Голямата тема за малките масла - 23

  • 52 546
  • 752
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 7 709
Здравейте!
Решила съм да смеся масла , за да правя маска за коса преди къпане.
Обаче се зачудих базови ли да ползвам или етерични.. четох някакви статии и в тях е написано ,че това е напълно възможно и можем да рискуваме. 

Избрала съм да купя тези масла - авокадо , кокосово , бадем, жожоба , рициново , арганово, макадамия и чаено дърво.
Та , чудех се да смеся всичките тези етерични масла примерно по 10 капки от всяко , след което да го прибавя в база (зехтин) и като се смеси , тогава да го сложа в обикновена маска за коса (2 шепи слагам , че косата ми е дълга, гъста и къдрава ) и след това директно върху косата.
Мислех си този вариант, тъй като ако взема само базови масла , много скъпо ми излиза всичко , а в същото време и двете неща имат едни и същи свойства предполагам и биха действали по един и същ начин?

От изброените само чаеното дърво е етерично всички други са базови.  Добавям масла в преуоша в маска,която само се изплаква не си го позволявам защото ми утежнява.

# 166
  • Мнения: 2 101
Цитат
По принцип е нормално ароматът на маслото от шипка да е по-специфичен.
10:22
да, някои хора го оприличават като аромат на риба...

Това ми отговориха от Алтея.

Ще се пробвам да превъзмогна аромата.

# 167
  • Мнения: 6 044
Alteya Organics имат намаление днес. Сега разглеждам, но маслата май са с 20% намаление.

# 168
  • Мнения: 2 290
Да, само козметиката и флоралните води са 30%.
А доста от маслата ми са на привършване, та се надявах на по-голяма отстъпка.

# 169
  • Мнения: 3 388
До сега четох в първия пост статиите.

До момента за маска за коса съм ползвала само базови масла. Етерични не съм слагала. Използвам често кокосово, какаово, черно рициново, макадамия, арган. Правя сполучлива маска - кокосово и черно рициново в еднакви количества + макадамия. Добре попива и прониква с кожата и косата. Не се хвърляй на много неща. По добре заложи на по малко масла. Пишем заедно и в групата за къдравелките. Косата ти се нуждае от хидратация и подхранване, но повече хидратация. Според мен може да пробваш авокадо също. Кокосовото действа различно на различни коси. Ако имаш притеснения че не ти е ок, заложи на зехтин вместо кокос. Но определено пробвай и с него.

Pink dress, шипковото масло трябва да мирише на наситен шипков чай. Поне моите от Алтея винаги са били с такава миризма. Свържи се с тях. Много са отзивчиви!

Нуши, спрях се на кокосово, бадемово, арганово и авокадо на този етап, като и зехтина ще включа. Иска ми се и макадамия да включа.
Обаче имам един въпрос, защото от едната статия нищо не разбрах!
Как да разбера кое масло да взема и от къде?
Аз харесах на фирма Rivana , ползвала съм там етерични масла и съм много доволна от тях, а и е по 4 лв шишенце. Видях, че имат в стъклено шишенце от същите базови масла, аз затова казах, че са етерични.

# 170
  • София
  • Мнения: 245
Аз съм фен на Алтея. Сега има намаление. Може да ги погледнеш. Направи си регистрация и тогава гледай цени Wink Взимала съм и от Зоя БГ. На Ривана не съм ползвала нищо. Не мога да дам мнение.
 
До сега четох в първия пост статиите.

До момента за маска за коса съм ползвала само базови масла. Етерични не съм слагала. Използвам често кокосово, какаово, черно рициново, макадамия, арган. Правя сполучлива маска - кокосово и черно рициново в еднакви количества + макадамия. Добре попива и прониква с кожата и косата. Не се хвърляй на много неща. По добре заложи на по малко масла. Пишем заедно и в групата за къдравелките. Косата ти се нуждае от хидратация и подхранване, но повече хидратация. Според мен може да пробваш авокадо също. Кокосовото действа различно на различни коси. Ако имаш притеснения че не ти е ок, заложи на зехтин вместо кокос. Но определено пробвай и с него.

Pink dress, шипковото масло трябва да мирише на наситен шипков чай. Поне моите от Алтея винаги са били с такава миризма. Свържи се с тях. Много са отзивчиви!

Нуши, спрях се на кокосово, бадемово, арганово и авокадо на този етап, като и зехтина ще включа. Иска ми се и макадамия да включа.
Обаче имам един въпрос, защото от едната статия нищо не разбрах!
Как да разбера кое масло да взема и от къде?
Аз харесах на фирма Rivana , ползвала съм там етерични масла и съм много доволна от тях, а и е по 4 лв шишенце. Видях, че имат в стъклено шишенце от същите базови масла, аз затова казах, че са етерични.

# 171
  • Мнения: 18 544
Здравейте,
вчера си закупих Био Шипково масло на Алтея. Но има отвратително силно изразена миризма на развалена риба, която усещам поне 5 минути след нанасяне. В срок на годност е до 2022 година. Така ли трябва да мирише?

