Градинарство - моето хоби 26

  • 29 359
  • 746
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 12 237
Не успях с ягодите и се извинявам. Най-вероятно другата седмица ще е вече късно, така че отпада предложението.
Спанака вирее много добре и съм доволна. Набрах за пръв път и децата си го хапнаха с удоволствие на салата със спанак и киноа като от Хепи. Манголда също все още става за бране, но салатките или не растат или някой ги пасе..
Скрит текст:

# 376
  • Мнения: 5 301
Любознателна, това лилаво е страхотно! Сега и аз искам такова ))). Много ми се иска и клен с червени листа, прочетох, че може и в голяма саксия да се отглежда.

Внесох вкъщи саксия с бугенвилия, стои до парно и листата и окапват интензивно. Някакви идеи какво да я правя?

Последна редакция: пн, 16 ное 2020, 14:12 от La_Valletta

# 377
  • Мнения: 6 918
Любознателна, мечтая да си посъскам на воля в твоята градина! Joy Толкова диво подредена изглежда, мечта!!!

# 378
  • Мнения: 7 776
На пролет ще й избият нови листа. Моята бугенвилея седи на остъклен балкон и си окапва всяка есен.

# 379
  • Мнения: 5 301
А трябва ли да я подкастря?

# 380
  • Мнения: 7 776
Аз си я кастря,защото мястото й е ограничено. Не знам дали се прави по принцип. Но си израства на пролет.

# 381
  • Мнения: 5 301
Благодаря, че и моята в момента е разперена доста.

Загледах се в този сайт klen.bg, направо ми изтекоха очите. Толкова красоти.

# 382
  • Мнения: 1 731
Любознателна, сетила съм се да те питам как са пауните Simple Smile Има ли трудности, свързани с отглеждането им?

# 383
  • гр. София
  • Мнения: 4 775
Любознателна, как се казва високата голяма трева в ляво на предпоследната снимка? Подрязва ли се?

# 384
  • Мнения: 17
Имам въпрос и ще се радвам ако някои може да ми помогне - имам далии, засадени в двора, в момента са цъфнали, но въпроса ми е - трябва ли да прибирам грудките или зимуват в почвата? Благодаря:relaxed:

# 385
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 071
може би зависи къде си.
в северозападна България, покрай Дунав, не оцеляват навън зимата.
и в Краището, към Трън - също.

# 386
  • София
  • Мнения: 216
Аз ги вадя, в района на Подбалкана и зимуват в щайги в мазето. Напролет ги садя обратно. 😀

# 387
  • София
  • Мнения: 12 237
Аз също ги извадих, близко до София  е двора.
Много ми харесват далиите, искам да си купя още. Откъде са читави луковицете и не са много скъпи и кога е най-подходящият момент да ги закупя? Бихте ли препоръчали сортове? Аз си взех уж микс от Лидл миналата година, но и трите корена се оказаха оранжеви. Не че са лоши, но искам разнообразие.

Последна редакция: вт, 17 ное 2020, 11:44 от Aila

# 388
  • Мнения: 176

Извинете че нахлувам така,но ми трябва помощ.
Купих си лимоново дръвче преди месец и някои от листата му станаха такива.Какво му е и как да го оправя?

# 389
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 071
гадинки.
мини през някоя агроаптека и вземи пакетче моспилан.
1 пакетче - 1,5г се разтваря в 3 литра вода, пръска се поне три пъти, през 3 дена, но е добре и да се полее с разтвора поне три пъти, през седмица. за дезинфекция на почвата.
има и в Бриколаж, може би и в другите вериги.

Общи условия

Активация на акаунт