208 бърборани на дистанция. НЕМСКАТА тема.

  • 23 689
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 406
Evana,

Аз съм във Висбаден, въпреки че се води столица на провинцията и е около 300 000, не е Франкфурт. Преди това съм живяла само в София и градът ми се струва много тих. Франкфурт повече го възприемам като голям град с транспорт и всичко останало, а в сравнение с Берлин Висбаден си е направо задръстен. Тук почти няма велосипедисти въпреки алеите. Изглежда като град на пенсионери. Наемите са високи. Майнц отсреща е университетският и младежки град, както и по-социален град. Но и Райнланд-Пфалц е по-социалната провинция.
Може би collibri или asyalein могат да ти кажат за другите места.

# 736
  • Мнения: 533
Здравейте дами,пиша много рядко,но ви чета.Аз съм от петък в карантина, че се водя Контактперсон 1 ,имаме позитивен пациент на работа.В къщи съм вече 7 дена,затворена с едно почти 3 годишно диване и полудявам вече.Понеделник правих тест,само на мен ми взеха пробата на вън,нали съм прокажена.😀Още нямам резултати, то даже никой и не каза, кога и кой ще ни информира. Ще изчакам до обяд и ще звъня на шефа да питам.Шефката яко ме изпързаля, че трябвало да си взема болничен по време на карантината, а навсякъде чета че работодателя трябва да ми плаща пълната заплата.Бяха ми сложили още 3 нощни смени без да ме питат, така че сами се прецакаха,  ще получа по-голяма заплата от предния месец.😁

# 737
  • Мнения: 11 327
Вечерница, фотографи, фризьори и занаятчии нали не ги затварят? До Коледа не се знае, но уж мерките са за да спасяваме Коледата.
Ние се водим Dienstleister, можем да работим, но само, ако се налага - т.е. паспортни снимки. А при снимане на новородено, аз без телесен контакт не мога да работя, затова влизам в категорията на масажните студия да кажем, които също затварят.
Много е специфично регулирането при нас.
А ноември винаги е бил най-силния ни месец - дет се казва ден година храни. А януари и февруари са мъртвило.

Да не казвам, че се изръсихме за наема на щерката сега и част от планирания бекъп отиде.
Иде ми да вия. В паниката сутринта ми звъни бащата на бебето, което щях да снимам днес - гони го  параноя и отказва сесията 2 ч преди това, че уж бебето имало колики, ревало цяла нощ. Предложих му друг ден до понеделник и отказа.

# 738
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз съм живяла в Кампус на около 15 км от Дармщат, в Дармщат и сега на 7км пак оттам, но от другата страна. Дармщат мога да го нарека град, другите две населени места незнам как да ги нарека?! Аз съм живяла на пъпа на Пд и тук ми е всичко малко и диво. Денем не виждаш жив човек по улиците.
Дармщат бива, макар много неща да ми липсват. Наемите са високи, жилищата кът.
По принцип в Хесен не са много kinderfreundlich като сравнявам с Байерн напр. От друга страна пък не са толкова пенетрантни с идентитета си, много придошли има и е цветно, но и кой знае каква задружност също.  Това са мои наблюдения за южната част, на север е май друго....

Вечи, ситуацията е мега тъпа, но аз разбирам хората с бебета. За теб въобще не е лесно.

# 739
  • Мнения: 1 281
Дени-мени, Хесен отдавна го разглеждам като един от подходящите за преместване от Берлин. Как ти се струва градът? Гледах и наемите са приемливи.

Да се включа, ако мога да бъда полезна за Франкфурт. Изключително добра транспортна инфраструктура, обаче шофирането в града е направо кошмар - тесни улици, големи задръствания; високи наеми, но според статистиката не най-вискоте в страната. Обаче не е прекалено голям, което на мен много ми допада, живея в разширен център и за 20 мин пеша съм на центъра, на работа или където е необходимо. Особен град е - немците не го харесват, еклектика от небостъргачи и стари сгради, но го няма усещането за много история (въпреки, че такава има), както в Мюнхен примерно, обаче си има чар и, както казах, на мен ми допада вече 15 години Simple Smile Само, че, ако се сте свикнали на културния живот в Берлин, тук е малко разочароващо. Има къде да се ходи и какво да се прави, но не може да се сравнява  Берлин.

# 740
  • Мнения: X
Аз харесвам Франкфурт, но ако съм устроена в Берлин, за нищо на света не бих се преместила никъде оттам. Струва ми се единственото място в Германия, където бих се чуствала добре.
Мюнхен изобщо не ми харесва. От него по-малко ми харесват само Щутгарт и Бон, който е потресаващо грозен град.

