Голямата тема за малките масла - 23

  • 52 399
  • 752
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 025
Според мен освен със скалпел, няма как да има друго ефективно решение на този проблем. Аз засега нямам този проблем, но майка ми след две раждания се е сдобила с много стрии и макар да е доста добре изглеждаща и със стегната фигура, разтегнатата кожа по корема не успя да прибере. Суетна е и е изпробвала солидно количество масла, мазила, кремове и лосиони, освен останалите грижи, които полага за себе си, но уви, без резултат.

# 571
  • Мнения: 2 880
...

За кокосовото по краищата съм чела, че колкото по дълго се държи, толкова по добре, дори повече от 24 часа и че трябва да се нанася на влажна/мокра коса. Аз редовно държа маски по цяла нощ. Мацам на косата, слагам шапка и на сутринта измивам

Моля да обърнем внимание, че става дума само за краищата на косата ! Моите, определено имат нужда от хидратация.  Иначе, да ако е по цялата и в корените, много вероятно е да си остане мазна. Става дума за кокосово масло.

# 572
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Моля ви за помощ при избор на масло от безсмъртниче. В Зоя няма в наличност, а в Гиза не ми излиза изобщо като артикул. Незнам от къде другаде да поръчвам, благодаря ❤️

# 573
  • София
  • Мнения: 736
зелено камъче, в събота бях в магазина на зоя на малките 5 кьошета и видях,че имат. Към 42лв май беше. Не виждам откъде сте, но ако сте от София, може да наминете. Аз се зачудих, тръсех друго нещо, и се запитах за какво ми го бяха препоръчали. Не се сетих, а  понеже беше и скъпо, го подминах, но имаха 2-3 шишенца.

# 574
  • Мнения: 2 399
https://www.essentialoils-bg.com/bg/product/41-eterichno-maslo-o … niche-jylt-smil-/
Аз си поръчах от тази фирма, доволна съм, а и сега гледам, че е намалено наполовина.

# 575
  • Мнения: 3 729
Алтея органикс също имат масло от безсмъртниче, но е доста по-скъпо:
https://www.alteyaorganics.bg/shop/%d0%b5%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b … 0%b8%d1%87%d0%b5/

# 576
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Моето е ето това https://arometera.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82% … 0%BC%D0%BB-detail
нерил ацетат 34.34% тъй,че е едно от най-добрите на пазара. Определено си струва парите. Добавям го директно в кремовете за лице и в една чудесия за скалп.

# 577
  • Мнения: 942
Аз си купих Безсмъртниче от Елитис във Варна. 5ml за 8 лв. Произведено в Добрич.  Още не мога да разбера дали има файд от него.
Вчера гледах състава на хваления Мегадерм за животни за маски за коси и установих, че съдържа Омега 3-6-9. Намерих такова олио Омега 3-6-9 за пряка консумация и веднага го включих в маслената си маска от различни масла- арганово, бадемово, рициново, жожоба репейно, малко тривитаминол. Ще видя дали има ефект.

Имам въпрос- купих от Берьозка масло чередьи
За какво мога да го използвам?

# 578
  • София
  • Мнения: 181
Здравейте, момичета.
Никъде не мога да намеря информация колко капки Витамин Е ( закупих го от Зоя goes Pretty , концентрат , само за външно приложение е)  Да добавя към базовото си масло 15 мл, а и към другите (предпазвало от гранясване). Чета на опаковката на Витамин E - "добавете от 0,03 до 0.2 %" ? Това ме обърква и незнам колко капки са това за 15 мл? Съществува ли някаква таблица ,която да ми е от помощ.
Този Витамин Е предполагам мога да го сложа и в шампоан , слънцезащитен крем и някаква козметика?
Благодаря

# 579
  • Мнения: 167
Аз си купих Безсмъртниче от Елитис във Варна. 5ml за 8 лв. Произведено в Добрич.  Още не мога да разбера дали има файд от него.
Вчера гледах състава на хваления Мегадерм за животни за маски за коси и установих, че съдържа Омега 3-6-9. Намерих такова олио Омега 3-6-9 за пряка консумация и веднага го включих в маслената си маска от различни масла- арганово, бадемово, рициново, жожоба репейно, малко тривитаминол. Ще видя дали има ефект.

Имам въпрос- купих от Берьозка масло чередьи
За какво мога да го използвам?

https://cybele.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0 … -25-%D0%BC%D0%BB/
Масло от череда (Бутрак) 25 мл
2,80 лв.

Масло от череда – едно чудесно средство за косата и кожата, в състава на което има необходимия витамин Е. Оказва невероятно положително влияние върху състоянието на кожата и и помага да се възстанови и подмлади. Маслото от череда се използва за обработка и третиране на проблемна кожа

# 580
  • Мнения: 39 317
В различни източници пише как да се направи масло от розмарин. Един път пише, че розмаринът трябва да е пресен и да се залее със зехтин. На друго място- розмаринът да е сух. С какъв розмарин да направя проба според вас?

# 581
  • София
  • Мнения: 769
В различни източници пише как да се направи масло от розмарин. Един път пише, че розмаринът трябва да е пресен и да се залее със зехтин. На друго място- розмаринът да е сух. С какъв розмарин да направя проба според вас?

Аз бих се доверила на пресен розмарин.   Но някои могат да предпочитат и сухия.  На мен понеже ми е по-лесно си взех директно готово масло розмарин,за да не забърквам отвари Grinning

# 582
  • Мнения: 39 317
Какво масло си си купила и на каква цена?

# 583
  • София
  • Мнения: 769
Моето е етерично, в аптеката имаше само на florame и го взех него. Цената не си спомням, но специално това беше над 10 лв, иначе на други марки са по-евтини  мисля.

# 584
  • Мнения: 39 317
Моето масло го купувам от Холанд енд Барет, но ми излиза скъпо, ако ще го ползвам всеки ден. На такива по българския пазар нямам вяра.

Общи условия

Активация на акаунт