Дистанционно обучение за учениците-Teмa 8

  • 27 823
  • 795
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 738
Далеч съм от мисълта, че ги разбирам - нито съм лекар, нито лаборант. Поради тази причина вярвам на хората, които са учили за това. Не безрезервно, разбира се.

# 31
  • Мнения: 2 885
Махнете ги СЗО. Те гледат нечии интереси. Ние да си гледаме интересите на нашите деца 👍

# 32
  • Мнения: 1 153
ама то може и утре да ми падне тухла на главата както си вървя, затова дали да не взема да ходя с каска по улиците или да си остана вкъщи

Ако ти падне тухла на главата, проблемът ще е само твой и на семейството ти. Нито ще заразиш, нито по някакъв начин застрашиш нечий друг живот. Вирусните заболявания, за разлика от тухлените, се предават от човек на човек. Още някое тъпо сравнение имаш ли?

# 33
  • София
  • Мнения: 17 592
Не схващам защо когато имаше свински грип нямаше дистнционно обучение, а сега трябва да има... защо кръчми, пазари и молове са фрашкани, а утре като тряснат две седмици карантина да речем и на нашия клас, аз трябва да си затворя здравото дете вкъщи, въпреки прекрасното време и да му скапя имунитета. След двете седмици ще се върнем в клас и ще има нов положителен тест без болен, и тска до безкрай...Защо трябва да го спра от извънкласните спорт, езици и др., за които съм дала една шапка пари, без да е болно и да го обездвижа вкъщи пред компютъра и телевизора?...да изпусне по четири урока от езиците, сега когато е на най- подходящата възраст да ги учи?...допълнителните уроци свързани с изкуства да не говорим как могат да се провеждат дистанционно... смятам че освен телата им трябва да опазим и мозъците и душите им!


За да може онези, които не са били контактни, да станат такива. Понеже живееш в общество, а не сама в гората. Ако искаш сама в гората можеш да правиш каквото си искаш по отношение на излизане, влизане и пр. Но докато живееш в общество трябва да се съобразяваш не само с това какво е най-добро за твоето гардже - да се разхожда, понеже времето е хубаво - но и какво е добро за останалите членове на обществото.

Още едно карантинирано училище:
https://glas.bg/balgariia-obrazovanie-i-zdrave/stolichnoto-107-m … sa-covid2-440621/


Когато болниците започнат да издъхват, защото освен короната ще се започнат и обичайните вирусни инфекции.
Има и друг вариант -  ще се започне една игра на дистанционно-редовно, хората ще започнат да недоволстват (учители и родители) и за да се прекрати мрънкането ще кажат "хубаво, нищо не затваряме, всичко си е по старому, а който има симптоми се лекува, останалите в клас, нямаме вече контактно превключване".


Когато разпространението стане дифузно... и контактните лица вече са без значение... ще е по-вероятно да се мине изцяло към ДО, да затворят и ДЗ, и барове и молове и всякакви други екстри... и се надявам да не се налага да се иска разрешение за пазаруване, както беше миналата пролет във Франция...


.Didia, радвам се, че при вас всичко е ок, но:
https://bnr.bg/post/101343005/koronavirus-v-detska-gradina-registriraha-v-montana

https://bnr.bg/burgas/post/101342752

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/uchitelka-ot-detska-gradin … ronavirus-2240824

новините казват друго.
През лятото също имаше такива новини, но лятото ДГ не беше задължителна и съответно новините не наблягаха на това.
                  Ако забелязваш казах,че няма 100 %-ва гаранция не само за ДЗ , а и за всички.Поставените под карантина не значи ,че са носители на вируса.Казах,че ако се спазват правилата и мерките рискът се свежда до минимум,но няма как да се избегне внасяне на зараза от вън.Отново опираме до отговорността на всички.При това за "масовост" в момента не може да се говори.


Тук доскоро (надявам се) пишеше една дама, която лично се хвалеше как си е пращала грипавите деца на детска градина лятото. Сега... на кого да вярваме? Тя твърди, че ги е пращала с кашлица по седмица и никой не е имал нищо против, ти твърдиш, че се спазват мерките навсякъде стриктно.


То имаше и новини при които баща прави втори тест на детето си което са изкарали положителен, а той се оказва отрицателен. За мен ще има нормални вирусни заболявани, притеснени родители ще пускат тестове, тестовете не са точни и току виж някой излезе положителен (не казвам ковид) и ще карантинират паралелки. Всяко нормално вирусно заболяване ще бъде гледано със смъртен страх и то не защото е ковид, а защото ще подлежи на някакви извънземни мерки. И горките деца няма да могат даже да кихнат без да бъдат подложени на скрининг и обявени че всяват смъртоносна зараза. И това е толкова гадно колкото ДО. Проблемът ще се реши като спрат да слушат СЗО, направят независима проверка на тестовете и оставят лекарите да лекуват като хората, но това няма да се случи за съжеление.

