Голямата тема за малките масла - 23

  • 52 394
  • 752
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 942
Аз като виден Юда Grinning от години спрях да давам едни грешни пари за скъпарски кремове. Купувам си хидратиращи кремове с приличен състав и си ги обогатявам с етерини масла. До сега нямам пресечен или окепазен по друг начин крем. Правилото е 5 капки етерично масло на 10мл. продукт или общо 20-тина капки на бурканче 50мл. С базови не съм пробвала,защото тях предпочитам да ги ползвам чисти преди крема. Докопах си българско безсмъртниче от производител от Аксаково/варненско/ с нерил ацетат 28.8% -ами страхотно е и прави крема вълшебен. Розово масло също си намерих от призводител....Ползвам и едни други Швейцарски красоти и така....
Принцесо, ще споделиш ли данни за двата производителя и как могат да се закупят продуктите им. Аз също сложих безсмъртниче в крема и съм много доволна.  Струва ми се само, че малко изсушава кожата.

# 631
  • София
  • Мнения: 1 173
Ами не е базово с мента  - а си е чисто базово мента. От мястото, където купувам има Базово масло /БМ/  мента, БМ невен, БМ арника, БМ лавандула, БМ лайка, а  често ползвам и зехтин когато нямам подръка друго

# 632
  • София
  • Мнения: 891
Ами не е базово с мента  - а си е чисто базово мента. От мястото, където купувам има Базово масло /БМ/  мента, БМ невен, БМ арника, БМ лавандула, БМ лайка, а  често ползвам и зехтин когато нямам подръка друго

Няма такова нещо като базово масло мента и т.н.
Има базови масла, които се извличат от ядки и има етерични масла, които се извличат от ароматни растения, кори, корени и т.н.
Това, което ти купуваш най-вероятно е маслен извлек - тоест билката се потапя в базово масло, ЕМ от нея се разтварят в маслото и остават вътре.

А и може да е нещо от типа "загубени в превода".

Дай един линк да видим какво е това чудо!

# 633
  • Мнения: 130
Здравейте!

От известо време се запалих по козметичните и ароматерапевтичните свойства на маслата, купувам си най-често продукти на Алтея Органикс. Виждам в магазина, че продуктите Tisserand се представят като висококачествени - някой има ли наблюдение над двете марки, може ли да ги сравни?

Благодаря за хубавата тема!

# 634
  • Мнения: 449
Аз като виден Юда Grinning от години спрях да давам едни грешни пари за скъпарски кремове. Купувам си хидратиращи кремове с приличен състав и си ги обогатявам с етерини масла. До сега нямам пресечен или окепазен по друг начин крем. Правилото е 5 капки етерично масло на 10мл. продукт или общо 20-тина капки на бурканче 50мл. С базови не съм пробвала,защото тях предпочитам да ги ползвам чисти преди крема. Докопах си българско безсмъртниче от производител от Аксаково/варненско/ с нерил ацетат 28.8% -ами страхотно е и прави крема вълшебен. Розово масло също си намерих от призводител....Ползвам и едни други Швейцарски красоти и така....
Принцесо, ще споделиш ли данни за двата производителя и как могат да се закупят продуктите им. Аз също сложих безсмъртниче в крема и съм много доволна.  Струва ми се само, че малко изсушава кожата.
И аз моля да споделите имената или линкове към двата производителя ако може... 💐

# 635
  • Мнения: 5 386
Явно някой се предоверява на етикети. Базово масло мента няма, има етерично. По - горе вече е написано. Имам роднини , които дестилират масла, вкл.и ментово, както и ред други, но влизам в темата и ме осветляват, че ментата е базово.Живи и здрави бъдете.

# 636
  • София
  • Мнения: 1 173
Ами не е базово с мента  - а си е чисто базово мента. От мястото, където купувам има Базово масло /БМ/  мента, БМ невен, БМ арника, БМ лавандула, БМ лайка, а  често ползвам и зехтин когато нямам подръка друго

Няма такова нещо като базово масло мента и т.н.
Има базови масла, които се извличат от ядки и има етерични масла, които се извличат от ароматни растения, кори, корени и т.н.
Това, което ти купуваш най-вероятно е маслен извлек - тоест билката се потапя в базово масло, ЕМ от нея се разтварят в маслото и остават вътре.

А и може да е нещо от типа "загубени в превода".

Дай един линк да видим какво е това чудо!

Да, може би е маслен извлек, но като такова го поръчвам. Ето от тук - https://www.facebook.com/votanaessentialoils

# 637
  • София
  • Мнения: 891
Ами не е базово с мента  - а си е чисто базово мента. От мястото, където купувам има Базово масло /БМ/  мента, БМ невен, БМ арника, БМ лавандула, БМ лайка, а  често ползвам и зехтин когато нямам подръка друго

Няма такова нещо като базово масло мента и т.н.
Има базови масла, които се извличат от ядки и има етерични масла, които се извличат от ароматни растения, кори, корени и т.н.
Това, което ти купуваш най-вероятно е маслен извлек - тоест билката се потапя в базово масло, ЕМ от нея се разтварят в маслото и остават вътре.

