Дистанционно обучение за учениците-Teмa 8

  • 27 820
  • 795
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 4 204
И с пожелание за повече разум и обективност.

# 2
  • Мнения: 2 885
Добро утро! Аз съм против дистанционното обучение, но понеже обстановката е динамична и всеки един момент може да се премине към ДО, се записвам да ви следя. Хубава неделя на всички. Заредете се с енергия, че новата седмица предстои 🌼

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Според мен не е въпросът дали ще има ДО, а кога. Все повече хора, включително ученици правят прогнози, които варират от месец до два месеца максимум изкарване на присъствено.

# 4
  • София
  • Мнения: 324
Не схващам защо когато имаше свински грип нямаше дистнционно обучение, а сега трябва да има... защо кръчми, пазари и молове са фрашкани, а утре като тряснат две седмици карантина да речем и на нашия клас, аз трябва да си затворя здравото дете вкъщи, въпреки прекрасното време и да му скапя имунитета. След двете седмици ще се върнем в клас и ще има нов положителен тест без болен, и тска до безкрай...Защо трябва да го спра от извънкласните спорт, езици и др., за които съм дала една шапка пари, без да е болно и да го обездвижа вкъщи пред компютъра и телевизора?...да изпусне по четири урока от езиците, сега когато е на най- подходящата възраст да ги учи?...допълнителните уроци свързани с изкуства да не говорим как могат да се провеждат дистанционно... смятам че освен телата им трябва да опазим и мозъците и душите им!

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
О, не, може ли да не подхващаме темата "а защо..." за свински, птичи, крокодилски и какви ли не грипове! Не го спирай от нищо!

# 6
  • София
  • Мнения: 324
ако има карантина в класа не съм ли длъжна да го спра от всичко по време на карантината и да го държа вкъщи, или нещо греша? и следващия път да речем след три  седмици пак? и друг въпрос- ако някой вече е имал коронавирус предния път за него важи ли карантината?

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
карантината означава карантина - стои си вкъщи. А не просто не ходи на училище, а си ходи на всичко останало.  Поне би трябвало, но колко е така не е ясно - РЗИ връчва ли предписание или не връчва?

# 8
  • Мнения: 1 738
Не схващам защо когато имаше свински грип нямаше дистнционно обучение, а сега трябва да има... защо кръчми, пазари и молове са фрашкани, а утре като тряснат две седмици карантина да речем и на нашия клас, аз трябва да си затворя здравото дете вкъщи, въпреки прекрасното време и да му скапя имунитета. След двете седмици ще се върнем в клас и ще има нов положителен тест без болен, и тска до безкрай...Защо трябва да го спра от извънкласните спорт, езици и др., за които съм дала една шапка пари, без да е болно и да го обездвижа вкъщи пред компютъра и телевизора?...да изпусне по четири урока от езиците, сега когато е на най- подходящата възраст да ги учи?...допълнителните уроци свързани с изкуства да не говорим как могат да се провеждат дистанционно... смятам че освен телата им трябва да опазим и мозъците и душите им!

Защото мола, бара и т.н. не са задължителни, а училището е. И защото твоето здраво дете може да е безсимптомен преносител на короната. И защото до момента не е имало вирус с толкова голям инкубационен период, който може да се предава по въздушно-капков път от безсимптомните.

Последна редакция: нд, 20 сеп 2020, 09:45 от *PipiLota*

# 9
  • София
  • Мнения: 324
ама то може и утре да ми падне тухла на главата както си вървя, затова дали да не взема да ходя с каска по улиците или да си остана вкъщи

# 10
  • София
  • Мнения: 17 281
Може да е нямало ДО по време на свинския грип, но грипни ваканции имаше всяка година.
Сега разликата е, че няма да са ваканции, а ще учат онлайн.
Аз за Ковид не смятам, че ще има ДО, но за гриповете през януари - да.

# 11
  • Мнения: 2 182
Може да е нямало ДО по време на свинския грип, но грипни ваканции имаше всяка година.
Сега разликата е, че няма да са ваканции, а ще учат онлайн.
Аз за Ковид не смятам, че ще има ДО, но за гриповете през януари - да.
Е как не смяташ, сума паралелки вече са на ДО заради наличие на позитивен учител или ученик. Поне докато е хубаво времето и се правят тестове за Гърция, ще има все повече такива.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 281
Имам предвид общодържавно ДО, не карантина.

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
В един момент се се възцари мълчание, както стана с ДГ. Едва ли по градините всичко е толкова идеално. Разчита се на това, че ще мине първоначалната вълна от интересн по медиите и после ще стане тихо.

# 14
  • Мнения: 2 182
Имам предвид общодържавно ДО, не карантина.
При положение, че всеки ученик в държавата от утре може да е на ДО, какво значение има дали всички едновременно са си вкъщи? Даже е още по-гадно, защото се обявява внезапно от днес за утре и трябва постоянно да си в готовност.

Общи условия

Активация на акаунт