Предстои ми лапароскопия - тема 11

  • 43 351
  • 764
  •   2
Отговори
# 540
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 750
Не са ме ограничавали откъм видове храна. Казаха след 20 ч да не се храня, а след 24 ч да не пия никакви течности. Оперираха ме в 8.30 на следващата сутрин с пълна упойка. Нямах никакви проблеми.
Родих секцио по спешност, бях яла 5 ч по-рано и бях пила вода 1.5 ч преди това. Отново никакви проблеми. Родих със спинална упойка.

# 541
  • Мнения: 7 898
При спиналната няма значение дали си яла Simple Smile. При нея си будна и дори да повърнеш нищо няма да ти стане.

# 542
  • Мнения: 415
И при мен нямаше ограни4ение на видове храни, а само във времето - до шест-седем на предната ве4ер храна, вода до 4етири-пет сутринта. Операцията беше в 9.00, а всъщност аз разбрах кога ще бъде 4ак като отидох в болницата на следващия ден. В деня след операцията в Май4ин дом ни дадоха сухари и 2 кисели млека и казаха, 4е това ни е за целия ден, но моят лекар каза, 4е мога да си ям ве4е, разбира се без раздуващи храни като боб, фасул и т.н., защото така или ина4е още си пълен с този..карбонов диоксид от операцията, и естествено без прекаляване.

Моля за мнение какво трябва и не трябва да ям преди лапароскопия. На 03.05. ще ме оперират и искам да се подготвя. Знам, че не е хубаво да се яде храна богата на целулоза, защото разширявала червата. Също ще съм благодарна на мнения и за след, но сега по-важна ми е подготовката. На консултация съм на 02.05. и тогава ще е късно да ми кажат. Предполагам ще ми кажат само колко часа да гладувам, но аз искам да знам и каква храна да (не) приемам. Благодаря ви!!!

# 543
  • Мнения: 2 062
На мен ми казаха 4-5 дни по-рано да ям повече(основно) течна храна. Аз изпълних това само последният ден преди да ме приемат. Приеха ме сряда - цял ден само на вода и ме оперираха четвъртък сутрин. Като ме изписваха ми казаха, докато не отида по голяма нужда до тоалетна само течна храна. Което при ме беше същият ден.

# 544
  • Мнения: 415
А кога се взима епикризата? Thinking

# 545
  • Мнения: 541
Много зависи от вътрешната организация на болницата, но ако има хистологичен анализ на материала става по-бавно. Моята я чаках 2 седмици.

# 546
  • Мнения: 181
Моля за вашите мнения,две мили дами споделиха вече впечатление ,но бих искала още дами да помогнат с лично мнение-Токуда-др.Лъчезар Танчев или д-р.Иван Димитров в Софиямед-лапароскопска хистеректомия..все още е доброкачествена хистологията..

# 547
  • Мнения: 367
Здравейте, операцията може ли да се приложи за промяна на позицията на матката, тъй като е обърната?

# 548
  • Мнения: 370
А ккаъв е проблема с обърнатата матка?

# 549
  • Мнения: 25
Здравейте, моята операция мина вчера. Приеха ме с двустранен хидросалпигс на двете тръби, в течение на операцията се е оказало, че имам страшно много сраствания, които са изчистени и тръбите са ми запазени, което беше добрата новина след като се събудих.
Събудих се от упойката и ми беше много студено, казаха че е нормално. Раздвижиха ме на 6тия час след операцията и ми махнаха катетъра. Болката в гърлото и рамото днес вече взе да отшумява, но я има, ребрата също ме болят, самите разрези ме болят, и то по скоро е като щипене и голяма тежест и придърпване в корема и трудно ставам от леглото.
Кога отминава подуването и болката в гърлото и рамото, някакви съвети за облекчаване ако някой минал през това може да ми даде, ще съм страшно благодарна 😊

# 550
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 750
При мен болката беше в раменете и врата, мина ми 2-3 дни, нищо не съм правила специално. Лежах и си почивах, защото ме болеше много. Нещо средно между схванато и счупено. За болките в гърлото, още от болницата смучех по едно бонбонче "Лукче" от време на време. Мина ми за ден-два.

# 551
  • Мнения: 367
А ккаъв е проблема с обърнатата матка?

Болка по време на секс, някои хора ще кажат, че това е несериозно, но мен ме притеснява психологическият ефект от тази болка и самата връзка със секса, която създава.

# 552
  • Мнения: 7 898
При секс мъжкия член не влиза в матката! Болката е от нещо друго. Прегледай се за инфекции.

# 553
  • Бургас
  • Мнения: 6 308
mariyaa_xx   не е несериозно, разбирам за какво говориш. И аз съм с обърната матка. На задната стена сега има миома и се чудя възможно ли е от това да е била тази болка /усещане/, преди я е нямало или е била много малка и не се е виждала.Видяха я в близките3-4 години.

# 554
  • Мнения: 367
Аз бях про гинеколог, редовно пускаме изследвания и т.н - всичко е наред. Сега в петък ще видим отново резултати от изследвания, но за болката, това беше заключението. Че е заради позицията на матката.

Общи условия

Активация на акаунт