208 бърборани на дистанция. НЕМСКАТА тема.

  • 23 784
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Немция
  • Мнения: 7 017
Пинк, това не е политика, за която се сещаме в първия момент. По-скоро става дума за вид комуникация, общуване. Например темата за мобинг, как да се вземат общи решения в класа( за и против училищно куче в класа) , за ползването на мобилен телефон... Това се сещам на прима виста.

Последна редакция: ср, 28 окт 2020, 09:35 от Бибит

# 706
  • Мнения: 1 482
Момичета,не знам вие как сте,но аз в началото много добре понасях цялата тази ситуация с Ковид,но напоследък забелязвам,че всички тези мерки,стрес и ограничения започват страшно да ме потискат! Може би и защото не успяхме да се видим с близките си в БГ,което също допълнително ми тежи,но усещам,че започва да ми влияе и това въобще не ми харесва! Triumph
Аз да ви питам нещо ,свързано с първи клас! Детето получава върху един лист печати и като попитам за какво са ,ми казва ,че е защото не говори в час,т.е. не пречи на другите! Това нещо като награда  за добро поведение ли е или какво? Аз едно време имах значка "образцов ученик"! Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 707
  • Мнения: 1 099
sunny:*kiss, навсякъде е различно. Blush При малката дъщеря в първи клас, децата получаваха по едно смайли за добро поведение (да работят концентрирано, да не пречат на другите, т.  н.)  За 10 смайлита можеха да си изберат малък подарък - цветен молив, светещ маркер, интересна гумичка и други. При другите ми деца в същото училище, не е имало подобни подаръци.

# 708
  • Мнения: 9 470
И в нашия град от 8 гимназии има една, където първият чужд език от 5 клас е латински. Ние тази + другата, с първи език френски, ги отсвирихме при подбора.
За съжаление май почти навсякъде грундшулето го гледат през пръсти, а в гимназията в 5 клас ги побъркват. Затова не искам дистанционно обучение. В 1 и 2 клас се борех със сина ми, че домашните трябва да се пишат, а не да се носят извинителни бележки, че детето е работило 1 час и не е успяло. В 4 клас ми омръзна да обяснявам, че английският и Sachunterricht също са предмети и дори да няма домашни, трябва да ги чете. Ако отсрещната страна беше положила поне малко усилия да изисква учене, щеше да се получи. Сега след домашно обучение в 4 клас, 5 клас се оказа пълна катастрофа. 2 месеца след началото още гледа синът ми в Lanis, какви са му домашните, защото не успява запише, трябваше да изкара 6 на Vocabeltest, за да разбере, че думите на английски се учат с  писане и четене, нищо, че господинът не е казал, а по NaWi трябва да се преписва урока от дъската в клас.

# 709
  • Берлин
  • Мнения: 4 715
Бибит, не ми е сложена карантина. Зъболекарят е подал имената на миналите през кабинета пациенти към Гезундхаймсамт (уф това сто пъти ми го поправя коректорът). Ако преценят, че съм опасна,щели да се свържат с мен.
Innocent, намери мой пост в темата по темата как се (как трябва да се) действа и го направи. Отговорността е твоя.

По повод онлайн обучението-за мен би имало изгода-да няма тълпи ученици в градския транспорт. Това го приемете като закачка де

# 710
  • Germany
  • Мнения: 2 042
Дени, това с ученето на думички явно е голям проблем на много деца в 5 клас. Те не разбират, че думи се учат всеки ден, защото натрупат ли се става по-страшно. Аз понеже съм учила средно с усилено изучаване на език и знам как, ако изостанеш няма наваксване. А може и да са прекалено малки за това все още. Ние поне бяхме 8 клас.
В Байерн всички учат латински, дали като първи език от 5 клас или като 2-ри от 6-ти, мърдане няма 😏

# 711
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 531
Дени-Мени, инсталирахме на сина ми безплатната версия на Quizlet и там има думите от уроците по английски, както са си и той така ги упражнява, работи само ако имаш интернет. Пише задължително в тетрадка речник, на картончета и в пети клас го проверявах да ги напише по 10пъти (е това е най-трудното) и после с телефона преговаря.

# 712
  • Немция
  • Мнения: 7 017
Необичайно ми е да се учи латински като първи език, в нашия градец не се среща. На моя синковец първи език е английски, доста засилено го изучават. Ще имат кембриджко ниво, каквото и да значи това. Латински има в 7ми клас по избор, той иска латински да изучава, а не френски. Според него бил езика на изследователите. Stuck Out Tongue Winking Eye

Кой как учи си е и до дете. Всяко има различна мотивация да учи.
В нашето Грундшуле изискванията са сравнително високи, дават се доста домашни, средно 4 или 5 на ден, от втори клас нататък, но съм чувала мнения на родители, че в него децата се подготвят за гимназии, както и 60-70 % от учениците от там отиват в гимназии, което е голям процент.
Често малкият в Грундшулето има повече домашни от големия, който е в гимназията.
Но материалът в гимназията рязко се променя. Специално по немски намирам голяма разлика, борави се със сложни термини, изисква се съвсем друг изказ. В 5ти клас се свикваше с това, сега в 6ти почват да улягат нещата.

