Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 7

  • 42 818
  • 798
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 542
За зачервявания и пигментация останали от пъпки, без допълнителен проблем като бръчици или по-сериозно опъпчване или упорити черни точки, мисля, че ще ти свърши много по-добра работа и ще е много по-щадящо към кожата, да използваш киселини и леки пилинги или ретинолов продукт, а да оставиш третиноин за по-нататък. Не знам на колко години си де.

Експигмент е ефективен най-вече към кафяви петна. Той блокира/намалява значително производството на меланин, а петната от пъпки са в следствие на излекуването на кожата, не е проблем с меланина. Третиноинът ще има вероятно ефект върху подобни белези, но не съм убедена, че ползите ще надхвърлят негативите, така че си помисли добре дали е точния за теб момент.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 781
Аз за сега слагам ВитЦ /имам това на прах на ТО/ в комбинация с ресвиратол вечер, 48 часа след Аирол и 24 часа преди. Като почна да въртя на 48 часа ще му мисля, може да го слагам сутрин 14 часа преди трет. Иначе пилинга АхаБха май няма смисъл, че много ще препилиш 🙃. Бъфет-а да пептиди, с тях май няма конфликт до колкото съм запозната.

# 32
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Уточнявам, че Акнелийз, който се продава в Алито идва от Турция. Ето линк, сега видях, че има и други продавачи, единият с отзиви:
https://m.aliexpress.com/item/4001357920611.html?spm=a2g0n.produ … .0.3e1d12cfne09QL
https://m.aliexpress.com/item/1005001362555651.html?spm=a2g0n.pr … .0.3e1d12cfne09QL

# 33
  • Мнения: X
Скъпо ми се струва. По-добре го вземи от OLX. Аз моя го взех за 15 лева, сега гледам са го дигнали на 20, ама пак по-бързо и по-изгодно.

# 34
  • София
  • Мнения: 716
За зачервявания и пигментация останали от пъпки, без допълнителен проблем като бръчици или по-сериозно опъпчване или упорити черни точки, мисля, че ще ти свърши много по-добра работа и ще е много по-щадящо към кожата, да използваш киселини и леки пилинги или ретинолов продукт, а да оставиш третиноин за по-нататък. Не знам на колко години си де.

Експигмент е ефективен най-вече към кафяви петна. Той блокира/намалява значително производството на меланин, а петната от пъпки са в следствие на излекуването на кожата, не е проблем с меланина. Третиноинът ще има вероятно ефект върху подобни белези, но не съм убедена, че ползите ще надхвърлят негативите, така че си помисли добре дали е точния за теб момент.

Миоки, благодаря за бързия коментар и съвет. На 35 г. съм. Използвам киселини и пилинги, общо взето доста се грижа за кожата си в последно време, дори бих казала, че за първи път в живота си я харесвам без грим. Наистина пигментацията ми не е значителна, но си мисля че само тя ми остана като проблем, след който да имам абсолютно съвършена кожа... Нали все към пустото съвършенство се стремим. Simple Smile))

# 35
  • Мнения: 18 542
Така си е, само дето времето тича слещу нас Simple Smile

На 35 може да пробваш третиноин, а може и да изчакаш още 2-3 години щом нямаш някакви сериозни оплаквания, но Експигмент не мисля, че ще има желания ефект. Не съм дерматолог де, така че взимай мнението ми с едно на ум.

# 36
  • Мнения: 23
Тъкмовчера  поръчах два витамин Ц на ТО и ми донесоха Аирола... Освен него да оставя за лятото. А Серума Аха на Косарекс за сутрин може ли? Заради милиумите? Мн ме дразнят!
А Бюфета кога да мушна и ХК? Сутрин ли? А Ниацинамида?! Не мига да си подредя продуктите. И скавлана за хидратация кога?!
Помагайте 🙏🙏🙏🌺
Аз ползвам нисък процент чист вит Ц (аscorbic asic) точно на ТО, но единствено сутрин, преди слънцезащитата, но не бих си позволила в първите месеци с третиноин да вдигам към по-висок антиоксидант. Вие кой вит Ц поръчахте?

Третът със сигурност не е за започване лятото, а и АХА във всякакъв вид трябва да се ползват супер внимателно докато сте на трет, дори кожата да им е привикнала.
Аз намалих всякаква ексфолиация до веднъж седмично (Pure skin на Biotrade) докато не привикна с трет, и то само при необходимост да свалям белеща се кожа.
Не бих си позволила никакви по-високи проценти киселини - този тоник, от който не усещах грам раздразнение 3 пъти седмично, сега щипе зверски много.. което за мен е знак да адаптирам веднага.