Викаш СЗО, цял свят са някакви аматьори. Само ти ги разбираш нещата.

П.П. и аз не съм фен на СЗО, но все пак...
Не ги разбирам но предполагам че и Вие толкова ги разбирате ...


Жалко за децата Ви, ако не можете да различите случайна кихавица, предизвикана от външен дразнител, влязъл в носа от кихавиците, появяващи се като първи симптом на болест.

Последна редакция: нд, 20 сеп 2020, 15:12 от katiABV

# 34
  • Мнения: 7 386
То имаше и новини при които баща прави втори тест на детето си което са изкарали положително и той се оказва отрицателен. За мен ще има нормални вирусни заболявани, притеснени родители ще пускат тестове, тестовете не са точни и току виж някой излезе положителен и ще карантинират паралелки. Всяко нормално вирусно заболяване ще бъде гледано със смъртен страх и то не защото е ковид, а защото ще подлежи на някакви извънземни мерки. И горките деца няма да могат даже да кихнат без да бъдат подложени на скрининг и обявени че всяват смъртоносна зараза. И това е толкова гадно колкото ДО.
                  Всичко това ще се случи с параноиците и песимистите.Всеки нормален родител първо ще търси причината за това,че детето кашля или има Т и то не веднага с тест.До сега мои познати,които са се сблъскали с ковид-а споделят,че първият признак не е Т,кашлица или нещо друго , а загуба на обоняние.Една от тях каза,че е отишла да си направи тест ,защото дъщеря и е била на гости и след това се е разболяла /живее в друг град/.Тя е имала загуба на обоняние ,но каза,че едва ли е щяла да обърне внимание ,ако не е бил положителния тест на дъщеря и.Оказва се,че е преболедувала без да разбере.При това е с астма,диабет,високо кръвно и операция на щитовидната жлеза.Ковид-ът е преболедувала без да разбере.Всички преболедували по същия начин споделят тази загуба на обоняние и никакви други признаци.Обяснили са им ,че обоняние се губи 5-6 ден след заразяване и при различни хора протича с различно времетраене.Някои с 1-2 дни /момчето е студент/ ,при други - 6-7 дни /в описания от мен случай на човек в рискова група/.От всичките ми познати ,които са преболедували само първата ,а тя си беше една от първите след почивка в Банско е имала изразени и други признаци.След установяване на положителен тест си беше в къщи през цялото време до два отрицателни теста , а е астматичка.Тя е една от първите 10 дали кръвна плазма /имаше репортаж по ТВ-то за тях/ .
                   Тези случаи говорят за това,че може да има доста преболедували без да са разбрали и ковид-а да е станал по-слабо вирулентен от началото.Време му е да се предава! И ние трябва да му помогнем не с паника,а със спазване на мерките!

Последна редакция: нд, 20 сеп 2020, 16:31 от Didia

# 35
  • София
  • Мнения: 7 277
ако има карантина в класа не съм ли длъжна да го спра от всичко по време на карантината и да го държа вкъщи, или нещо греша? и следващия път да речем след три  седмици пак? и друг въпрос- ако някой вече е имал коронавирус предния път за него важи ли карантината?
Карантината важи и си длъжна да го спреш вкъщи, защото детето ти може да е заразно, когато е контактно от първи ред. Дори на теб да ти се струва здраво, то пак може да е заразно. Много е просто.

# 36
  • Мнения: 5 639
Аш, ако е Марийка от първия чин, твоят Пешко от последния, дето хал хабер си няма да е разменил две думи с Марийка, няма никакъв шанс да е пипнал каквото и да било. На практика де, на теория ясно - дръжки, чинове, коридори, класове по език и прочие.

# 37
  • Мнения: 181
Най-добре е да разредят класовете  в училище - половината да учат примерно две седмици присъствено, а другата половина в електронна среда, после да се сменят или на някакъв друг принцип, но трябва да разредят децата в училище. Сега са наблъскани по 26 до 30 човека в клас, няма как да спазят каквито и да било мерки. Притеснявам се, че някой може да пострада сериозно. Не всички деца го карат леко. 

# 38
  • София
  • Мнения: 7 277
Аш, ако е Марийка от първия чин, твоят Пешко от последния, дето хал хабер си няма да е разменил две думи с Марийка, няма никакъв шанс да е пипнал каквото и да било. На практика де, на теория ясно - дръжки, чинове, коридори, класове по език и прочие.
ох, бе, Нот, в нашето училище първият чин е на не повече от 2.5 метра от последния. Joy  А и все пак - един клас са. Детето може да се зарази от друго, заразено от първото. Айде поне класът да се карантинира.

