Обсъждане на имотни обяви-17

  • 30 277
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 4 668
Мързеше ме, но дай да направим 1 малък разбор:

1та обява, има точно 2 снимки вътре, като и на 2те се гледа от упор някаква черна камина.
Снимките принципно се правят с гръб към стената, т.е. стаята е широка 1-2 метра. И висока толкова.
Други снимки на стаите няма. При снимката отвън се виждат малки прозорци. От "любимите" ми.

2та обява, изглежда не лошо. На мен ми допада. Но и дворът е по-малък. Ако трябва да избирам бих ги огледал наживо и 2те.

Последната също ми допада, но и там дворът е още по-малък.
Освен това, стълбището е в средата на хола. Това е ужасно откъм организация. На прима виста, отоплението е кошмар, а и е неуютно.

При 1та обява, стълбището беше отделено изцяло извън жилищните помещения, и отделено с врата.
Също, там имаше съвсем точно дадено разпределението, включително 3 измерно.
Докато при нито една от тези 3 обяви няма разпределение. А при 1та изцяло липсват каквито и да е стаи и информация.

# 661
  • Мнения: 2 895
Ето една привидно изгодна обява, какво мислите. Аз съм пас понеже е и много голяма кв.

https://m.imot.bg/details/1j159653091824957

# 662
  • Мнения: 9 937
Има нещо съмнително в обявата. Квадратурата на къщата, според мен, е по-малко. Няма обявена квадратура на парцела. Плочата на входната? тераса, тази с колоните, е една изронена, като стара, а самите колони са гладки, явно са нови. Червеният капак отстрани е водопроводната шахта, ама кръглият капак за какво е? Електрото или Виваком кабелите? Дворчето, ако го има реално, е малко, самият парцел, ако е към къщата, е с доста неправилна форма. Яка проверка на документите, включително собственост на парцел, евентуални съдебни саги, си е необходима.

# 663
  • Мнения: 2 895
Квадратуратае реална, къщата е огромна, според мен непропорционално голяма спрямо двора. Според мен няма проблеми с документите, понеже парцела е купен и е строено и сега се продава. Според мен има няколко проблема - на главен булевард, парцела е по-ниско от булеварда, пряка близка видимост от съседите, отзад има нещо като трафопост на енергото, квадратурата е огромна, дворя е малък. Но иначе строителството изглежда качествено. Да се докара до годно за живеене ще глътне още доста пари предвид че няма акт 16. Но според мен почти никой от минисите не е критичен, ако на човек му трябва голяма квадратура.

# 664
  • Мнения: 28
Привет хора,

Много интересна тема. Бих искала да Ви попитам за съвет, тъй като с мъжа ми си търсим усилено жилище. Търсенето започна преди 2-3 месеца, но не можем да се спрем на нищо конкретно.... за сега.

Искам да ви попитам какво мислите за следните 3 варианта.

1. Люлин 10 - на Ул Луи Пастьор. Сграда пред акт 16. Инвеститора са черногорци близки до една политическа сила в БГ. Имат още една сграда на Панчо Владигеров с Търново точно на пресечката. Който е ходил няма как да не я е виждал - и тя пред акт16, че и имаше преди години разследвания как от общинска става частна тази земя и разни скандали. Интересното е, че не искат да се подписват никакви договори и да взимат пари, както и каквото и да е капаро преди разрешението за ползване - ако си заинтересуван те пишат в една тетрадка като от 90-тe години и на акт 16 ти звънят и сядате на масата. Ходихме няколко пъти на огледи и има мн добри апартаменти, строителството изглежда високо ниво, както и цената де - 1100 евро на квадрат и абсолютно не искат да преговарят за по-надолу.  Издават ШиЗ. Струва ми се адски много за Люлин. Акт16 го чакат всеки момент. Много е като цена за люлин нали? Дори и при нулев риск, тъй като нито даваш пари, нито подписваш нещо преди акт 16. За 1100 евро на квадрат имам чувството, че ще отидем в мн по-добри квартали.

Все си мисля, че люлин 7/8/9/10/център ще изкочи нещо около 900 евро на квадрат, което да е ново и не скосено/криво/с ниско качество.

2. Red tower банишора - строежа върви по план, но и няма вече мн избор май. С пълно финансиране са от банка и едва ли ще остане недовършено. Имаше няколко споменавания в предишни теми, но нищо конкретно. Някой с наблюдения за там ? При преговори можи и да паднат под 1000 евро на квадрат.

3. Verde Хаджи Димитър - продава се от luximmo, които предимно продават "Лукс имоти". Инвеститор, който строи доста ваканционни имоти, но не се сещам сега коя фирма точно беше. Доста са продали още преди първа копка. Притеснява ме ранната фаза на строежа. Цените са около 900 евро на квадрат. Някой с наблюдения там ?

