Дистанционно обучение за учениците-Teмa 8

  • 27 741
  • 795
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 324
а някой знае ли случайно как стоят нещата с карантината ако си с изкаран вече вирус и имаш тест за антитела за доказателство например, питам хипотетично

# 46
  • Мнения: 1 838
а някой знае ли случайно как стоят нещата с карантината ако си с изкаран вече вирус и имаш тест за антитела за доказателство например, питам хипотетично
Хипотетично няма значение, никъде не е упоменато като изключение при подлежащите на карантина.

# 47
  • Мнения: 180
Гимназистите могат да минат на някакъв вариант за временно обучение на половината клас, после да се разменят. И да има пъдар  около тях, и да няма, това е без значение, те са си самостоятелни хора, ще им бъдат давани домашни, ще бъдат изпитвани, така че от тях зависи какво ще учат, както е при присъственото обучение.
Като се освободят повече класни стаи в училище, най- малките също ще могат да се разредят. Въпросът е дали ще има достатъчно учители. Май проблемът е по-скоро с децата 1-4 клас.

# 48
  • София
  • Мнения: 7 030
Аз не говоря за пъдар за обучението, а пъдар за излизането.
Къде и как мислите, че ще се събират в зимните месеци? Където и до сега, по време на грипните ваканции, в моловете, заведенията, ще си гостуват. Ще бъдат дори с по-дълги близки контакти.

# 49
  • София
  • Мнения: 17 591
Мдам, и голяма част от децата, ако и да избягват заведения, магазини, то в ГТ пътуват минимум по 2 пъти дневно. Ако някой не знае какво е в метрото, сутрин между 6.30 и 7.30...
Парадоксалното за мен, в този спор е, че никоя от страните няма полезен ход.
Малките ученици трудно ще се справят сами с ДО, ако някой от родителите не остане у дома.
От друга страна, сигурна съм, че гимназистите няма да си стоят вкъщи, в условия на ДО, освен ако няма зачислен по един пъдар към всяко дете.
Цялата тази работа присъствено/ДО/с карантина/без карантина, вече започва да ми е абсолютно безпредметна.
И си мисля, че поради икономически причини, критериите са карантиниране на паралелките ще бъдат променени, в посока по-леки. До ден 3ти от учебната година, имаме 500 карантинирани ученика, което ще рече, родители, с право на 14 дневен болничен или обезщетение от държавата. До края на септември колко ще станат? Струва ми се, че управниците се надяват на все повече подадени заявления за ОЕСР по желание, защото няма да дължи нищо на родителите.
Трудно ще вземат решение за национално ОЕСР, защото тогава ще дължат мноооого обезщетения, за много дълго време.
Не коментирам, добре ли е или не, разсъждавам си...


Една малка подробност. Болничния след... тук не съм сигурна, не помня точно, да речем 40-ия (или нещо подобно) ден е само с ЛКК. Независимо от това какъв (за какво) е. А след... това пък съвсем не съм сигурна, за пръв и последен път ми се е случвало да достигна тази бройка когато Врячо тръгна на градина, а аз бях и в болница - 70 дена, да кажем, отсъствието се признава за оправдание от отсъствие за работа, за осигурителен и трудов стаж, но не се заплаща от никого. Т.е. ако не сте имали и един ден болничен по каквато и друга причина, заради карантина на детето ще се плаща не повече от 5 пъти.

# 50
  • Мнения: 7 362
а някой знае ли случайно как стоят нещата с карантината ако си с изкаран вече вирус и имаш тест за антитела за доказателство например, питам хипотетично
                   Не хипотетично - дете прекарало ковид с изградени антитела НЕ подлежи на карантина.Естествено,че трябва да има титър на антителата , като доказателство,че има изградени и какви стойности са,защото всеки организъм изгражда различен % антитела.При поставяне на класа под карантина него трябва да го изместят в друг подобен клас,ако родителят не иска ДО .Това е при всички вирусни заболявания ,при които се изграждат антитела.Например при скарлатина не се изграждат антитела и детето се карантинира,ако ще 100 пъти да е било болно иот скарлатина.

Гимназистите могат да минат на някакъв вариант за временно обучение на половината клас, после да се разменят. ....
                Това не е решение при изучаването на съвсем нов език от осмокласниците.В у-щето на нашата осмокласничка има добро решение - учат в самостоятелна сграда със заграден самостоятелен двор и даже сега при топлото време имат часове на двора.Те са само един клас в тази сграда.Сутрин е 12 клас,а след обяд - 8 клас.Сами почистват,дезинфекцират и изхвърлят употребявани салфетки,кърпи и т.н.,с които са почиствали.Всичко е осигурено от у-щето.

Последна редакция: нд, 20 сеп 2020, 18:00 от Didia

# 51
  • Мнения: 1 838
а някой знае ли случайно как стоят нещата с карантината ако си с изкаран вече вирус и имаш тест за антитела за доказателство например, питам хипотетично
                    Не хипотетично - дете прекарало ковид с изградени антитела НЕ подлежи на карантина.Естествено,че трябва да има титър на антителата , като доказателство,че има изградени и какви стойности са,защото всеки организъм изгражда различен % антитела.При поставяне на класа под карантина него трябва да го изместят в друг подобен клас,ако родителят не иска ДО .Това е при всички вирусни заболявания ,при които се изграждат антитела.Например при скарлатина не се изграждат антитела и детето се карантинира,ако ще 100 пъти да е било болно иот скарлатина.
Може ли линк към документа, в който го пише това?