А и може да е нещо от типа "загубени в превода".

Дай един линк да видим какво е това чудо!

Да, може би е маслен извлек, но като такова го поръчвам. Ето от тук - https://www.facebook.com/votanaessentialoils

Аз не бих се доверила на тези ЕМ и извлеци. Не знам защо точно тях сте избрали, но влязох в оригиналния гръцки сайт - няма никаква информация за ЕМ.

Преди бях превеждала статия колко много информация трябва да има на етикета на ЕМ, а върху техните няма - най-напред и най-важното - ботаническото наименование на латински на растението от което е извлечено, от коя част на растението - дали с парна дестилация или чрез пресоване (както е при маслата от цитруси) и т.н. и т.н.

Някой по нагоре беше писал за маслата на Tisserand - със сигурност може да им се доверите и смятам, че са по-качествени от тези на Алтея органикс. Имайте предвид, че маслата произвеждани в БГ са с качество като за козметични продукти.

Иначе Tisserand имат институт, който прави обучения и проучвания в областта на ЕМ във връзка с използването им за лечение.

https://tisserandinstitute.org/?gclid=Cj0KCQjw1ouKBhC5ARIsAHXNMI … JjWcaAmT-EALw_wcB

# 638
  • Мнения: 3 321
Някой опитвал ли се е да отслабне с етерични масла? Но без да се приемат вътрешно.

# 639
  • Варна
  • Мнения: 7 701
Момичета и двамата производители са ми препоръчани от познати. С единия тоя на безсмъртнипето се запознах лично тъй като съм от Варна и Аксаково си ни е вилна зона 😀, а другият е много приятна и мила дама от Карлово. Линкове няма, защото са производители, а не търговци. Дамата май има обяеа в Олх, но не съм много сигурна. Мога да пратя телефони и на двамата, но довечера, че са ми на компа в къщи.

# 640
  • София
  • Мнения: 891
Някой опитвал ли се е да отслабне с етерични масла? Но без да се приемат вътрешно.

Казват че дифузването на ЕМ от грейпфрут има ефект подтискащ апетита.

Може да се правят противоцелулитни масажи с ЕМ. Ето две рецепти:

Разтопете на водна баня 20 мл масло от карите и добавете
30 капки ЕМ лимон (ако е без фурокумарин е по-добре, защото той прави кожата фоточувствителнаa, ако съдържа - не трябва да се излагате на слъннце 8-10 часа след употреба)
30 капки ЕМ от Атласки кедър (Cedrus atlantica)
30 капки ЕМ от морски копър (Chritmum maritimum)
30 капки ЕМ от лимонена трева (Cymbopogon flexuosus)

Правят се масажи 2 пъти на ден (сутрин и вечер) в продължение на 3 седмици, после се почива поне 1 седмица и пак може да се повтори за още 3 седмици.

Ето и рецепта подходяща за бременни:
Към 40 мл масло от карите и добавете
40 капки ЕМ лимон (ако е без фурокумарин е по-добре, защото той прави кожата фоточувствителнаa, ако съдържа - не трябва да се излагате на слъннце 8-10 часа след употреба)
40 капки ЕМ от лимонов евкалипт (Eucalyptus citriodora)

Правят се масажи 2 пъти на ден (сутрин и вечер) в продължение на 3 седмици, после се почива поне 1 седмица и пак може да се повтори за още 3 седмици.

# 641
  • София
  • Мнения: 1 173
pkrassimira, поръчвам защото съм доволна. Вече няколко години ги ползвам. Някои от тях ги приемаме / аз и моето семейство/ дори и вътрешно.  Просто виждам резултат.  Не знам защо в гръцкия сайт е много беден асортимента, аз купувам доста видове Rolling Eyes

# 642
  • София
  • Мнения: 891
pkrassimira, поръчвам защото съм доволна. Вече няколко години ги ползвам. Някои от тях ги приемаме / аз и моето семейство/ дори и вътрешно.  Просто виждам резултат.  Не знам защо в гръцкия сайт е много беден асортимента, аз купувам доста видове Rolling Eyes

Нямам предвид, че е беден откъм асортимент, а беден откъм информация за всеки конкретен продукт.

Аз съм свикнала като си отворя сайта и към всеки продукт да си намирам цялата необходима информация, а не да се налага да задавам 100 уточняващи въпроса.

Иначе питах на страницата във фейсбук и наистина ми казаха, че са мацерати.

# 643
  • Варна
  • Мнения: 7 701
Някой опитвал ли се е да отслабне с етерични масла? Но без да се приемат вътрешно.

Без да се приемат вътрешно -не знам и силно се съмнявам,но с вътрешен прием да. 
 Споделям личен опит от последните три месеца. Масла от лимон и портокал са ми част от програмата за решаване на друг проблем не за отслабавне. Пия по 2 капки лимон сутрин и по две капки портокал обед и вечер. Отговорно твърдя,че убиват апетита сериозно. Имат детоксикиращо действие и двете.

# 644
  • Мнения: 13 929
Тамяна искам да го ползвам за лечение на белег. Не знам дали може и за атопичен дерматит при дете.

Общи условия

Активация на акаунт