Има ли мами които няма да си пращат децата в детска градина?

  • 2 333
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 641
както казах нямам нищо против държавните......подала документи в 2 ясли/градини за сега без успех
в частните още не съм ходила да видя как е
споделих си впечатленията от това което съм видяла
за мен най-важно е децата да си изкарат детството в игра, но ако в тази игра и научат нещо още по добре - затова ще дам Ема на място дето приказват английски и дето съм сигурна че не скучаят
а да и да не са 26 деца в група  #Crazy В  Ян бибиян ж Младост щели да бъдат толкова  #Crazy

# 31
  • Мнения: 102
Аз мисля,че истината е по средата. Аз лично израстнах при баба си и дори и до днес ми е трудно да започвам контакти. Вярно, че е характер, но все пак. Иначе аз също съм привърженик на това да си гледаш децата, ако имаш тази възможност, но от друга страна ти не можеш да му дадеш това което връстниците могат. Вярно е, че с добрите неща идват и лошите и затова е важно да прекарваме повече време с децата си, докато могат сами да отсяват доброто от злото. Според мен най-добрия вариант е да имат възможност да ходят на градина за половин ден или пък за 2-3дни в седмицата. Уви, пак опираме до това до колко такива градини съществуват въобще? Не и в малки градове като нашия. И все пак радвам се че има все повече майки,които смятат че е от огромно значение да отделят макс.много време за децата си! newsm10

# 32
  • Мнения: 2 757
Anaise Това звучи доста заинтригуващо, ако предлагат такива неща. Коя е градината и колко струва лукса? Не знам дали във Варна ще има подобни градини!? Но при нас има и друг проблем, сина ми е вегетарянец, а в градините задължително дават месо и не позволяват да се внася храна (освен с връзки) или при болест на детето. Освен това сме християни и не знам какво ще ги учат там. Бях се замислила за детската градина на православната църква, но така и не разбрах има ли във Варна такава, а и те не отговориха на писмото ми.

Тежка ти е задачата. Не виждам как ще опазиш детето си. Познавам вярващи хора с деца ученици, които правят всичко възможно да си опазят децата от негатовното влияние на околните. Децата им са природно много умни и свестни и пак се влияят от съучениците си, възникват проблеми с родителите и става СТРАШНО. И аз съм вярваща и искам да си опазя детето, но още не съм открила начин. Според един приятел свещеник децата днешно време са обречени. Даже ни беше препоръчал ако можем без деца да си караме.

# 33
  • Мнения: 2 757
За мен най-добрият вариант е да си гледам детето до 1 клас. Но вероятността да се реализира е много малка. Намерила съм тук една детска площадка общинска, с помещения и вътре за зимата, обзаведена с играчки като детска градина. Всички деца са добре дошли да си играят навън в пясъка, люлките, катерушките и вътре когато вали или е студено. Но идват с майките си и стоят колко си искат. Може и рождени дни да се правят понеже има и кухня. Там винаги има дечица и смятам Давид като започне да си играе с деца да го водя там редовно при положение, че не ходи на детска. Друг вариант е да си играе с комшииските деца в квартала. Поне аз не времето предпочитах такива неангажиращи варианти, а не на казармен режим в детската  #Cussing out
Но ще дам възможност на сина ни сам да си избере и ако иска детска ще ходи на детска.

# 34
  • Мнения: 920
Тинка 79, ами в България масово хората са християни. В градината не ги учат нито на безбожие, нито на сатанински ритуали. В у-щата масово въведоха часове по вероучение, в които се разяснява християнството. Не може цял живот да ги пазиш. Ще се сблъскат с какво ли не и трябва да са подготвени. Нали точно вярата дава тази сила.
А по ? за храната, там е по-трудно. Години наред обяснявах, че не искам да карат децата ми насила да ядат. И пак ме посрещаха - Ау, браво, тя днес всичко си изяде. За мен това не е най-важното.