# 52
  • София
  • Мнения: 7 030
Да, до 40-ия ден е. След това, който може минава на помощи.
Гледах днес репортаж от Франция. Държавата плаща 85% от възнаграждението на родители, които са принудени да останат вкъщи, защото паралелка/училище на детето е под карантина. В същото време ще намалят карантината от 14 на 7 дни, защото хората не спазвали 14-дневната. Joy
Ти да видиш, дали са такива популисти или с броя на случаите, се увеличава и броя на карантинираните, респективно и социалните плащания?
Ако наистина нещата с бройките ескалират много, по-скоро наистина ще ни оставят без карантина. За съжаление, нещата опират основно до пари. Не само за.държавата, а и за индивида.

# 53
  • Мнения: 7 362
Може ли линк към документа, в който го пише това?
              Обърни се към РЗОК и официално ще ти дадат документ.Видях документ ,издаден от тях , за разрешение за посещение на ДЗ на дете,чийто баща в момента е бил болен.Тестовете на майката и детето са отрицателни и РЗОК разрешава детето да посещава ДЗ.

# 54
  • Мнения: X
Ако всеки, който се чувства толкова уплашен и застрашен си спре децата и ги обучава с домашно обучение, то няма да има толкова призиви за мерки и за този вирус.

Но докато някои хора само държат сметка кой ходил на почивка, кой бил в супера без маска и кой пиел кафе навън, тази истерия ще продължава и живота ни периодично ще се затваря когато виковете станат многобройни.

# 55
  • София
  • Мнения: 17 591
а някой знае ли случайно как стоят нещата с карантината ако си с изкаран вече вирус и имаш тест за антитела за доказателство например, питам хипотетично
                   Не хипотетично - дете прекарало ковид с изградени антитела НЕ подлежи на карантина.Естествено,че трябва да има титър на антителата , като доказателство,че има изградени и какви стойности са,защото всеки организъм изгражда различен % антитела.При поставяне на класа под карантина него трябва да го изместят в друг подобен клас,ако родителят не иска ДО .Това е при всички вирусни заболявания ,при които се изграждат антитела.Например при скарлатина не се изграждат антитела и детето се карантинира,ако ще 100 пъти да е било болно иот скарлатина.


Това къде точно го прочете?
Няма го нито в Закона за здравето, нито в Закона за изменение и допълнение на закона за здравето. Откъде черпиш такава информация - и то "не хипотетично", че и за разни (изброени??) вирусни (за скарлатина СЕ изграждат антитела! И не, не са "вечни") заболявания... Аз лично никъде нищо подобно не съм срещала - не само сега.


Може ли линк към документа, в който го пише това?
              Обърни се към РЗОК и официално ще ти дадат документ.Видях документ ,издаден от тях , за разрешение за посещение на ДЗ на дете,чийто баща в момента е бил болен.Тестовете на майката и детето са отрицателни и РЗОК разрешава детето да посещава ДЗ.


Може би ако родителите са разведени и не са били в контакт (както и с детето) през последните 2 седмици. Или, примерно, ако бащата е болен, но е в чужбина и е бил командирован преди повече от 2 седмици - т.е. не са били контактни. Изобщо, хипотези много. Докато не видим с очите си конкретния документ не можем да правим тълкувания.

ПП
Слънчевата, след 40-ия ден болничен се издава с ЛКК - и когато има основание (карантината Е основание съгласно КТ) се издава... заплащането (до, май, 70-ия ден) е същото.

# 56
  • Мнения: 1 738
Ако всеки, който се чувства толкова уплашен и застрашен си спре децата и ги обучава с домашно обучение, то няма да има толкова призиви за мерки и за този вирус.

Но докато някои хора само държат сметка кой ходил на почивка, кой бил в супера без маска и кой пиел кафе навън, тази истерия ще продължава и живота ни периодично ще се затваря когато виковете станат многобройни.

А може и тези, които не вярват във вируса, да си седят в къщи без маски. Пък тези, които искат да спазват мерките да си ходят на училище.

# 57
  • Мнения: X
Ако всеки, който се чувства толкова уплашен и застрашен си спре децата и ги обучава с домашно обучение, то няма да има толкова призиви за мерки и за този вирус.

Но докато някои хора само държат сметка кой ходил на почивка, кой бил в супера без маска и кой пиел кафе навън, тази истерия ще продължава и живота ни периодично ще се затваря когато виковете станат многобройни.

А може и тези, които не вярват във вируса, да си седят в къщи без маски. Пък тези, които искат да спазват мерките да си ходят на училище.
Само застрашените трябва да си стоят вкъщи, не здрави и прави деца.
Няма нужда от унифицирано поведение за всички.
Болните се лекуват, а здравите работят, учат и поддържат икономиката и болниците.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Само застрашените трябва да си стоят вкъщи, не здрави и прави деца.
Няма нужда от унифицирано поведение за всички.
Болните се лекуват, а здравите работят, учат и поддържат икономиката и болниците.

Само трябва да се уточни контактните безсимптомни дали се броят за здрави и прави деца. Те са потенциално здрави и прави, обаче може и да заразяват евентуално, тях какво ги правим?

# 59
  • Мнения: 5 622
Аш, ако е Марийка от първия чин, твоят Пешко от последния, дето хал хабер си няма да е разменил две думи с Марийка, няма никакъв шанс да е пипнал каквото и да било. На практика де, на теория ясно - дръжки, чинове, коридори, класове по език и прочие.

По-голяма глупост не бях чувала. Дори някое дете да си седи на последния чин, нали говори с децата пред него, а те
 с тези пред тях. Пътуват заедно в обществения транспорт, примерно. Всички заедно говорят с учителите си.
Глупости говоря, вярно. Та да разбирам, че ако Марийка е положителна, Пешко пази детската стая две седмици, без да излиза никъде? И някой родител пази Пешко, щото той е на 9г.

Общи условия

Активация на акаунт