Последна редакция: нд, 27 сеп 2020, 00:01 от FlipsideBilly

# 37
  • Варна
  • Мнения: 244
Здравейте момичета, запасих се с три опаковки Акнелиз 0,025/0,05 и 0,1%. Започвам понеделник с 0,025 и се надявам кожата ми да привикне гладко без много белене. Понеже кожата ми е по-скоро суха ще нанасям сенсидерм на Бепантен преди трета. Само се чудя дали 0,025 не е прекалено слаб, дали да не започна с 0,05?

# 38
  • Мнения: 18 542
Аз точно лятото на 2017 го започнах. Грижи не съм имала, но ако някой се страхува, нека си започне наесен. Тамън е сезона.

sugababe__6, 0,025% не е слаб, защото не знаеш как ще реагира кожата ти. Купила си го, ползвай го и започвай както всички бавно. Не се лъжи от това че дозата изглежда ниска, принципно няма слаб третиноин. Казвам за пореден път, този продукт трябва да се уважава, за да не плачем после Simple Smile

# 39
  • Мнения: X
Щом ти е суха си почни с най-ниското. И според мен не слагай нищо преди него. Този Бепантен по-скоро СЛЕД.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 794
Здравейте момичета, запасих се с три опаковки Акнелиз 0,025/0,05 и 0,1%. Започвам понеделник с 0,025 и се надявам кожата ми да привикне гладко без много белене. Понеже кожата ми е по-скоро суха ще нанасям сенсидерм на Бепантен преди трета. Само се чудя дали 0,025 не е прекалено слаб, дали да не започна с 0,05?

Би ли споделила от къде закупи Акнелиз 0,025%,  ако е от ОЛХ или БазарБГ, може ли линк към обявата?
Виждам в темата, че има доста момичета, които поръчват от тези сайтове, но аз явно не се справям с търсенето в тях и нищо не мога да намеря.
Ползвам третиноин от две години, (това лято го спрях за 3 месеца) но не можах да свикна с по-висока концентрация. С 0,025% нямам белене и проблем с грима, а с 0,05% се беля непрекъснато. Имам един Аирол 0,05 и един Акнелиз 0,1 и мислех следващия месец да започна с Аирола, но ако мога да намеря най-ниската концентрация предпочитам пак нея да ползвам цяла зима.

# 41
  • Мнения: 289
Момичета,вас сърбеше ли ви лицето преди да започна да се бели?
Аз въведох Аирол за около месец и половина. Вече две седмици съм на всекидневно мазане.Тази сутрин се събудих с малка раничка на брадичката. Все едно съм си спукала пришка.Обаче взе да ме сърби лицето.Не постоянно и се чудя дали е от Аирола.Не съм сменяла никаква козметика.

# 42
  • Мнения: 22 842
Месец и половина не е ли бързичко за ежедневно мазане?
Може кожата да да реагира на това.

# 43
  • Мнения: 18 542
Сърбежът е възможен от трет. Ако кожата е по-суха или има леко раздразнение, коетое слабо и не се проявява със зачервяване. Мен ме сърби врата обикновено.
Пробвай да се намажеш с по-хидратиращ крем. Ако сърбежът намалее или изчезне, най-вероятно е това което написах, ако обаче няма облекчение, може да се търси и друга причина.

# 44
  • Мнения: 289
Сърбежът е възможен от трет. Ако кожата е по-суха или има леко раздразнение, коетое слабо и не се проявява със зачервяване. Мен ме сърби врата обикновено.
Пробвай да се намажеш с по-хидратиращ крем. Ако сърбежът намалее или изчезне, най-вероятно е това което написах, ако обаче няма облекчение, може да се търси и друга причина.
Не е червена,затова днес ме изненада тази раничка.
Аз не мажа с никакъв хидратиращ.В началото пробвах 2-3 дни,но сутрин кожата ми беше мазна в Т-зоната и спрях да се мажа.След 2 седмици всекидневно мазане явно се е поизсушила и трябва да започна да хидратирам.Аз докато си избера слънцезащитен крем за мазна кожа,май ще трябва да се насоча към вариант за суха кожа 🤔
ДХЗ,позволих си по-бързо да мина,защото досега никога не съм имала проблеми с кожата, с каквото и да я намажа.Като тапир съм!Е,за всичко си има първи път 😁😁😁

Общи условия

Активация на акаунт