Парфюмни размисли и страсти - 250

  • 60 549
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 31 167
Получих вчера Afnan Mirsaal with love. Първо бях силно впечатлена от презентацията на този аромат. Голяма твърда червена кутия с  предпазител отгоре и вътре много голям флакон с интересна капачка. Очаквах нещо по-малко, а това е огромно, тежко и масивно. Опакован е като скъп нишов аромат. За парите си презентацията е буквално "уау" за мен. Виждала съм снимки, но не очаквах такава масивност.
Парфюмът още при отварянето на дългата капачка си мирише смолисто и веднага се усеща Бакара руж. Много си приличат наистина, без да са пълни копия. Имам Бакара Руж, имам и Sensual Instinct Montale, който обаче намирам за доста различен.
 Mirsaal with love на кожата ми е смолисто- амбров, много силен и супер траен. Има си и ягодовото и карамеленото от Бакара, но са премахнати силно болничните йодни нотки и е по-лек като усещане. По-амбров е, по-топъл. Нанасям по едно, максимум две пръсвания иначе би бил чудовище. Много ми харесва, но аз съм на вълна сериозно носене на Бакара. При мен няма мръсен муск, нито опушени нотки като Spirito Fiorentino Tiziana Terenzi, който си е запалена мъжка Бакара.
Шафран, амбър, кожа, дървесина, смоли, всичките съставки се усещат добре, като парфюмът си има свой собствен почерк и не копира буквално Бакара. Тя е по-плодова, по-червена, по-ярка.
Mirsaal with love е за студено време, въпреки, че аз ще го нося и сега и убийствена трайност. Шлейф също. Пълни цялата стая с едно пръсване. Препоръчвам го на хора обичащи, силни тежки амброво- смолисти аромати. Не е сладък и е абсолютен унисекс, без залитане към определена страна.
Благодаря на Deetron, че го показа, на парфюмната фея, от която го взех и на всички за дискусията. Чрез нея намерих едно арабско съкровище, за без пари със страхотна презентация и аромат.

# 46
  • София
  • Мнения: 849
Може ли малко повече инфо за Elie Saab Le Parfum Essentiel ? От няколко дни го мисля и ми трябва побутване.

Като фен на Le Parfum линията на Ели Сааб, мога да кажа, че този наистина не е от най-впечатляващите от нея. Най-първият Ели Сааб е силно жасминово-меден и любов от първо вдишване при мен (много добра химия правим Heart ), последният форумен любимец Royale пък е плодово-пачулест (аз такива хич не обичам по принцип, но този го обожавам). Essentiel е в тоналността на летните лимитки и ЕДТ - приятен, безопасен, по-скоро офисен. Много красив всъщност, но просто без да е уау. Не съжалявам, че го взех и ще си го нося, в моментите когато не искам да се чудя какво да сложа и дали няма да ме натоварва. При мен е сравнително траен - не колкото ЕДП и Роял, но едно прилично поне 4-5 часа (със суха кожа съм, та трайността често е незадоволителна).

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 1 309
Благодаря за хубавата тема! На мен в това време ми се носи единствено и само Mon Guerlain edp.

Феи, имам нужда от съвет за подарък. Дамата харесва много класическия D&G The one. Искам да взема нещо подобно. Бихте ли ме насочили какво да тестваме с нея?

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 193
Благодаря за новата тема Денс❣
Afnan Mirsaal with love го имах преди половин година, но на мен ми беше много посока ориент бързо го размених с любителка на ориенталци😊 бих казала без проба е рисково 👌🏻

# 49
  • София
  • Мнения: 4 305
densi, благодаря за новата тема!

Отдавна не съм била в парфюмната ви стаичка и това се усети от джоба ми Simple Smile.
Геройски преборих това лято една цитрусова (и не само цитрусова, де) досада като Zen на Shiseido и сега ми се носят дървеса. Със сантала се разбираме само в умерено присъствие в някоя композиция. Но пък и розите ме привличат неудържимо.

# 50
  • Някъде там
  • Мнения: 4 814
Здравейте .
Имам нужда от малко помощ.
Любимия ми аромат GUCCI II вече не се открива, или ако го открия е на безумни цени .Има ли парфюм който да е аналог с него и да има аромат който да се доближава до Гучи 2 .
Благодаря ви предварително .

# 51
  • Мнения: 2 963
За моите възприятия Gucci edp II има много общо с Bright Crystal Versace

# 52
  • Мнения: 1 076
Здравейте .
Имам нужда от малко помощ.
Любимия ми аромат GUCCI II вече не се открива, или ако го открия е на безумни цени .Има ли парфюм който да е аналог с него и да има аромат който да се доближава до Гучи 2 .
Благодаря ви предварително .

Здравей Simple Smile тук го има https://www.fragrancedirect.co.uk/gucci-ii-eau-de-parfum-spray-30ml-0003658.html
Поръчвала съм от сайта Wink докато бях в Ук и преди това от Бг с куриер Wink

Видях,че и в Нотино го има на 131лв -30мл

# 53
  • Мнения: 6 930


Аз си мислех днес, Задиг кога ще пуснат нов парфюм.. много ми се иска. Само че не поредният girls can нещо си, а съвършено нов. Надявам се, че ни готвят нещо интересно и зимно Simple Smile))

Съвсем преди месеци излезе This is love. Пак от вече съществуващата This is... серия, де. Мисля зимата доста да го нося. Страшно много си прилича с DSquared2 Want Pink Ginger, та значи и двата ще влизат в употреба.