# 35
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
а3 сьщо имам намерение да гледам малкото поне до 4 годишна вь3раст....тук 3адьлжителните детски градини са от 4, 5 години, преди това всичко е платено ( при това доста солено )...но има много места, кьдето можеш да 3аведеш детето да си играе....детски площадки има на почти всеки блок....има центрове 3а игра, в големите  вериги мага3ини 3адьлжително има детски кьт.... не е скучко  Grinning

# 36
  • Мнения: 2 757
Тинка 79, ами в България масово хората са християни. В градината не ги учат нито на безбожие, нито на сатанински ритуали. В у-щата масово въведоха часове по вероучение, в които се разяснява християнството. Не може цял живот да ги пазиш. Ще се сблъскат с какво ли не и трябва да са подготвени. Нали точно вярата дава тази сила.
А по ? за храната, там е по-трудно. Години наред обяснявах, че не искам да карат децата ми насила да ядат. И пак ме посрещаха - Ау, браво, тя днес всичко си изяде. За мен това не е най-важното.

Не съм си била в БГ от 1 година. Освен нещо в този период да са станали християни  Wink Честно, познавам много малко истински християни в БГ. Кръстени много, ама вярващи - почти ни един. В училищата и градините сигурно ги учат на добродетели. Лошото е, че те прихващат повече едно от друго и това са предимно НЕхристиянски и пороци, а не добродетели. Иначе как си мислиш че пропушват, пропиват и т.н. А такива предмети в училище няма

# 37
  • Мнения: 1 464
Ако имам възможност да я гледам,не бих я пратила Peace

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 14 071
Виждам че всички пишат за контакти и игри. А всъщност давате ли си сметка, че в градините децата се образоват? Има седмична програма също като в училище и децата се занимават с математика, околна дествителност, български език, литература, ръчен труд, музика, рисуване и физкултура? Има и допълнителни занимания по желание по английски, танци и други неща. И че и при най-добро желание в къщи не можете да ги занимавате толкова много, да не говорим за кафетата Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 425
Виждам че всички пишат за контакти и игри. А всъщност давате ли си сметка, че в градините децата се образоват? Има седмична програма също като в училище и децата се занимават с математика, околна дествителност, български език, литература, ръчен труд, музика, рисуване и физкултура? Има и допълнителни занимания по желание по английски, танци и други неща. И че и при най-добро желание в къщи не можете да ги занимавате толкова много, да не говорим за кафетата Simple Smile

Ами май тези които не се дават сметка ще си стоят в къщи и по-кафетата, или с баби, или с детегледачки като" по-добрия вариант".Пък ще видим като тръгнат на у-ще.Прочетох няколко изказвания,според които  децата скучаят и не правят нищо в градините.Първо малко поразпитайте, проучете и се поинтересувайте преди да пишете глупости.Затова не можах да се
 сдържа да пиша по темата,тъй като аз съм категорично За
 градините.
А по темата,Тинка 79 не смятам да те укорявям за нещо,тъй като всеки решава за себе си.Щом си решила да не даваш детето си предполагам че си премерила ползите и вредите и се надявам че си взела правилното решение за себе си.Както казах нямаше да пиша по темата ,но по- горните изказвания ме подтикнаха.

# 40
  • Мнения: 1 264
Синовете ми са нямали проблеми като тръгнаха на училище  Simple Smile вече са студенти  Wink
Тази година малкият ще е подготвителен клас не мисля , че ще има проблеми контактен е и много самостоятелен . Смята без проблем , в момента се учи да чете и пише , може с часове да говори за динозаври , планети и звезди или пък за човешката анатомия ,  покрай въпросите му се наложи да научим доста неща  Blush Ходи на арт кръжок и плуване .
За някой може и да са глупости , но за мен е важно общуването с децата ми . И не е приемливо тръшването на детето на градина / болно , здраво без значение / и аз шапка на тояга цял ден .
Разбира се , ако се налага защото няма кой да го гледа , а трябва да се работи тогава подкрепям . Но при условие , че мога да работя предимно в къщи и в удобно за мен време не намирам за нужно да го пращам на градина .
Въпрос на избор всеки прави това което мисли , че е най-добро за неговото дете   bouquet

# 41
  • Мнения: 3 576
Ако не си умирахме от скука вкъщи бих го гледала и докато почне училище.....
Живеем в супер изолиран квартал, където за да се съберем с някое дете трябва да паля колата.
Освен това си личи, че сина ми не е свикнал с други деца - с възрастни много си приказва и общува, но като е сред деца си не знае как да си играе.
И наистина в детската градина ги учат на много неща, мисля да го записвам допълнително на езици, спортове.

Притеснявам се само как ще свикне, в началото на следващия месец е на ясла и отсега ми се насълзяват очите като си помисля какво ни чака. Много е привързан към мен, а ми се иска да е по-самостоятелен.

