Боя за коса - Blond48 - Клуб на блондинките

  • 40 904
  • 758
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 458
И на фризьор да отидете, малко вероятно е от показаното на снимката да го докара до желания резултат...
Нямам никакъв опит с боите Оway и вероятно нищо не разбирам, но обяснете ми, моля, как 9 се оказа суперизсветляващ?

# 136
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Аз се правих с 9.1 на Арома колора зиро и станах учудващо светла:
На сянка:



На слънце:



Не съм сигурна, че се харесвам... 😊

# 137
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Ау разкошен цвят  Heart Eyes. Ама ти винаги успяваш даже и с Арома Grinning.

# 138
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Принцеске, благодаря! 😊
И аз се учудих с тази боя. Намазах цялата коса и стоях 45 минути, че нещо се замотах... Много мека боя, иначе. Може да мина на нея.

# 139
  • Мнения: 1 917
А каква е тая боя Аромат колор зиро? Линк може ли към нея?

Да не е това?
https://aroma.bg/produkt/%D0%B1%D0%BE%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA% … 0%B0-kolora-zero/

# 140
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Същата е. 👍

# 141
  • Някъде там
  • Мнения: 4 831
Записвам се и аз във вашата тема.
В събота правих кичури.
Изсветлиха косата, после нанесоха боя със сив пигмент, фризьора нямаше лилав в наличност.
Цвета е много приятен. В корените съм 6.0 по дължините имам от 8 ца до 9 ка в най светлата част.
Имам и леко жълтеещи кичур чета и оранж тук там.
Взех си маска на Керастаз за блондинки, имам син шампоан Матрикс и син балсам Джойко, Маска синя на Матрикс  и термо защита синя на Матрикс.
Чудя се да сложа ли и един в лилаво

# 142
  • Мнения: 44
Здравейте,
Бях с естествения си цвят - кафяв и се изрусих миналия месец (медено русо), другата седмица пак съм на фризьор да се боядисам, но сега ми се иска да си направя балеаж, за да не се налага да посещавам толкова често фризьор - дали това е възможно? Дали ще си съсипя косата според вас? А какво мислите за боядисване вкъщи - трябва ли да си купя нещо друго освен боя?

# 143
  • София
  • Мнения: 2 161
Здравейте,
Бях с естествения си цвят - кафяв и се изрусих миналия месец (медено русо), другата седмица пак съм на фризьор да се боядисам, но сега ми се иска да си направя балеаж, за да не се налага да посещавам толкова често фризьор - дали това е възможно? Дали ще си съсипя косата според вас? А какво мислите за боядисване вкъщи - трябва ли да си купя нещо друго освен боя?

Факт, че при балеаж не се изисква ежемесечна поддръжка, но ти си изсветлила цялата коса т.е. другия месец ще имаш тъмен корен ( "кафяв"). Можеш да поддържаш русия цвят като боядисваш само корен всеки месец и правиш обливка с разредена боя по дължините, за пигментиране и освежаване на цвета. Доста по- щадящо от цялостно боядисване.
За боядисване вкъщи - хубаво е да си вземеш някакъв плекс за защита , към боята ( ColorPlex) например.

# 144
  • Някъде там
  • Мнения: 4 831
Здравейте,
Бях с естествения си цвят - кафяв и се изрусих миналия месец (медено русо), другата седмица пак съм на фризьор да се боядисам, но сега ми се иска да си направя балеаж, за да не се налага да посещавам толкова често фризьор - дали това е възможно? Дали ще си съсипя косата според вас? А какво мислите за боядисване вкъщи - трябва ли да си купя нещо друго освен боя?

Факт, че при балеаж не се изисква ежемесечна поддръжка, но ти си изсветлила цялата коса т.е. другия месец ще имаш тъмен корен ( "кафяв"). Можеш да поддържаш русия цвят като боядисваш само корен всеки месец и правиш обливка с разредена боя по дължините, за пигментиране и освежаване на цвета. Доста по- щадящо от цялостно боядисване.
За боядисване вкъщи - хубаво е да си вземеш някакъв плекс за защита , към боята ( ColorPlex) например.
A кое е по добре ,обливка с боя или тониране ?
Чудех се дали да не взема без амонячен тонер на лакме и да смеся перлен със сив .
Или е по добре да взема боя и да направя обливка ?

# 145
  • София
  • Мнения: 2 161
A кое е по добре ,обливка с боя или тониране ?
Чудех се дали да не взема без амонячен тонер на лакме и да смеся перлен със сив .
Или е по добре да взема боя и да направя обливка ?

Лично аз тонер не съм ползвала. Правя само обливка с боя, малко окисл + маска за коса.

# 146
  • Мнения: 2 001
И да напомня, че перманентна боя се ползва за изсветляване и за 100% покритие на бяла коса. За всичко друго (освежаване, потъмняване) - деми перманентна.
А кои бои са Деми ? Да разбирам, че мога да използвам за освежаване на изсветлени дължини

# 147
  • Мнения: 1 600
Каква боя и пропорции се слагат ако искаме много лека перлена обливка,сива не?

# 148
  • Мнения: 219
Здравейте,ще обезцветявам косата си от 3ка-идеята ми е да стигна светло русо.Знам че след супрата ще стана рижава,дали е добра идея да пренамажа пак със супра след като се измия или да сложа боя и каква боя според вас като номера

# 149
  • София
  • Мнения: 1 746
Здравейте,ще обезцветявам косата си от 3ка-идеята ми е да стигна светло русо.Знам че след супрата ще стана рижава,дали е добра идея да пренамажа пак със супра след като се измия или да сложа боя и каква боя според вас като номера

Не, не е никак добра идея.
Рискуваш да останеш без коса, цвета няма да се получи почти със сигурност.
По-добре отиди на фризьор за такава промяна и то не в квартален салон че и там мои приятелки са излизали с накъсана коса.
Последният пример за това: моята приятелка имаше много гъста и плътна коса, след балеаж в салон буквално и се откъсна пласт

Общи условия

Активация на акаунт