Говорим за 3 стайни само.

Благодаря предварително. Subscribe съм за темата, много ми е интересна.

# 665
  • Мнения: 1 013
Покрай тези Ковиди дълго време не следях, та сега влязох да поогледам и припаднах - панелки по 60 квадрата в Суха река, Хаджи Димитър са по 80-85 хил евро.
Хората съвсем се побъркаха.
Та ако някой сключва сделка на 1000-1100 евро за ново, не на зелено, макар и за по-не предпочитани квартали, си е чудесно.

# 666
  • Мнения: 9 937

Та ако някой сключва сделка на 1000-1100 евро за ново, не на зелено, макар и за по-не предпочитани квартали, си е чудесно.

Е това си е баш в десятката, според мен. Изненадах се, признавам си - досега Левскарката само се "възмущаваше" колко били високи цените. Но вече е стигнала до рационалния извод - цените са такива, каквито са. Ако си решил твърдо да купуваш, купуваш на тези цени - реални - нереални, ниски - високи, просто са такива. Ако не те устройват - просто не купуваш или купуваш в по-нежелан от теб квартал, или в СС, а не в НС, или за тотален ремонт, или по-малко от желаното.

Средните цени по тези маркетингови интервюта на агенциите са ми доста съмнителни. Като средния порцион в СССР по времето на Сталин - филия с черен хайвер (за едните - филия, за другите - черен хайвер).

# 667
  • Мнения: 1 013
Възмущавам се не на цените, а на това, как се повишават по време на световна криза.
Това - щото искам да купувам.

# 668
  • Мнения: 41 970
Колко пъти вече пиша, че тази криза е по-особена от предишната.  При предишната имаше поголовен спад, а сега има избирателни спадове на някои бизнеси, ама и пикове в други бизнеси. И доколкото за пазара на имоти важно е не състоянието на цялото население, а на тези 10-20% платежоспособни, които именно формират пазара, то пазарът може да се развива и в криза. Ще видим как ще е по-нататък, но за момента според мен си има много добро обяснение защо бленуваният срив не идва и не идва.

# 669
  • Мнения: 2 895
Възмущавам се не на цените, а на това, как се повишават по време на световна криза.
Това - щото искам да купувам.

Защо се възмущаваш? Не си ли чувала че по време на криза има най-много спекулации и се печели най-много. Хората купуват от страх, а спекулантите изпадат в еуфория и оптимизъм. Нормална човешка психология, случва се при всяка криза. Като мине ковид кризата ще лъсне истината.

# 670
  • Мнения: 41 970
Спекулантите не изпадат в никакви еуфории, поне професионалистите. Те са хладно пресметливи и внимават какво правят. В еуфория изпадат лаиците, които се водят по пазара. Това е принципно положение, не е конкретно валидно (само) за сега

# 671
  • Мнения: 1 719
Аз само отбелязвам, че пазарът на недвижими имоти е просто доста по-инертен. Предишната криза големите спадове и спирания на строежи дойдоха след година и половина. Вчера слушах по новините, че рязко са скочили молбите в бюрото по труда след второто затваряне. И това е донякъде логично. Предния локдаун повечето затворени бизнеси могат да изкарат някакво време на "мускули", но второ и след това последващо н-то затваряне могат да съборят и най-големите.

# 672
  • Мнения: 2 895
Според мен за коледа ще отворим при особени мерки и след това януари/февруари пак ще затворим. Март вече ще има ваксини и април ковид ще изчезне мистериозно или по-точно казано - медиите ще спрат да говорят за ковид и ще съобщават положителни новини. Типичната манипулация.

# 673
  • Мнения: 41 970
Според мен за коледа ще отворим при особени мерки и след това януари/февруари пак ще затворим. Март вече ще има ваксини и април ковид ще изчезне мистериозно или по-точно казано - медиите ще спрат да говорят за ковид и ще съобщават положителни новини. Типичната манипулация.

Ох, може би има преекспониране, но в никакъв случай Ковид не е измислица и гола манипулация, то се вижда съвсем ясно. Щеше и още по-фрапиращо да бъде, ако имахме данните до декември.

# 674
  • Sofia
  • Мнения: 4 132
Според мен за коледа ще отворим при особени мерки и след това януари/февруари пак ще затворим. Март вече ще има ваксини и април ковид ще изчезне мистериозно или по-точно казано - медиите ще спрат да говорят за ковид и ще съобщават положителни новини. Типичната манипулация.

Аз не мисля, че всичко ще приключи до месец, два, дори си мисля, че много неща тепърва започват. В подробности не ми се влиза, но който си мисли че ще живее, работи и пътува както преди живее в тотална заблуда.

Последна редакция: чт, 10 дек 2020, 13:22 от vaflichka

Общи условия

Активация на акаунт