Голямата тема за малките масла - 23

  • 52 821
  • 752
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 892
Имам малко по различен въпрос. Как почиствате дефузерите? Вчера като го миех за да го заредя отново забелязах, че е започнал да образува варовик, а уж му наливам вода само от филтърната кана. Та има ли как да се почисти този варовик?

Аз просто с една лека влажна кърпа, доколкото мога.
И аз искам да питам нещо : как и къде ги съхранявате?

# 136
  • Елин Пелин
  • Мнения: 98
Имам малко по различен въпрос. Как почиствате дефузерите? Вчера като го миех за да го заредя отново забелязах, че е започнал да образува варовик, а уж му наливам вода само от филтърната кана. Та има ли как да се почисти този варовик?

Аз просто с една лека влажна кърпа, доколкото мога.
И аз искам да питам нещо : как и къде ги съхранявате?
Аз почиствам като го наливам с вода(филтрирана),  супена лъжица ябълков оцед и   капка етерично лимон. Оставям да поработи 10-15 мин, после изливам тая вода, с тампон отново с капка лимон избърсвам хубаво навсякъде. Това всяка седмица.

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 41 002
Снощи купих готова комбинация анти стрес Simple Smile Ами нещо не е нашето...т.е ароматът не ми е ок. Head Band  Та в тоя ред на мисли...не мога да улуча коя е нашата и да пускам дифузера с нея. Дайте идеи за нещо приятно като аромат...освен портокал кое друго масло?

# 138
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 825
Моя дифузер го накисвам с оцет и вода за половин-един час и изплаквам. Горната част от вътре има наслоявания и тях ги изтърквам леко с мекото на гъба.
Ето някои идеи за успокоение:
Скрит текст:



# 139
  • Мнения: 2 473
На моя дифузер му наливам само дистилирана вода и досега не ми е образувал варовик. Но когато на някой съд в домакинството ми се налага да махна варовика винаги успявам с резен лимон. Търкам енергично, докато излезе всичко и изплаквам. За дифузера е малко по- деликатно, но можеш да пробваш по- нежно.

Мистик, аз страшно много харесвам тази миризма:

3 к. портокал
2 к. грейпфрут
2 к. сандалово дърво

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 41 002
a_tita, ще си ги взема и тези. Благодаря!

Оказа се, че имам риган и гераниум и незнам къде да ги вложа Simple Smile Гераниума добавих към лосиона с алое за лицето на тийнеджъра, ама другаде нямам идея...

# 141
  • Мнения: 2 473
Риганът лично аз го пия. НО! Не на всички брандове риганът се пие, така че не ти го препоръчвам, ако не пише на опаковката. Риганът можеш да добавяш с чаено дърво и лавандула , за да гони всички вируси в помещението, в което сте. Мирише много приятно на натурален български чай, все едно си в някоя хижа високо в планината!

Освен това МагиТео ми беше препоръчала един бленд за гъбична инфекция по кожата с риган и  благодарение на нея всичко изчезна, така че риганът има много гилямо приложение. Лично аз го харесвам много!

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 41 002
Ще го пробвам още довечера...Kissing Face

# 143
  • София
  • Мнения: 894
a_tita, ще си ги взема и тези. Благодаря!

Оказа се, че имам риган и гераниум и незнам къде да ги вложа Simple Smile Гераниума добавих към лосиона с алое за лицето на тийнеджъра, ама другаде нямам идея...

Гераниума слагам всичко, което правя за лице и коса.
Можеш да си добавиш в крема за лице и в шампоана (5 капки на 100 мл шампоан). За лицето гледаш ЕМ да не надвишават 2 %.

За Дифузване
Много харесвам Лавандула + лимон (освен портокала)

Сега си взех една готова смес с канела, гераниум, патчули и босилек. Доста е тежка и силна, но слагам по малко от обикновено в дифузера и в къщи ухае на коледа определено.

# 144
  • Мнения: 762
НО! Не на всички брандове риганът се пие
  Да така е. Не всички масла стават за пиене. Бъдете внимателни!
За какво пиеш ригана. Аз пия фенхел, успокоява ми червата като с магична пръчица. Също и кимион.

# 145
  • Мнения: 3 355
Някой правил ли е този серум:
Серум с кофеин против тъмни кръгове
½ чаша смляно кафе, за предпочитане органично.
½ чаена чаша масло от сладък бадем
1 – 2 супени лъжици масло от авокадо
Смеси смляното кафе с маслото от бадем в стъклен буркан. Затвори буркана плътно. Прибери го на тъмно, например в кухненския шкаф или в килера. Остави съставките да се смесят за 4 – 5 дни.
След това извади и прецеди. Използвай тензух или марля, а не метална цедка! Изцеди хубаво тензуха, за да отделиш повече количество от маслото.
Прехвърли в рол-он или друго по-малко бурканче. Долей с маслото от авокадо.

Дали има някакъв ефект. И ми се иска да добавя и някакво етерично масло.

# 146
  • Мнения: 2 473
НО! Не на всички брандове риганът се пие
  Да така е. Не всички масла стават за пиене. Бъдете внимателни!
За какво пиеш ригана. Аз пия фенхел, успокоява ми червата като с магична пръчица. Също и кимион.

 Пия го за поддържане на по- висок имунитет.

# 147
  • Мнения: 9 255
бонибон
аз го пробвах , близо година..без ефект

# 148
  • София
  • Мнения: 2 150
Аз чистя дифузерите веднъж на 1-2 седмици като сипвам две супени лъжици оцет във водата и ги пускам да работят поне 30 мин., а ако имам време и повече. След това забърсвам с чиста кухненска хартия.
Маслото от риган се пие за имунитет, но трябва да се правят паузи, тъй като е естествен антибиотик и е доста силно.

Освен на Дотерра на кои други марки могат да се пият маслата? Конкретно за цитрусовите ме интересува, защото ги ползвам за сладкиши понякога.

# 149
  • Мнения: 762
Аз ползвам на вивасан. Имам отстъпка 25 процента. Имат и други добавки като хапчета и витамини, козметика.  Следващите видеа са техни уебинари,  практични съвети за използване, интересно е. Мисля, че жената е позната на много мами тук.
https://youtu.be/ix0CU2lfDig
https://youtu.be/v-X1XHicbf0
https://youtu.be/ly2-Oupfp10

Общи условия

Активация на акаунт