Папурче, с тълпите ученици те разбирам. Grinning Виждам препълнени автобуси с ученици за кварталното Гезамтшуле и още в началото на учебната година ми беше ясно до  какво може да доведе това тъпчене. От общината им пускат допълнителни автобуси, но учениците се натъпкват още при първия пристигнал, не мислят като големи, разумни хора. Wink

# 713
  • Мнения: X
Понякога и седмици имат разлика в развитието. Моят син от миналата година твърдо отказваше да си пише домашните в занималнята. Що нерви потроших. Тази година имат заместник на класната и той му даде една тетрадка, при 5 слънца подарък от нас...бях скептична понеже миналата година имаше опит от класната с такива слънца и не се получи. Бях много отчаяна, 3 клас и не иска да пише. Класния ми каза, че по негови наблюдения децата се осъзнават след хербстфериен и аз наистина забелязвам разлика. И със слънцата се получава тази година. И като цяло в начин на учене и нагласа има разлика, но нашето грундшуле е много локър.

# 714
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
Аз изкарах гимназия до 11кл и после в унито тук учех алгебра, която в Бг решавахме в 10 и 11кл... тези от Bayern и BW също я бяха учили, другите гледаха тъпо.
То и аз, където следвах, имаше неща, в които бях по-подготвена, но пък в други не бях в крачка... Трябваше да се напасвам с тукашните изисквания и представи. Това, което е било важно в България, се оказа, че тук не е от голяма стойност.

От занималнята нямам големи очаквания. Тяхната основна задача е да контролират писането на домашните за определен срок. Много деца после вкъщи дописват, довършват. Често са с доста домашни, поне в нашето Грундшуле.
Някои деца ги спират от занималня - който има тази възможност.

Pea Pink, много рано сте почнали с латинския. В гимназията на големия втори език е чак от 7ми клас, обаче той е Г9.
Но пък имат предмета политика  от 5ти клас, между другото е интересно.

Папурче, дано не си се заразила! Водиш ли се контактна, трябва ли да си в карантина?
Мен тези зъболекарски посещения ме притесняват, а покрай децата през последните месеци сме или на зъболекар, или на ортодонт. Вдругиден пак, че новата шина на малкия му е дискомфортна. Тъкмо ни бяха дали час чак за януари и сега пак ни се отваря ново ходене, офф.
Катеричке, какво стана с училището?
Оказа се, че в класа на дребния имало дете, чийто баща бил с положителен тест. За щастие имахме 2 седмици ваканция и всичко това се е случило в този период. Така че до карантиниране на класа няма да се стигне.
Благодаря 🤗💗
Препоръката е да се наблюдаваме и само ако получим лично позвъняване, да се влезе в карантина.
Днес ще се тества дете, което е най- рисковото за сина ми. Ако и то е положително, със сигурност ще трябва да бъдем в карантина и/ или да се тестваме.

В гимназията на сина ми латинският е 2. - ри чужд език. Моят син много обича езиците, учи с лекота и говори с удоволствие това, което е научил. Сам си ги учи, защото аз с френски и японски няма как да му помогна. Но латинският не му е интересен и затова не го избра. При него са два потока - единият е езиков, а другият е NWT.( Naturwissenschaft und Technik).

# 715
  • Мнения: 11 343
Много благодаря на всички за стиснатите палци! Тестът му е отрицателен. Направо ми се отпусна душата.

# 716
  • Мнения: 9 470
collibri,

Моят син има приложение за преговор на думите по английски, но все пак трябва да се научи да ги пише. Като ги препише с немския превод, после в тетрадката за упражнения, ги научава. Но това е наше изискване, от училището е - Оправяйте се, както искате. Дъщеря ми учи в билингвална гимназия, там учебниците са по-различни и учителите в 5-6 клас изискваха да се преписват думите от урока, за да свикнеш да ги учиш и пишеш. Иначе ние положението по английски го закрепихме. Лошото е, че при моя син винаги е след дъжд качулка.
Латински се изучава в Хесен основно като 2 чужд език и то по избор.

# 717
  • Мнения: 1 245
collibri,

Моят син има приложение за преговор на думите по английски, но все пак трябва да се научи да ги пише. Като ги препише с немския превод, после в тетрадката за упражнения, ги научава. Но това е наше изискване, от училището е - Оправяйте се, както искате. Дъщеря ми учи в билингвална гимназия, там учебниците са по-различни и учителите в 5-6 клас изискваха да се преписват думите от урока, за да свикнеш да ги учиш и пишеш. Иначе ние положението по английски го закрепихме. Лошото е, че при моя син винаги е след дъжд качулка.
Латински се изучава в Хесен основно като 2 чужд език и то по избор.

# 718
  • Немция
  • Мнения: 7 017
Катеричке, брееей, японски! Ти ли беше планувала пътуване до Япония, което пропадна заради короната?

Вечке, супер! Наложи ли се ти да си платиш теста или немското РЗИ Grin ти пое разхода?

Както изглежда, засега децата ще ходят на училище и детски градини според новия план "Меркел" Grin. Да видим дали ще им излязат правилни сметките.

Последна редакция: ср, 28 окт 2020, 18:07 от Бибит

# 719
  • Мнения: 9 152
Да, имахме организирано всичко. Хотели, адреси, музеи, билети, пътеводител и ...езикови познания. Детето е голям почитател на японската култура, език, музика, комикси ( манга) и пр.

Тази година имахме няколко емблематични семейни планирания, които пропаднаха. Това беше едно от тях.
Но, нищо. Здраве да е.

Общи условия

Активация на акаунт