Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 9

  • 56 956
  • 790
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 285
За спане в Огняново , на мен ми хареса Валентина касъл. Има хотелска част има и къщички , храната в ресторанта беше вкусна .

# 751
  • Мнения: 860
Ще потърся специално отзива за Мурсал, че исках да го посетим. Ако не е читав, въобще да не ходим.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1138632.msg41123364#msg41123364  №, 440  - това е моя отзив от хотел Мурсал от септември миналата година

# 752
  • Пловдив
  • Мнения: 13 543
Търся си еднодневна разходка, без Триград, Ягодина, Пампорово, Снежанка, Орфееви скали.
Бая места сме обходили из Родопите. С дете под годинка сме.

# 753
  • Пловдив
  • Мнения: 5 952
Зависи на какво разстояние Simple Smile
Препоръчвам Плиоценския парк в с.Дорково и крепостта Цепина. За крепостта пътеката е много приятна - има леко изкачване, ако детето е с количка обаче няма да стане.
В самото село Дорково има уникално красива лимоненожълта църква.

# 754
  • Мнения: 1 237
Ние ще сме в Ковачевица другата седмица (междудругото къде трябва да е ударението?... все си мисля, че го казвам погрешно). Някакви идеи за пешеходни разходки в близост, на до около час-час и половина в посока? Гледах, че на около 5 км е Синия вир. Чудим се дали да взимаме и колелета, дали ще има ли къде да се кара? Ще сме за 4 дни, а не сме ходили никога в района и всякакви препоръки ще са ми от полза.

# 755
  • Мнения: 999
Ковач / Ковачевица
Ударението на а

# 756
  • София
  • Мнения: 979
Ние ще сме в Ковачевица другата седмица (междудругото къде трябва да е ударението?... все си мисля, че го казвам погрешно). Някакви идеи за пешеходни разходки в близост, на до около час-час и половина в посока? Гледах, че на около 5 км е Синия вир. Чудим се дали да взимаме и колелета, дали ще има ли къде да се кара? Ще сме за 4 дни, а не сме ходили никога в района и всякакви препоръки ще са ми от полза.

В самото село колела трудно ще карате, защото е по скоро с каменни пътеки, от колкото улици, но извън селото е ок. Имайте в предвид, че е тесен планински път. Не знам и до къде са стигнали с ремонта на главната улица - две години поне му правят ремонт

# 757
  • Мнения: 449
Екопътека Струйлица, Ягодинската пещера и Дяволското гърло искаме да видим за един ден.
Тръгваме рано от София и плана ми е да минем през Батак да го разгледаме. В каква последователност да са останалите? И вижда ли ви се добре плана или не е ок за един ден? Ще спим в Девин и в неделята мисля да сме на басейн, и после се прибираме, затова тези неща са за събота.
Предварително благодаря!

# 758
  • София
  • Мнения: 979
Щом ще минавате през Батак,  то първо ви е разклона за Ягодинската пещера,  след това другите

# 759
  • Мнения: 7 856
Това е абсолютно невъзможно като програма за един ден. И ако искате да се разхождате по Струилица, какво ще правите в Батак? Да не говорим, че пещерите затварят рано и се влиза на определен период (поне час).
За мене вариантите са два  - или минаване през Батак и го разглеждате, след което карате към Доспат, с евентуална разходка и отглеждане на язовирите, или минаване през Кричим и Девин и се разхождате спокойно по Струилица.
И двата варианта не включват пещерите, защото няма как да стане.
Километрите са малко, но когато се сблъскате с постоянни знаци за ограничение 30 км/ч, ще разберете за какво става дума.
Реалното е, щом искате в неделя да сте в басейните е да се разходите в събота привечер по Струилица, като ако тръгнете много рано и държите да разгледате Батак, можете да минете от там.
И в неделя - избор или басейн, или посещение на пещери и късно прибиране в София.

Последна редакция: чт, 05 авг 2021, 20:26 от Недоволна

# 760
  • Мнения: 6 012
Зависи наистина от изходната точка, но миналото лято ние, тръгвайки от Пампорово сутринта, минахме през Ягодинската пещера, след това изкачване до Орлово око през пътеката ди х-л Мурсал, съответно връщане надолу, и имахме време и щяхме да направим и Струилица, ако не беше завалял порой в последния момент. Та мисълта ми е, че да, всичко накуп не е реално постижимо, но има варианти за комбинация.

# 761
  • Мнения: 449
Ох
Аз в тази част на страната съм била само веднъж и то преди 20+ години на ученическа екскурзия. Помня, че за един ден бяхме и в двете пещери и имаше много още време, ама може би не са ми съвсем верни спомените, все пак много отдавна беше...
Из интернет четох, че екопътеката е към час в едната посока, явно не е така, щом я препоръчвате за целодневно разхождане...

# 762
  • Мнения: 6 012
Ааа, абсурд да е за цял ден. Аз като проучвах, останах с впечатление, че 2-3ч.са ОК. Хората, които я планират за цял ден, съчетават с минералния басейн в близост. Двете пещери /за мен поне/ са постижими в един ден, само имайте предвид да нагласите часовете на влизане, понеже не е постоянно, а веднъж на час, но не помня в точно колко.

# 763
  • Мнения: 861
Правите Батак, двете пещери и накрая Струилица, ако имате време. От вас зависи колко ще ходите по нея. Ако пък не остане време, преди или след басейна също може да я вместите. Според мен е  1 1/2 - 2 часа макс са и достатъчни.

# 764
  • Мнения: 4 415
Е то сигурно ще стане и в един ден, ама не и с пътя от София... Сигурно ако тръгнете в 5 сутринта може да стане

Общи условия

Активация на акаунт