# 42
  • Мнения: 5 531
Вие ме успокоихте че не съм единствената жена която си гледа децата.Ами баткото ходи на градина, защото му е скучно в къщи, а около нас няма деца с които да си играе.Малката също ходи на градина с удоволствие, но много боледува и повечето време си е в къщи.И аз си я гледам сама.Понеже тази година работих почасово , или майка ми идваше да я гледа като съм на работа(става въпрос за следобяд около4ч), или молих госпожите в градината да я взимат за малко докато някой се прибере. И така, за сега си е в къщи.

# 43
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Anaise Това звучи доста заинтригуващо, ако предлагат такива неща. Коя е градината и колко струва лукса? Не знам дали във Варна ще има подобни градини!? Но при нас има и друг проблем, сина ми е вегетарянец, а в градините задължително дават месо и не позволяват да се внася храна (освен с връзки) или при болест на детето. Освен това сме християни и не знам какво ще ги учат там. Бях се замислила за детската градина на православната църква, но така и не разбрах има ли във Варна такава, а и те не отговориха на писмото ми.

Тежка ти е задачата. Не виждам как ще опазиш детето си. Познавам вярващи хора с деца ученици, които правят всичко възможно да си опазят децата от негатовното влияние на околните. Децата им са природно много умни и свестни и пак се влияят от съучениците си, възникват проблеми с родителите и става СТРАШНО. И аз съм вярваща и искам да си опазя детето, но още не съм открила начин. Според един приятел свещеник децата днешно време са обречени. Даже ни беше препоръчал ако можем без деца да си караме.



Не вярвам, че мога да го предпазя от лошо влияние, далеч съм от тази мисъл иска ми се докато е още малък и лесен на влияние и въздействие да го възпитам да може да мисли и сам да преценява кое е истина и кое не, кое е редно и кое не. Не ми се иска от съвсем малък да го оставям на хора които не знам каква им е представата за възпитание и поведение. Всеки човек има различна престава за допустимото поведение на детето му, и за възпитанието му. Ако за мен е проблем детето ми да се съревновава и да се бие, за други майки това е добре понеже децата се учили на самостоятелност и така преуспявали в живота. Ако за мен е недопустимо ако сина ми ме помоли за помощ да му откажа, други майки с лекота им отказват помощта, с пред текста, че детето се учило да се оправя само в живота. Аз не позволявам да се говори на бебешки пред детето, но за други хора това не е проблем. И така мога да изброявам до безкрай, всяка ще се съгласи че всеки родил има различни изисквания към детето си, съответно всеки човек има различна представа за възпитанието на определено дете, като бабите, дядовците, роднините, гледачките и т.н. Според психолозите до 5 година детето се формира като характер и се оформя представата му за света за бъдещия партньор в живота, в общ план за бъдещето му, колко ще е ползотворно и т.н.
Всеки ден гледам децата по детските площадки и виждам голяма разлика между тези които ходят на ясла (понеже сме в тази възраст в момента) и тези които не ходят, тези които ходят на ясла са по агресивни, вечно се бият, дърпат играчките на другите деца, имат гневни изблици (често без причина), държат се грубо и нападат без причина по малките. В общи линии някой майки вдигат ръце от тях и дори спокойно не могат да ги пуснат в пясъчника, защото след 30сек. се чуват викове и крясъци. Дори видях малко момиченце на около 2г. което душеше по голямо момченце, понеже не му даде играчката си.

NikiFin
напълно съм съгласна с изказването ти. Дори представата за християнството е различна при всеки човек.

# 44
  • София
  • Мнения: 650
Аз съм твърдо против градините ако човек има подходяща алтернатива- добра леля- гледачка, интелигентна баба или нещо от сорта. Твърдо не одобрявам заучаването на изуст на каквито и да е песнички и стихотворения /масова практика в градините/ под претекст, че развивали паметта у детето- пълни глупости. Считам че персоналното внимание към детето развива у него индивидуализъм и лидерски качества. Само при продължителен контакт с едно дете човек може да открие у него заложби, които да поощрява от малко. Твърдо съм на мнение, че децата посещавали ясли и детски градини са многократно по- агресивни, докато децата гледани в добра домашна обстановка са много позитивно настроени и спокойни. За съжаление неприятния момент е точно сблъскването в първи клас с тази агресия как ще се отрази на детето.

Общи условия

Активация на акаунт