Подготовка за малкия човек - тема 12

  • 48 854
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 15 356
Аз бях купила 5 ромпъра,5бодита с къс и 5 с дълъг ръкав,2 клина и 2 хавлии.Родих в края ма май,взех само 56.Точно на третия ден вкъщи се обади един приятел на мъжът ми и ни донесе чувал с дрехи с етикети.С жена му купували,че купували.И те имат две момичета и всичко беше розово,и ние сме с момиче де.И техните дрехи ни изкараха за цялото лято,само две рокли купих.Които пък почти не е носила,защото я изкарвах по боди от средата на юни.Според мен мен не се презапасявайте,магазини има ,ще купите.
Моята е повръщала два пъти до сега,на 10 м е .Като ми е опикавала хавлията я попивах с тензух.

# 586
  • Мнения: 492
Вземете неща с цип, разликата е огромна особено в началото, когато бързаш да го облечеш

Да, благодаря!

Иначе напазарувах на минимума - точно колкто да имам по 3 броя от всичко (гащеризони, ританки, боди с къс/дълъг ръкав, чорапки, 1 бр. шапка и 1 хавлия) за първия месец. После вече като ви чета - всичко е според размера на бебето Simple Smile
Доста се радвам, че е пролетно и ще се адаптира към топлите месеци, а не към студените.

# 587
  • Мнения: 496
Аз бях взела 2 хавлийки в началото. Наистина всичко се случва с малко бебе, пишка, ака, повръща. За дрешките си е относително според мен, всяко бебе е различно, едното може да се опикава постоянно, без значение с какви Памперси е, другото пък може да си изкара цял ден с един и същ тоалет, така че тези неща се виждат и решават в движение според мен. 😊

# 588
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз доста пелени си взех - муселинови, тензух, басма в различни размери.

Иначе това за дрехите с цип някъде тук го прочетох и нещата, които може са точно такива. Не си представям мъжа ми да цъка до безкрай малки копченца 😂
Иначе аз съм доста търпелива.

Голяма забава ще е при всички положения. Приготвила съм се психически да потъна в кърма, бебешко ако и повръщано докато се нагодим 😁
Гледала съм бебе на 3-4 месеца като бавачка - порасна вече госпожицата тийнейджърка - ще видим какво съм запомнила.

# 589
  • Мнения: 496
Аз доста пелени си взех - муселинови, тензух, басма в различни размери.

Иначе това за дрехите с цип някъде тук го прочетох и нещата, които може са точно такива. Не си представям мъжа ми да цъка до безкрай малки копченца 😂
Иначе аз съм доста търпелива.

Голяма забава ще е при всички положения. Приготвила съм се психически да потъна в кърма, бебешко ако и повръщано докато се нагодим 😁
Гледала съм бебе на 3-4 месеца като бавачка - порасна вече госпожицата тийнейджърка - ще видим какво съм запомнила.

Муселиновите и тензухените пелени попиват много хубаво. Аз слагах хавлийката и от горе една такава пелена, хем са по-меки, хем по-добре попиват.

# 590
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз бях с 2 хавлии и много пелени в 2 размера. Абсолютно достатъчни ми бяха хавлиите. След баня завивам с пелена и отгоре хавлия. Само 3 пъти ми се е случвало да се напиша по време на смяна на памперс, така че това е много субективно също. 3 бодита ще са малко и според мен, но няма нужда и от 15, след ако имате сушилня. Аз съм казала, че не искам да се подаряват дрехи на детето от никого и имам около 7-8, които не са носени и то заради моя неправилна преценка. Така че торби с нови дрехи не съм събирала...

# 591
  • Мнения: 3 124
Спокойно,няма да затънеш в кърма, ако и повръщано, не е чак така, хихи
Леко раждане ти желая!

# 592
  • Мнения: 15 356
Спокойно,няма да затънеш в кърма, ако и повръщано, не е чак така, хихи
Леко раждане ти желая!
Joy  Joy и да зътъне ,ще изплува.
Няма страшно ,не е страшно!Успех и от мен!

# 593
  • Мнения: 171
Ние взехме на дъщеря ми по-малка кърпа и хавлия с качулка. Кърпата ползваме когато мием само дупето, хавлийката за цялостно къпане в коритото. Подариха ми още две големи хавлии, едната си седи с етикета, другата не е ползвана никога. Имаме си сушилня, ако нещо се случи перем и до следващото къпане/миене сме готови. А за дрешките имахме подарени размер 56, на които дори не свалихме етикетите, въпреки че дъщеря ми наддава по-малко от нормите. Три бодита ще са малко, но 5-6 е ок със сушилня. Първоначално и аз бях много за гащеризоните с чорапчета (ромпъри), но почнах да нося в слинг и с тях не е ок, та постепенно преминах на панталончета с чорапки и бодита/блузки.

# 594
  • Мнения: 776
И според мен не е ок излишното запасяване с дрешки. Слушах една моя приятелка, която каза, че са сменяли по 5-6 дрешки на ден и купувах доста. Имах поне 10 ромпъра, 15 бодита с къс ръкав и 15 с дълъг, също се запасих с много муселинови и бархетени кърпи. Оказа се, че нашето бебе не повръща, за 6 месеца е върнал мляко 2 пъти мисля. Много рядко също е пропускала пелената . Но реално има и такива бебета, които акат и повръщат и наистина се цапа всичко. Няма как да се знае.

# 595
  • Мнения: 141
Момичета,
А матрак за детското легло купихте ли? Аз се опитвам да избера, но ми е трудно да се ориентирам измежду всички марки.

# 596
  • Мнения: 496
Ние взехме от айко, някакъв с алое вера беше.

# 597
  • Мнения: 3 758
Ние ползваме на Магнифлекс Pierre Cardin

# 598
  • Мнения: 776
Аз взех 2 матрака кокос от avmebeli и съм много доволна от качеството и от цената. Трябваше ми малък матрак за легло next to me и там намерих подходящ размер. Взех и 120/60. С две страни са -твърда и мека, калъфката се сваля и се пере.

# 599
  • Мнения: 5 563
Ние ползваме isleep baby puzzle все още, сега ще мислим за матрак за детско легло, защото кошара скоро ще  е малка.

Общи условия

Активация на акаунт