. Все ще се намери по уютно местенце с по топли хора. Следя за други такива красиви кътчета.

# 74
  • софия
  • Мнения: 25 461
За тези, които не държат на отношението, от Артел 13 са пуснали съобщение, че отварят къщата от 1. март.
Аз също се въздържам от посещение на подобни места.

Общи условия

Активация на акаунт