Голямата тема за малките масла - 23

  • 52 632
  • 752
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 032
Риганът не е за имунитет. Той убива бактериите и вирусите. Ако се приема вътрешно, е за не повече от 2 седмици и после няколко почивка - иначи убива и добрите бактерии в червата

# 151
  • Мнения: 2 472
Да, аз го пия 2 пъти в годината: есента и пролетта по 20 дена. Не съм чак толкова запозната, но на моя пише, че е и за повдигане на имунитета, освен това е и антиоксидант. Също така зависи и колко процента му е карвакрола. Да, много помага в борбата срещу гъбички и бактерии в тялото.

# 152
  • Мнения: 5 405
Да, аз го пия 2 пъти в годината: есента и пролетта по 20 дена. Не съм чак толкова запозната, но на моя пише, че е и за повдигане на имунитета, освен това е и антиоксидант. Също така зависи и колко процента му е карвакрола. Да, много помага в борбата срещу гъбички и бактерии в тялото.
Максимум 10 дни! 20 дни са страшно много. Това е като да пиете антибиотик 20 дни. Което е немислимо. След това задължително пробиотици.

# 153
  • Мнения: 2 472
Не искам да занимавам всички с мен, по- скоро за това, което пия като продукт, но извадих отново опаковката и задълбочено се зачетох отново да видя колко време се пие. Ами никъде не видях такова нещо. По- точно пише, че се пие по 4 капки на ден. Ето това е  https://holista.com/en-ca/product/organic-oregano-oil-with-vitam … e-extra-strength/   
На английски е, защото не съм в БГ. Но накрая бих казала, че съм изключително доволна от продукта, защото ме вдигна отново след прием на АБ и сринат имунитет.

# 154
  • Мнения: 1 186
Аз "подправям" зехтина в оливарника с масло от риган през цялата зима.

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 40 856
Аз "подправям" зехтина в оливарника с масло от риган през цялата зима.
не се ли усеща и горчи?

# 156
  • Мнения: 1 186
Усеща се само аромата.Но и аз не слагам много. 20-тина капки на 400 мл.

# 157
  • София
  • Мнения: 245
Имам въпрос за маските за коса с ЯЧРМ. Втривате ли в корените или само по дължините нанасяте?

# 158
  • here and now
  • Мнения: 4 325
В корените втривам аз. По дължините мажа кокосово масло.
Не мога да дам смислени аргументи, но така процедирам.
Когато мия косата след масла, първо слагам балсам (или купешка маска) и после мия с шампоан.

# 159
  • София
  • Мнения: 245
В корените втривам аз. По дължините мажа кокосово масло.
Не мога да дам смислени аргументи, но така процедирам.
Когато мия косата след масла, първо слагам балсам (или купешка маска) и после мия с шампоан.
  благодаря! По принцип правя кокосово и Черно рициново масло едно към едно + макадамия и омазвам цялата коса. До сега няколко пъти без проблем. Последния път обаче получих болка по скалпа. Не е нещо фрапиращо, но е странно. Та се чудя дали не е от маската или друго. Склонна съм да вярвам повече, че е от разболяване- по същото време бях болна с лека температура.
Та няколко дена ме боля кожата на главата.

# 160
  • Мнения: 1 693
Здравейте,
нова съм по темата и още нямам наблюдения върху различните дифузери.  Стигнах до извода , че има няколко вида - с филтър, овлажнители и йонизатори. Какъв бихте ми препоръчали да си взема.  Има и такива, които са без вода
https://www.emag.bg/aroma-difuzer-mohana-na-esencialni-masla-bez … earch-Action=view

https://www.emag.bg/aroma-difuzer-mohana-vaza-svetlo-dyrvo-i-sve … -16/pd/DWWYWGBBM/

https://www.emag.bg/difuzer-za-eterichni-masla-innovagoods-aroma … 197/pd/DMY8XGBBM/

И да попитам, скоростта на изпаряване важна ли е? Голяма ли е разликата между 18мл и 30 мл

# 161
  • Мнения: 3 422
Здравейте!
Решила съм да смеся масла , за да правя маска за коса преди къпане.
Обаче се зачудих базови ли да ползвам или етерични.. четох някакви статии и в тях е написано ,че това е напълно възможно и можем да рискуваме. 

Избрала съм да купя тези масла - авокадо , кокосово , бадем, жожоба , рициново , арганово, макадамия и чаено дърво.
Та , чудех се да смеся всичките тези етерични масла примерно по 10 капки от всяко , след което да го прибавя в база (зехтин) и като се смеси , тогава да го сложа в обикновена маска за коса (2 шепи слагам , че косата ми е дълга, гъста и къдрава ) и след това директно върху косата.
Мислех си този вариант, тъй като ако взема само базови масла , много скъпо ми излиза всичко , а в същото време и двете неща имат едни и същи свойства предполагам и биха действали по един и същ начин?

# 162
  • София
  • Мнения: 481
...Избрала съм да купя тези масла - авокадо , кокосово , бадем, жожоба , рициново , арганово, макадамия и чаено дърво. Та , чудех се да смеся всичките тези етерични масла примерно по 10 капки от всяко , след което да го прибавя в база (зехтин) и като се смеси , тогава да го сложа в обикновена маска за коса (2 шепи слагам , че косата ми е дълга, гъста и къдрава ) и след това директно върху косата.
От всички изброени масла единствено маслото от чаено дърво е етерично; останалите са базови.
Мислех си този вариант, тъй като ако взема само базови масла , много скъпо ми излиза всичко , а в същото време и двете неща имат едни и същи свойства предполагам и биха действали по един и същ начин?
Със сигурност етеричните и базовите масла нямат едни и същи свойства и категорично не действат и не се прилагат по един и същ начин. Хубаво ще е да разгледаш внимателно първия пост от темата и посочените в него линкове- момичетата са свършили чудесна работа в събирането и ситематизирането на информацията за маслата Hands V

# 163
  • Мнения: 2 128
Здравейте,
вчера си закупих Био Шипково масло на Алтея. Но има отвратително силно изразена миризма на развалена риба, която усещам поне 5 минути след нанасяне. В срок на годност е до 2022 година. Така ли трябва да мирише?

# 164
  • София
  • Мнения: 245
До момента за маска за коса съм ползвала само базови масла. Етерични не съм слагала. Използвам често кокосово, какаово, черно рициново, макадамия, арган. Правя сполучлива маска - кокосово и черно рициново в еднакви количества + макадамия. Добре попива и прониква с кожата и косата. Не се хвърляй на много неща. По добре заложи на по малко масла. Пишем заедно и в групата за къдравелките. Косата ти се нуждае от хидратация и подхранване, но повече хидратация. Според мен може да пробваш авокадо също. Кокосовото действа различно на различни коси. Ако имаш притеснения че не ти е ок, заложи на зехтин вместо кокос. Но определено пробвай и с него.

Pink dress, шипковото масло трябва да мирише на наситен шипков чай. Поне моите от Алтея винаги са били с такава миризма. Свържи се с тях. Много са отзивчиви!

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 10:25 от nuschinka

Общи условия

Активация на акаунт