Фотоепилатори – въпроси и отговори – № 3

  • 48 302
  • 933
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 247
Аз от година и половина правя лазерни процедури на интима, но все още имам останали косъмчета, които не се повлияват.
Дали е удачно да се минавам с фотоепилатора между поддържащите процедури? Притеснението ми е да не ги активира по някакъв начин и да се увеличат?
Странен въпрос, но четох, че след лазерни процедури може да има и обратния ефект 😳
Затова, ако има някоя дама, която се е минавала с фотоепилатор след изкаран курс от лазерни процедури, моля да сподели 🙂

# 901
  • Мнения: 22 874
Аз си купих фотото след IPL процедури.Повече косми нямам, но на места някои така и не се махнаха никога.

# 902
  • Мнения: 18 444
Аз също си купих фотоепилатора след IPL на мишници и триъгълник (не ми се дават хиляди левове за крака, че те бяха следващите запланувани). Каквото беше пораснало на триъгълника се повлия много бързо от фотоепилатора. На него работи много добре за поддържане на резултата. На мишниците обаче - тц. Ще се ходи пак на лазер.

# 903
  • Мнения: X
При мен пък под мишниците всичко изчезна много бързо като с магия. Индивидуално е явно и вероятно нещо свързано с хормони. Стана ми обаче петно под едната мишница. Мажа го с един продукт и изчезва, но след следващата процедура пак се появява. Аз само поддържащи правя, но в тази зона ще ги спра за известно време.

# 904
  • Мнения: 30
А между процедурите доколкото разбирам може да се бръснат космите, но не е препоръчително да се премахват с епилатор / кола маска?

# 905
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Това с бръсненето не е вярно, не дезинформирайте хората. Аз в началната фаза само скубех и всичките косми изчезнаха като по учебник. След това понеже ми останаха по десет косъма на крак и по два под мишниците, махах с тример преди процедура. Но голямото количество беше премахнато само и единствено след скубане. Както си пише и в инструкциите, че може.

Колко дни след скубане святкате с фотоепилатора?
Благодаря

# 906
  • Мнения: X
Два дни обикновено.

# 907
  • Мнения: 3 576
За съжаление сега покрай лятото прекрасните резултати, с които се хвалех съвсем избледняха.
Спрях процедурите седмица преди началото на май, т.к тогава ни беше първото море и от тогава не съм ги въозобновявала, защото нямам 2 поредни седмици да не се излагам на слънце.
Всички косми се върнаха - крака, ръце, мишници, интим…

Колко време трябва да съм правила процедурите, за да не ми се отразява толкова трагично лятната пауза?
Ползвам уреда от февруари т.г.

# 908
  • Мнения: 22 874
Значи аз правех от октомври/ноември до юни пред 15дни.Лятото почивка и после пак така.Може би 3-4г.Това заради тена, който добивам, ако съм бяла ще си ги правя всеки месец.
Последните 2-3г. правя два пъти годишно по 1-2 светкания..

# 909
  • Мнения: 46 511
Моля, пуснете нова тема.

# 910
  • Мнения: 1 649
А между процедурите доколкото разбирам може да се бръснат космите, но не е препоръчително да се премахват с епилатор / кола маска?

Аз си действам с епилатора между светканията и няма проблем.

# 911
  • Мнения: 247
Значи аз правех от октомври/ноември до юни пред 15дни.Лятото почивка и после пак така.Може би 3-4г.Това заради тена, който добивам, ако съм бяла ще си ги правя всеки месец.
Последните 2-3г. правя два пъти годишно по 1-2 светкания..
Значи да се подготвя психически за 3-4 години светкане през 2 седмици 😳
Поне си струва крайния резултат, който сте постигнала 🤗

# 912
  • Мнения: 12 729
Не се знае и не може никой да каже предварително колко ще трябва...  всички сме различни.
Аз съм с не точно тъмна коса и съответно окосмяването не ми е черно или много тъмно. Не е и светло като на блондинка, де, добре че и кожата ми е доволно бяла поне. Някои зони не ми се повлияха толкова добре, но пък на краката имах толкова бърз ефект че изкарах колкото процедури пишеше по инструкция само за застраховка, реално ми трябваха по-малко. И с поддръжката хич не съм редовна, но вече с години по краката имам по няколко косъма на кръст, буквално.
Интим и подмишници при мен бяха с незадоволителен резултат, докато други точно там се повлияват много бързо. До степен да спре да ми се занимава, че на подмишниците изчезна към половината окосмяване и останалото не помръдна при мен. На интим още по-зле, може би трябваше да съм много по-упорита там, определено обратното на това което очаквах. Пак съм доволна за краката де, че преди бях бяха постоянно в подкожни в различна фаза, ужасно беше.
Така че не се знае предварително при кого как ще е.

# 913
  • Мнения: 22 874
Значи аз правех от октомври/ноември до юни пред 15дни.Лятото почивка и после пак така.Може би 3-4г.Това заради тена, който добивам, ако съм бяла ще си ги правя всеки месец.
Последните 2-3г. правя два пъти годишно по 1-2 светкания..
Значи да се подготвя психически за 3-4 години светкане през 2 седмици 😳
Поне си струва крайния резултат, който сте постигнала 🤗
Не, това компенсираше спирането лятото.Интензивно светках есен-зима-пролет за сметка на лятото.

# 914
  • Мнения: 247
Да аз също сега през лятото не го ползвам, защото ходя на плаж 🙂

Общи условия

Активация на акаунт