# 39
  • Мнения: 181
Аш, ако е Марийка от първия чин, твоят Пешко от последния, дето хал хабер си няма да е разменил две думи с Марийка, няма никакъв шанс да е пипнал каквото и да било. На практика де, на теория ясно - дръжки, чинове, коридори, класове по език и прочие.

По-голяма глупост не бях чувала. Дори някое дете да си седи на последния чин, нали говори с децата пред него, а те
 с тези пред тях. Пътуват заедно в обществения транспорт, примерно. Всички заедно говорят с учителите си.

# 40
  • София
  • Мнения: 17 592

Говорим за въздухопреносим (в микрокапчици / аерозол) вирус. Пешко от последния чин друг въздух ли диша, или си е инсталирал някой демон на Максуел, който да не допуска частици, издишани от Марийка от първия чин?

# 41
  • Мнения: 2 020
На мен ми се струва проблем как карантинирано дете ще има достъп до лекар ако се наложи. По презумция заради някое дете случайно тествано и може би въобще не болно, един цял клас няма да има достъп две седмици до нормална лекарска помощ. Вероятно само след отрицателен тест може да излезе от вкъщи. Тук имам притеснения доколко са точни тестовете. После ако тестът излезе положителен излиза че тряба да ходи в ковид отделение и не разбрах може ли с придружител ... Затова сега тези дето не си седят на д-то а ходят в Гърция за късно море ме ядосват, щото хем здрави за море, хем ще затварят класове с тестовете си.

# 42
  • Мнения: 2 182
А всички те и още стотици други са били вчера в Джъмбо за тетрадки 😂😂😂В навалицата.
Забелязвам, че най-зорко дебнещите и възмущаващи се от неносене на маски и присъствието в училище, предават репортажи от най-голямата гмеж - ГТ, плажа, хипермаркетите... Нямам предвид теб конкретно.

Аш, ако е Марийка от първия чин, твоят Пешко от последния, дето хал хабер си няма да е разменил две думи с Марийка, няма никакъв шанс да е пипнал каквото и да било. На практика де, на теория ясно - дръжки, чинове, коридори, класове по език и прочие.

По-голяма глупост не бях чувала. Дори някое дете да си седи на последния чин, нали говори с децата пред него, а те
 с тези пред тях. Пътуват заедно в обществения транспорт, примерно. Всички заедно говорят с учителите си.

# 43
  • Мнения: 1 839
А всички те и още стотици други са били вчера в Джъмбо за тетрадки 😂😂😂В навалицата.
Забелязвам, че най-зорко дебнещите и възмущаващи се от неносене на маски и присъствието в училище, предават репортажи от най-голямата гмеж - ГТ, плажа, хипермаркетите... Нямам предвид теб конкретно.

Може би защото държат да се спазват елементарни мерки, за да живеят нормално, а не да се заключват вкъщи? И аз се възмущавам. Защото не ми е проблем да си сложа маската, да не се бутам върху другите и да си чакам търпеливо на опашката. Нормалното е бунтарите, които отказват да се съобразяват с наложени правила, да нямат достъп до училище, ГТ и плажа, а не тези, които спазват правилата.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 058
Мдам, и голяма част от децата, ако и да избягват заведения, магазини, то в ГТ пътуват минимум по 2 пъти дневно. Ако някой не знае какво е в метрото, сутрин между 6.30 и 7.30...
Парадоксалното за мен, в този спор е, че никоя от страните няма полезен ход.
Малките ученици трудно ще се справят сами с ДО, ако някой от родителите не остане у дома.
От друга страна, сигурна съм, че гимназистите няма да си стоят вкъщи, в условия на ДО, освен ако няма зачислен по един пъдар към всяко дете.
Цялата тази работа присъствено/ДО/с карантина/без карантина, вече започва да ми е абсолютно безпредметна.
И си мисля, че поради икономически причини, критериите са карантиниране на паралелките ще бъдат променени, в посока по-леки. До ден 3ти от учебната година, имаме 500 карантинирани ученика, което ще рече, родители, с право на 14 дневен болничен или обезщетение от държавата. До края на септември колко ще станат? Струва ми се, че управниците се надяват на все повече подадени заявления за ОЕСР по желание, защото няма да дължи нищо на родителите.
Трудно ще вземат решение за национално ОЕСР, защото тогава ще дължат мноооого обезщетения, за много дълго време.
Не коментирам, добре ли е или не, разсъждавам си...

Общи условия

Активация на акаунт