# 741
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Аз пък, ако реша да се метя от Мю, само Берлин ми е в опциите като наистина голям град. Simple Smile Попринцип и в Хамбург имах усещане за голям град, но там много духа и е съвсем гадно времето. Във Франкфурт нямах усещането за голям град в никой момент, по-скоро за някакъв среден. Малки и средни градове не са ми приятни, с удоволствие ги посещавам за туризъм, но за живот бих се преместила само при мноооого други предимства. Израстнах в Сф, когато с приходящите / пендлерите вече бяха 2,5млн човека. Сега е дори още по-голяма и ми харесва така.

# 742
  • Мнения: 9 152
При мен желанието за мегаполиси отслабна...а да живея отново  в такива вече дори не бих желала. Мястото, в което съм в момента ми харесва и не бих го сменила без особено важна причина. Понякога се шегувам, че искам да се местим в Хавай, но реално погледнато, ако се установя там, едва ли ще ми е уютно поради много причини.

# 743
  • Мнения: 1 281
Да допълня за климата във Франкфурт: никакъв, ама никакъв вятър, изключително меко и приятно време. Понеже съм от Варна, където вятъра е отвратителен и още помня времето, когато на път за училище ми се е ревяло направо, честно ви казвам, родих се тук. Иначе бих живяла в Берлин, имам приятели, често пътувам/х и много го харесвам, Хамбург също много харесвам, ама поради горепосочената причина, ако не е на живот и смърт, няма да се преместя Simple Smile

# 744
  • Мнения: X
Софт, ти не беше ли писала, че не би живяла в Берлин?
Иначе единственото което харесвам тук е изборът на всичко. От и каквото си сетя и ме влече, мога да го намеря. От извратените им клубове по интереси до търсенето дори на  мляко от пиле. Joy
Друго нищо. Климатът не е по-различен от Хамбург. Берлин е равен и вечно духа или има течение. Покрай многото и огромни паркове е разтеглен до безкрай. Т.е. разстоянията са кошмар. Гъчканица в транспорта, задръствания от коли по улици, магистрали и околовръстно. Напрежение от постоянно пищящи линейки, полиция, пожарна. След атентата, по главни търговски улици и забележителности, постоянно полицейско присъствие и то сериозно въоръжено. Престъпността е висока, заради което все си в напрежение. Кошмарно високи наеми, но и супер  трудно за наемамане на квартира. Да не говорим колко малоразмерни са и жилищата. Силен недостиг на детски градини, детски лекари и т.н. Абе не е за хора с малки деца.

# 745
  • Мнения: X
Blue Heart
Софт, ти не беше ли писала, че не би живяла в Берлин?


Само ако нещо тежко току що ме е ударило по главата, мога да кажа подобно нещо. Sweat Smile

Времето във Франкфурт наистина е по-меко, но пак не може да се каже, че има хубав климат. Навсякъде в Германия е перманентно гадно времето, така че това не ми е критерий. А и мен не ме притесняват студът и вятърът, а мракът. В комбинация с отвратителната им архитектура става още по-неприятно. И в Холандия и Дания е мрак, но е красиво.

Как ми липсва варненският вятър, така като минеш покрай Черно море или някъде в Чайка, да ти падат ушите от студ. Laughing Blue Heart

# 746
  • Мнения: 9 152
Вятърът ми е кошмарен, добре, че съм в град, където не духа🙂
Вече и почивките започнах да ги избирам да са на места, където няма вятър.  Толкова пъти съм се пакетирала на плажа с плажни шалове, заслони, кърпи и шезлонги, че накрая като се прибера,събирам слънце и правя тен на балкона😂

Вечерница, дано имаш възможност да си упражняваш професията въпреки локдауна.
Може пък и да се обадят по- смели родители. Аз не съм от тях, но познавам такива. 🤗🙏

# 747
  • Мнения: 9 406
Вие пък! На мен ми липсва снегът. Sunglasses Омръзна ми да има само късна есен - дъжд, зелена трева и температури около 5 градуса през зимата. Искам сняг, - 5-10 градуса, малко истински студ, истинска зима. Миналата година или по-миналата гледах големият снеговалеж Heart Eyes в Бавария по телевизията и само дето не се разплаках. А при нас - какво е това време: якета гъзовейки в най-добрия случай и ботуши без подплата. Мъжът ми целогодишно ходи с маратонки.Flushed

# 748
  • Мнения: 9 152
Deni-meni, пожелавам ти да имаш много сняг тази зима и да му се насладиш истински.
Една бяла, светла, здрава зима носи много уют, стига човек да е във форма и да има топло и комфортно жилище.

# 749
  • Мнения: 9 406
Катерица,
благодаря. Но, ако не настане ледников период, във Висбаден сняг няма. Вали примерно през деня, до вечерта се е стопил.  Дори децата не могат да си поиграят като хората, а за пързаляне със шейни, забрави.

Общи условия

Активация на акаунт