Аз ползвам на Зоя наливното. Има някаква миризма, но не е силно изразена. На мен ми мирише по-скоро на рибено масло, на развалено - не.

# 172
  • Мнения: 2 884
И ад имам шипково, но не е купувано от Бг, едното у от Турция, другото от Америка, но ги съхранявам в хладилник, нямат мирис на риба

# 173
  • Мнения: 3 327
Здравейте,
вчера си закупих Био Шипково масло на Алтея. Но има отвратително силно изразена миризма на развалена риба, която усещам поне 5 минути след нанасяне. В срок на годност е до 2022 година. Така ли трябва да мирише?
Аз имам същото. Взех си го преди около 2 седмици. Мирише на шипки. И след нанасяне много дълго продължава да ми мирише на шипки, чак ми се допива шипков чай.

# 174
  • Мнения: 2 472
Аз също ползвам шипково масло и го съхранявам в хладилник, но не ми мирише на риба. По- скоро има някаква специфична миризма, но не е лоша.

# 175
  • Мнения: 2 101
А в хладилник ли трябва да го държа? От магазина ми казаха само на тъмно.

# 176
  • Мнения: 3 388

Някой ползвал ли го е това масло? Има ли впечатления и какви са те, защото не мога да намеря никъде отзиви?
Пише , че е напълно натурално и естествено 100%, сертифицирано е и е за косата. Специално за порьозност.

# 177
  • София
  • Мнения: 891
Скрит текст:
Скрит текст:
Някой ползвал ли го е това масло? Има ли впечатления и какви са те, защото не мога да намеря никъде отзиви?
Пише , че е напълно натурално и естествено 100%, сертифицирано е и е за косата. Специално за порьозност.

https://makeup.bg/product/303233/
Последната снимка е съставът.
Аз за тези пари бих се купила чисто качествено масло от арган или друго, което ми дейсва добре. Има течен парафин, което е знам доколко е натурален продукт.

Ето и няколко рецепти за коса от мен


При косопад и коса без блясък
 С няколко капки от следната смес масажирайте скалпа един час преди да измиете косата
5 капки етерично масло Иланг Иланг (Cananga odorata)
5 капки етерично масло от хвойна (Juniperus communis)
10 капки етерично масло от розмарин с цинеол (Rosmarinus officinalis CT cinéole)
2 чаени лъжички растително масло от Макадамия


При суха коса
МАСКА (подходящо за деца над 3 год)
30 капки етерично масло Иланг Иланг (Cananga odorata)
30 капки етерично масло от лавандула (Lavandula angustifolia)
1 супена лъжица растително масло от пшеничен зародиш
3 супени лъжици растително масло от кокос

Нанесете достатъчно количество от сместта върху косата, като започнете от краищата и стигнете до корените, така че цялата ви коса да е напоена в нея. Оставете да действа около 1 час, след това изплакнете с мек шампоан.

Ако косата става много тежка от маслата, може да се смеси с готова маска/балсам за коса за повече хидратация (аз си взимам едни бюджетни от зоя.бг, които полвам точно като се къносвам и правя такива маски).

Шампоан (подходящо за деца над 3 год):
Вземете празна бутилка от 100 мл, изсипете малко неутрален мек шампоан, след което добавете:

5 капки етерично масло Иланг Иланг (Cananga odorata)
5 капки етерично масло от Лавандула (Lavandula angustifolia)
5 капки етерично масло от Гераниум (Pelargonium asperum или Pelargonium graveolens)
Допълнете с неутрален шампоан, докато бутилката се напълни.

Масажирайте скалпа си този шампоан, оставете да подейства за 2 до 3 минути, след което изплакнете обилно.

Последна редакция: сб, 21 ное 2020, 09:18 от bubanka

# 178
  • Мнения: 6 044
А какво значи неутрален шампоан? Тези дни се запалих да си направя някакъв домашен шампоан без химии и с етерични масла и като четох рецепти в повечето пишеше да се използва кастилски сапун. Някой ползвал ли е такъв вид шампоан и пени ли се? Че сега използвам един от био серията на Дева и почти не се пени. Имам чувството, че не мога хубаво да си измия косата с него. Направо попива в косата.

# 179
  • София
  • Мнения: 891
А какво значи неутрален шампоан? Тези дни се запалих да си направя някакъв домашен шампоан без химии и с етерични масла и като четох рецепти в повечето пишеше да се използва кастилски сапун. Някой ползвал ли е такъв вид шампоан и пени ли се? Че сега използвам един от био серията на Дева и почти не се пени. Имам чувството, че не мога хубаво да си измия косата с него. Направо попива в косата.

От години цялото семейство ползваме единствено шампоаните на SANTE. Купувам ги от амазон.де в големи опакоки по 950мл. Пенят се супер, имат хубав аромат и състав. С едно такова шише караме около 6 мес, че и повече. Много съм доволна и от балсамите им.
Преди бях купувала от зоя някави, доволна бях, но идваха около 2 пъти по скъпи.

Иначе в aroma-zone има, както и бг варианта
https://arometera.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82% … 0%B0%D0%BD-detail
Коментарите са положителни.

Общи условия

Активация на акаунт