Гестационен диабет - тема 3

  • 33 261
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 220
Аз не мога да разбера дали моята диета се брои за ниско въглехидратна или не.

Нисковъглехидратна диета е, всяка диета с под 40% въглехидрати. Няма как да избегнем въглехидратите, тях ги има и в млечните и в яйцата и в зеленчиците.

# 721
  • София
  • Мнения: 2 016
Аз не мога да разбера дали моята диета се брои за ниско въглехидратна или не.

Нисковъглехидратна диета е, всяка диета с под 40% въглехидрати. Няма как да избегнем въглехидратите, тях ги има и в млечните и в яйцата и в зеленчиците.
Одри, според теб това което съм написала в предишното ми мнение, как ти се струва като %? Аз си мислех, че всички освен мен са на 100% без въглехидрати.

# 722
  • Мнения: 3 220
Е то няма как - никой не оцелява само на месо със зехтин Simple Smile Главно се търсят храни с нисък гликечемичен индекс, т.е. които не качват кръвната захар рязко.
Ако отвориш една таблица ще видиш, че пълнозърнестия хляб е по-калоричен от белия, пък този със семената още по-калоричен. Та главно въпроса е да с е подържа КЗ в дадени рамки.
Процентите ако са ти интересни може да си ги сметнеш сама и има и апликации на телефона дето го правят.

# 723
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Аз ям въглехидрати,но бавни.Мисля ,че кето диетата е без такива,но тя не става за бременни.ММ я пази в момента.

# 724
  • Мнения: 3 220
И в кетото има - само че малко. Единствената диета почти без въглехидрати е Дюкан, ама тя е доказано вредна.

# 725
  • Мнения: 87
Здравейте, момичета! Бременна съм в 22 г.с и поради завишени околоплодни води ми препоръчаха обременяване с глюкоза 75мг.
Можете ли да ми кажете според вас как са стойностите? Най- мн ми е интересно това, че между 60та Мин и 120мин няма почти никаква разлика. Според вас възможно ли е тези ст-ри да са довели до повишаване на водите. Бебето се развива нормално.
Ще запиша час за ендокринолог, възможно най - скоро, но до тогава ми е притеснено.
 

# 726
  • Мнения: 125
Стойностите са 5.1, 10 и 8.5.

# 727
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Момичета,един може би глупав въпрос,но инсулинът,който се бие в коремът може ли да се поставя на друго място, примерно в кракът?От днес го почнах,ММ ми го бие(както и всички инжекции досега) ,но на обяд ме накара сама да си го сложа.Обаче цялата ми ръка трепери и не успях,даже се разревах,направо в истерия изпаднах.Мога всичко да понеса,но не и да сложа тази инжекция там.Пробвала съм веднъж с Клексан в кракът-убодох се успешно,но не успях да сложа лекарството.С инсулина си мисля,че ще е лесно ,защото се бодвам и натискам писалката,но да не е в корема.Бебето като мърда и още повече усложнява нещата.А в събота по обяд ММ го няма и ще трябва все някъде да го сложа...

# 728
  • Мнения: 944
Инсулин съм слагала в краката винаги. Иглата няма как да стигне до бебето, не се притеснявай.

# 729
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Знам че на бебо нищо няма да му стане,по -скоро проблемът е в настройката ми.Коремът ми е много чувствителен и не давам да ми се пипа,пък от както забременях съвсем.Значи ще го сложа в кракът,там ще се справя,а и ще е тази вечер за проба и в събота,едва ли от два пъти ще е проблем.

# 730
  • Мнения: 944
Проблем няма, даже ми е странно, че са ти казали в корема да го биеш. Само хормони съм си била в корема, но не и инсулин.

# 731
  • София
  • Мнения: 1 134
Момичета,един може би глупав въпрос,но инсулинът,който се бие в коремът може ли да се поставя на друго място, примерно в кракът?
Погледни за всеки случай в листовката на конкретния инсулин, който биеш. Като общо правило при биене в корема инсулинът се усвоява най-лесно и бързо, по-бавно се усвоява при боцкане в крак/ръка.

# 732
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Аз съм с два вида-бърз и бавен.Бавният е в кракът,за другия ендото каза в корема.Всъщност справих се.Хванах си гънка,затворих очи и действах(е с едното гледах).Тя иглата е доста фина и не се усеща убождането,и дозата е 4 единици, докато натисна и готово.Въпрос на нагласа...

# 733
  • София
  • Мнения: 616
Аз съм с два вида-бърз и бавен.Бавният е в кракът,за другия ендото каза в корема.Всъщност справих се.Хванах си гънка,затворих очи и действах(е с едното гледах).Тя иглата е доста фина и не се усеща убождането,и дозата е 4 единици, докато натисна и готово.Въпрос на нагласа...
Аз си биех сама фраксипарин. За да не го мисля, преди това слагах лед и така обезболявах мястото. Успех Simple Smile

# 734
  • Мнения: X
Здравейте , вчера бях на преглед и се видя че бебето ми е малко по тежко от нужното и е 10 дена по напред. Околоплодните води са увеличени , Плацентата била на горна граница ( не разбрах каква точно граница )
Днес правих обременяване с глюкоза но в лабораторията ме нахокаха че отидох в 10:30 но реално никой не ме предупреди че има значение да е до 9 сутринта , както и да е , излязоха ми резултатите моля ви за някакъв коментар който е в час с нещата защото аз абсолютно нищо не разбирам от тях.
инсулин 1) 10 ( 3-25 реф)  след час 89.5 ( 3-45 реф) след 2 ( 61.1(8.7-30 реф)
а глюкозата е 1) 5.57 реф 3.5-6.1 2) 10.2 реф 3.5-11.1 3) 7.4 реф 3.5- 7.8
За цяла бременност съм качила само 5 кила общо взето , не са ми отекли краката и ръцете ако това има значение.

Общи условия

Активация на акаунт