На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 31

  • 53 032
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 559
Дами, купих петмез от рошков. След отваряне в хладилник ли се съхранява ?
Извинявам се за въпроса , но видях , че въпросния петмез е коментиран в темата

Аз го държа на плота в кухнята.
И аз, или в шкаф с подобни- тахани и т.шоколади
Аз - в хладилник.

# 721
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Да, няма проблем! Аз исках да питам дали в Турция се продава лекарство за афти, като анафтин, там как се казва, и по-евтино ли е?

За афти сме взимали това Aftoral spray.
Моят мъж беше много доволен. Сега обаче не го намирам в сайта с лекарствата, има само Афторал гел.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Здравейте, тъй като не намерих точен отговор на въпроса с пътуване с чужда кола искам да ви питам нужно ли е нотариалното преведено на турски да е легализирано и заверено или няма такива изисквания.

Също така някой пазарувал ли е от Одрин шивашки материали и платове? Интересува ме кенар или направо готови кенарени ризи къде могат да се намерят.
Ние пътуваме със служебен автомобил-нашето пълномощно е на български и английски и в него изрично са посочени държавите,за които важи(ЕС,Турция и т.н.),но не е заверено нотариално и до сега не сме имали никакъв проблем(пътуваме с него ИЗ цяла Европа+Турция,разбира се).

# 723
  • Мнения: 1 039
Значи пълномощното ви изобщо не е валидно в случай ,че нещо се случи с МПС то е невалидно пред полицията в която и държава да е.

# 724
  • Мнения: 2
Момичета, до Чорлу заплащат ли се магистрални такси? Благодаря ви!

# 725
  • Мнения: 455
Момичета, до Чорлу заплащат ли се магистрални такси? Благодаря ви!

Ако пътувате по старият път за Истанбул,няма такси.
Пътят е много хубав.

# 726
  • Мнения: 41
Здравейте на всички с голям интерес ви следя много полезна информация научих.Искам само да попитам ако някой е ползвал крем за бръчки и го е купувал от Одрин да сподели предстои ми пътуване и искам да си вземе нещо хубаво Simple Smile

# 727
  • Мнения: 2 516
Здравейте Simple Smile
В понеделник, живот и здраве, мислим да идем на пазар в Одрин за пръв път Simple Smile
Чела съм преди някои стари теми и съм останала с впечатление, че е по-добре прагове и препарати да се купуват от големите супермаркети, отколкото от борсите. Това така ли е все още?
Друго, което ми е много важно, че децата ми изядоха главата - къде можем да намерим куфари и по-специално детски такива?
Благодаря!

# 728
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Някой знае ли дали има в турските аптеки лекарства,като Тонзилотрен,Инфлуцид,Биозин,Цинабсин?
И как се казват на турски?

# 729
  • Димитровград
  • Мнения: 807
Можете да проверите в сайта https://www.ilacabak.com/ по активното вещество, ако е лекарство. За хранителни добавки и хомеопатия не знам.

Последна редакция: пт, 16 окт 2020, 15:46 от papaone

# 730
  • Мнения: 1 039
Някой знае ли дали има в турските аптеки лекарства,като Тонзилотрен,Инфлуцид,Биозин,Цинабсин?
И как се казват на турски?

Няма търсила съм на място с опаковка и състав.
Това е хомоепатия.

# 731
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Здравейте Simple Smile
В понеделник, живот и здраве, мислим да идем на пазар в Одрин за пръв път Simple Smile
Чела съм преди някои стари теми и съм останала с впечатление, че е по-добре прагове и препарати да се купуват от големите супермаркети, отколкото от борсите. Това така ли е все още?
Друго, което ми е много важно, че децата ми изядоха главата - къде можем да намерим куфари и по-специално детски такива?
Благодаря!

Да - във вериги Мигрос е много по-евтино от прочутата перилна борса - която към днешна дата е възможно най-скъпото място - но всички шопинг екскурзии по обезд задължително ги изсипват там.

Иначе много евтино е на петъчният пазар - за който е без особени претенции към качество за дрехи - обувки - килими - дом.потреби.

# 732
  • София
  • Мнения: 204
Здравейте Simple Smile

Чета с голям интерес темата. Искаме да съчетаем пазар с разходка/кафенце и сега се зачудих къде е по-добре да отидем в Одрин или Люлебургас? Питането ми е свързано с коментарите относно големия наплив от хора в Одрин.
В Одрин съм ходила преди доста време и почти нямам спомен, но прочетох доста полезна информация относно магазини, места за хапване и разходка.
В Люлебургас има ли избор на магазини (мъжка/дамска/детска мода, играчки, магазини за дома и т.н.). Също така отзиви за добри хотели.
Все пак ако решим да отидем до Одрин, съм се спряла на Hilly hotel или Alan Suites.

# 733
  • Мнения: 1 166
Не съм съгласна, че Борсата е "най-скъпото възможно място". Преди седмица сравнявах цените, ами или бяха същите или по-ниски на борсата. Така че, нека си провери жената.
И на петъчния пазар наистина дрехите не са уау, но съм взимала домашни потреби - пластмасови кутии, кош за пране и подобни. Ами, повече от чудесни са!

# 734
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Определено не може да се каже, че в Мигрос е по-евтино, още по-малко много по-евтино. Но винаги има добри промоции. В Бизим цените също са добри. И в други вериги има попадения.
Аз също не ходя на борсите обикновено. Просто защото разликата в цените, дори и да е в полза на тези там, не си струва разходката, провирането между пазаруващи като обезумели сънародници и дозата недоверие в произхода на стоката или поне част от нея. Последния път отидохме до складовете само да търся прословутия ароматизатор, за който говорих (от "нашето хотелче"), ама yok. Та, единствената цена, която сравних, беше на шампоан Ipek. Купих си от Мигрос по 9.90, а на борсите беше 7.50. Не че 50 ст. са проблем, но определено цените си струват, когато става дума за по-скъпи и повече стоки. За качеството няма да коментирам... имам известни съмнения за някои продукти.
Направи ми впечатление, че модерния склад вече е друг. Не че имам голям опит, но от няколкото ми разходки нататък сякаш преди бяха други магазините с най-голям наплив, а сега всичко живо се трупа основно в този на ъгъла, със стълбите. Този от другата страна, за който сме коментирали, че има ПОС устройство, беше мъртвило. А на улицата беше митинг от нашенци.

Утре сутрин стиснете едни палци...

Общи условия

Активация на акаунт