Как избирате книгите си

  • 1 887
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
N 1,3,7

# 16
  • Мнения: 2 407
По жанр или по рецензия.

# 17
  • Мнения: 258
Избирам си книгите най-вече по автор и жанр. Обикновено хвърлям един поглед по страниците, за да придобия някаква първоначална представа, особено ако авторът не ми е познат. Понякога изчитам и анотацията.

# 18
  • Мнения: 2 161
Е,като видя любим автор купувам,но и купувам също така и непознати за мен автори.По рецензия-никога!

# 19
  • Мнения: 338
По рецензия-другото е на заден план smile3529

# 20
  • по Пътеката
  • Мнения: 180

    По вкус-собствен или на приятел...сходен..

# 21
  • Мнения: 1 100
Много обичам да чета, но нямам никакво време  Sad 
Нямам много богат опит с книгите. Обикновено се доверявам на препоръки, но почти винаги оставам разочарована. Всеки човек е различен и търси различно усещане в книгите, които чете.
Например мен не ме впечатли много "Шифърът на Леонардо". Вярно, че е много увлекателна, но моят жанр е друг. И аз не знам какъв.  Rolling Eyes
Чета разкази с удоволствие, и то от тези, които накрая те държат поне няколко дена в размисли. Ей такива направо ме изпълват  Heart Eyes

# 22
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
по автор, жанр или препоръчана от приятел - така съм попадала на много хубави книги, различни от това, което обикновено чета

# 23
  • Мнения: 2 309
Само по автор и по препоръка от приятел със сходен вкус. Ако търсиш по жанр рискуваш да попаднеш на тъпа книга от иначе любим жанр.

# 24
  • Мнения: 3 611
Много обичам да чета, но нямам никакво време  Sad 
Нямам много богат опит с книгите. Обикновено се доверявам на препоръки, но почти винаги оставам разочарована. Всеки човек е различен и търси различно усещане в книгите, които чете.
Например мен не ме впечатли много "Шифърът на Леонардо". Вярно, че е много увлекателна, но моят жанр е друг. И аз не знам какъв.  Rolling Eyes
Чета разкази с удоволствие, и то от тези, които накрая те държат поне няколко дена в размисли. Ей такива направо ме изпълват  Heart Eyes

Почти насилствено прочетох "Властелинът на пръстените", щото 200 прочетени листа не се загърбват току тъй и колкото повече четях, толкова повече се разочаровах. То и моят любим жанр е друг ама чак пък толкова беzинтересна книга не бях чела. То пък и като я прочетох как ли пък я и запомних...  ooooh!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 956
Най-вече по рецензия и жанр, а после гледам автора и заглавието.

# 26
  • Мнения: 27 524
Страхотна тема Сафо, благодаря ти   bouquet

Книгите са любимото ми нещо  Hug

Аз ги избирам по автор - когато го харесвам - събирам и купувам всичко от него - Гришам, Балдачи, Дан Браун, Артър Хейли, Сидни Шелдън...

По препоръка, но не от всеки - от човек, с който ни съвпадат вкусовете все пак.

По ренензия.

# 27
  • Мнения: 809
Моите лични наблюдения като редактор в издателство е, че огромна роля за избора на книга играят медиите. Така например, ако един автор е непознат за читателя, появата на анонс за него и книгата му във вестниците или по телевизията е определяща. Има много талантливи автори, които не са придобили популярност именно поради тази причина - че не са получили отзив в медиите. От друга страна доста посредствени автори биват четени, в смисъл книгата им бива купена,  пак по същата причина.
Но общо взето избирам книгите си първо по автор и тематика, след това по анотацията на гърба, а за хубавата книга цена няма.

# 28
  • Мнения: 1 113
Аз ги избирам по автор - когато го харесвам - събирам и купувам всичко от него - Гришам, Балдачи, Дан Браун, Артър Хейли, Сидни Шелдън...
Блонди, имаме сходни вкусове Hug
Аз нямам любими книги, но имам любими автори. Между другото, на Джон Гришам "Да пропуснеш Коледа" хич не ми хареса Rolling Eyes
Напоследък започнах да си падам по приключенските романи - хем са интригуващи, хем ме разтоварват. Преди няколко дни прочетох "Последната тайна на Земята" на Джеймс Ролинс - хареса ми Grinning

# 29
  • Мнения: 1 910
Приятел, рецензия...или просто прочитам малко от някъде. Ако стила е приятен - взимам.

Общи условия

Активация на акаунт