208 бърборани на дистанция. НЕМСКАТА тема.

  • 23 785
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Germany
  • Мнения: 8 032
Здравейте момичета. Извинявам се, че не писах по рано. Мина операцията, според лекаря всичко е минало много добре, сега се възстановявам, но върви бавно и трудно. Искат да ме изпишат в петък, аз не се чувствам много уверена, но каквото такова. Видях че бройките при нас също много са скочили, та ще видим как ще след ваканцията. Моите ще си останат още поне 2 седмици че само корона ми липсва в момента.
Бъдете здрави и хубава вечер!

# 721
  • Мнения: 11 343
Бибит, мисля, че от училището са поели разхода, защото проблема е техен ученик. Не са ни искали нищо да плащаме.
Обаче с тия нови мерки ще се гръмна. Тъкмо записах клиенти вече за коледни сесии и сега не знам дали мога да работя или не.

# 722
  • Берлин
  • Мнения: 4 715
Bye, bye, life⛑

# 723
  • Мнения: 9 470
Вечерница,
Като правиш студийни снимки има ли голяма близост? Нищо не разбирам от фотография.

# 724
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 913
Асе, в Байерн съм, ама трагедията е пълна. Просто нямам думи, за много неща. Сега гледам щерката с френския почна, нов език. Дават им домашни, има нови думи, не е предадено, спрежения на глагола не са показани, мъчат ги, учителят им по английски взема уроците от учителката по френски, която е бременна и ги преподава. Резултата вече е видим на първото контролно... Та ми иде да стрелям на месо Sad

# 725
  • Немция
  • Мнения: 7 017
Гея, затова и от един момент нататък немалко ученици се записват на Nachhilfe. Ориентировъчно след 8-9 клас се засилва нуждата от допълнителна помощ. Тези изводи си ги вадя от разкази на майки с по-големи деца.

# 726
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 913
Ох, аз на това го пробвах по едно време, обаче изобщо не ме впечатлиха как работят. И в крайна сметка най-голяма помощ му оказа едно момиче от по-горен клас. Отличничка по латински. Тя го накара да работи по-добре и му обясни част от нещата, ама май е завършила и не знам дали мога да я намеря пак Sad

# 727
  • Мнения: 11 343
Den-meni, аз като снимам деца в ок, особено навън. Студиото ми е достъпно голямо според новите изисквания. Но аз снимам основно новородени и там няма начин без телесна близост.
Сега обмислям да си взема еднократни операционни престилки. Много е тъпо.

# 728
  • Мнения: X
Вечерница, фотографи, фризьори и занаятчии нали не ги затварят? До Коледа не се знае, но уж мерките са за да спасяваме Коледата.

# 729
  • Берлин
  • Мнения: 4 715
Софт, при нас ги затварят (Берлин)

# 730
  • Мнения: X
Може. Аз четох, че занаятчиите остават и си помислих, че и фотографите спадат към тях. За фризьорите изрично писаха, че не ги затварят, но на местно ниво кой какво прави вече не мога да проследя.

# 731
  • Мнения: X
В Берлин, първоначалните 10 улици със задължителни маски вече ги увеличиха на 34.

# 732
  • Мнения: 9 470
За Хесен четох, че затварят масажисти, маникюристи, татуисти, заради близкия контакт лице в лице, кожа. Както и фитнеси, басейни, кина и т.н., заради многото хора на едно място и за дълго време. Но не и фризьори или фотографи. Улици с маски при нас все още няма в града.

# 733
  • Мнения: X
Дени-мени, Хесен отдавна го разглеждам като един от подходящите за преместване от Берлин. Как ти се струва градът? Гледах и наемите са приемливи.

# 734
  • Мнения: X
В Кьолн в събота половината народ беше без маски по улиците, но страшно много полиция имаше, включително караха и полицейски ванове по пешеходните зони.
Аз преди няколко дни отидох до една близка оптика, която е в малък град, по-скоро село. Всички бяха с маски по улиците, по едно време видях и залепени на дървета предупреждения, че маските за задължителни.

Нашият Каршадт окончателно го затвориха. Последните дни продаваха буквално всичко на цена до 3 евро. Мислех, че е търговски трик, защото два месеца стоеше табела със съобщение, че затварят и народът купуваше като луд, но наистина разпродадоха всичко и затвориха. И в Кьолн видях, че са затворили спортния Карщадт на главната улица.

Не знам дали хората са изпопсихясали и дали въобще има връзка с вируса, но напоследък много катастрофи стават пред очите ми. Онзиден карах допълнително 40 км за да се прибера, защото имаше запалени коли на аусфарта, съответно го бяха затворили. В събота пък една кола се въртя пред нас, не знам как спряхме без никой да ни удари.

Общи условия

Активация на акаунт