Последна редакция: чт, 24 сеп 2020, 14:59 от tuali

# 54
  • София
  • Мнения: 849
Здравейте .
Имам нужда от малко помощ.
Любимия ми аромат GUCCI II вече не се открива, или ако го открия е на безумни цени .Има ли парфюм който да е аналог с него и да има аромат който да се доближава до Гучи 2 .
Благодаря ви предварително .

За мен ето това Адзаро е почти точно копие
https://www.fragrantica.com/perfume/Azzaro/Azzaro-Now-Men-958.html
Да не те притеснява, че се води мъжки Wink

Не знам обаче дали и той се намира, не съм го мяркала скоро Rolling Eyes

# 55
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Получих вчера Afnan Mirsaal with love. Първо бях силно впечатлена от презентацията на този аромат. Голяма твърда червена кутия с  предпазител отгоре и вътре много голям флакон с интересна капачка. Очаквах нещо по-малко, а това е огромно, тежко и масивно. Опакован е като скъп нишов аромат. За парите си презентацията е буквално "уау" за мен. Виждала съм снимки, но не очаквах такава масивност.
Парфюмът още при отварянето на дългата капачка си мирише смолисто и веднага се усеща Бакара руж. Много си приличат наистина, без да са пълни копия. Имам Бакара Руж, имам и Sensual Instinct Montale, който обаче намирам за доста различен.
 Mirsaal with love на кожата ми е смолисто- амбров, много силен и супер траен. Има си и ягодовото и карамеленото от Бакара, но са премахнати силно болничните йодни нотки и е по-лек като усещане. По-амбров е, по-топъл. Нанасям по едно, максимум две пръсвания иначе би бил чудовище. Много ми харесва, но аз съм на вълна сериозно носене на Бакара. При мен няма мръсен муск, нито опушени нотки като Spirito Fiorentino Tiziana Terenzi, който си е запалена мъжка Бакара.
Шафран, амбър, кожа, дървесина, смоли, всичките съставки се усещат добре, като парфюмът си има свой собствен почерк и не копира буквално Бакара. Тя е по-плодова, по-червена, по-ярка.
Mirsaal with love е за студено време, въпреки, че аз ще го нося и сега и убийствена трайност. Шлейф също. Пълни цялата стая с едно пръсване. Препоръчвам го на хора обичащи, силни тежки амброво- смолисти аромати. Не е сладък и е абсолютен унисекс, без залитане към определена страна.
Благодаря на Deetron, че го показа, на парфюмната фея, от която го взех и на всички за дискусията. Чрез нея намерих едно арабско съкровище, за без пари със страхотна презентация и аромат.

Интересно! Пропуснала съм мненията на Deetron и добре, че се върнах да прочета, за да не се излагам Simple Smile.
Първата асоциация от прелестните описания за мен беше смоли - чудеса и щях да попитам има ли нещо вярно.

Мисля да стрелям на сляпо, нещо съвсем нетипично за мен, но съм в дупка и ми трябва малко хазарт.

Денс, моля пиши на лични откъде поръча, намирам го в един сайт само, а не съм пазарила от там.

Последна редакция: чт, 24 сеп 2020, 14:06 от Doris

# 56
  • Мнения: 1 003
Le Parfum Essentiel за мен е най-неструващият си и безинтетесен ЕДП наElie Saab. Купух го на мига, в когото го видях. Пачули обожавам. Поръчах изключително изгоден сет 50 мл. в красива кутия.
И какво от това?! Абсолютно нищо.
Размених го още по-бързо. За мен беше от типа “пръскаш, носиш малко и забравяш бързо.” А и не е особено траен.
Искаг да ми хареса, но уви, не.
Бутилката е уникална, обаче.
Мисля, че ако се търси нещо безобидно и просто ок, приятен парфюм, това се вписва.
Ако се търси нещо уау, разгледай другите на марката.

This is Love е нов, да.  Изключително интересен. Аз май го захаресах е последствие. Но пак е This is ...

# 57
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Мили съфорумки, с прискърбие Ви съобщавам, че си отидоха и последните капки от моя непрежалим Miracle forever, а флаконът беше дълбоко положен в най-тъмният шкаф, далеч от очите ми! Зная, че само Вие ще разберете моята неутешима мъка!

 Но погледнато от друга страна, урааааа, дъно!

# 58
  • Мнения: 5 225
Първи впечатления от новите ми придобивки. Santal de Kandy започва силно пикантно и смътно ми напомня на нещо, като че ли на CK Obsession. В La Vie Est Belle L'eau de Parfum Intense засега усещам само лешници и никаква сладост. Различава се от това, което очаквах, но ми харесва.


Задават се новости от Chloe:
https://www.fragrantica.com/news/Chloé-Atelier-des-Fleurs-P … a-1974-14138.html

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Първи впечатления от новите ми придобивки. Santal de Kandy започва силно пикантно и смътно ми напомня на нещо, като че ли на CK Obsession. В La Vie Est Belle L'eau de Parfum Intense засега усещам само лешници и никаква сладост. Различава се от това, което очаквах, но ми харесва.


Задават се новости от Chloe:
https://www.fragrantica.com/news/Chloé-Atelier-des-Fleurs-P … a-1974-14138.html
Може ли снимка - за кой ЛВЕБ става въпрос?

Общи условия

Активация на акаунт