Красива есен се задава, ДЕКЕМВРИйско бебе шава в мама ! {тема 7/2020}

  • 24 566
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 274
Ех ма какви вкусотии.. 😍😋 и на мен от няколко дена ми се е дояло кекс ама да видим кога ще направя..
Днес е РЖД на малката,но оставихме празника за утре,че времето днес беше ужъс и не исках да рискувам..
Няма да издържа да не се похваля с новата трапезна маса 😍 днес дойде.. преди малко мъжо я сглоби..Очаквам д нетърпение и новите мебели и с тях ще се похваля..Банята е почти готова,остава само замаска и почва лепенето на плочките.Надявам се другата седмица да свършим със всичко...И парите свършиха 😒🤦

# 706
  • Мнения: 224
Хюлия, честита рожденичка! Heart Да е много здрава и цялото семейство покрай нея!
Момичета, не помня дали сте обсъждали противогрипни ваксини, ни се чудя дали да си сложа? Какво бихте ме посъветвали?

# 707
  • Мнения: 1 274
Алекс благодаря ти.. 🌹
А за въпроса ти,лично аз не бих..

# 708
  • Мнения: 224
Поствам една снимка от английска болница. Акушерки са имали някакво състезание за Хелоуин и са направили тикви с размерите на разкрития...
Ако са реалистични почвам да се шашкам малко 😄

# 709
  • Мнения: 2 481
Малииии Алекс 10-ката изглежда страшно, според мен не я постигаме, а си излизат и на 7-8.....

Габи, аз си знаех и видях,че си мерила захарта, че ти е добре затова пускам сладки хахаха
Мн. Са хубави и понеже има и канела и ябълки ухае в кухнята на Коледа Wink

Деси, страхотни вкусотии да ти е жив и здрав!

# 710
  • Мнения: 778
Честита рожденничка Хюлия. Весело изкарване на вечерта. Ама холът е професионален- завеси,  секция, маса и столове в един десен....много красиво.
Изгубен, до Коледа остават 10 седмици, но във вас си представям как ухае.  От твоите се черпя два виртуално Kissing Heart
Деси, тортата си е много професионално изглеждаща. Абе хора как не сте 200 кила при такива вкусотии....кажете тайната!!!!
Аз сега правя мъфини, ама нали ме знаете- без глутен са , ноооо мисля че прекалих с  бакпулвера и той оставя един характерен аромат.....поне няма да преядем с тях като станат отврат Stuck Out Tongue Winking Eye   после ще ви кача снимка.
Най-важното оставиха накрая: Бебе-джуниър е 1920гр в последния ден на седми месец 30+6. Шийката под серклажната линия е вече 14мм. Станева каза, че държи, ама аз утре ще си купя пакет памперси,  биберон,  бепантен и още една джинджира, ей така за всеки случай. Пак ми взеха за МБ, урина, а утре и стерилна урина ще давам. В Надежда ако някой се интересува тоновете започват от 34г с. Записах си час за 10 часа на 02.11 за тонове и после в 10'30 на ЖК. Абе до декември с тази шийка няма да стане, но твърдо съм решила да вляза в ноември бременна.

# 711
  • Мнения: 5 234
ЧРД на момиченцето ти, Хюлия! Да е здрава и щастлива!
За канелата - да знаете, че не трябва да се прекалява с количествата, защото: "Канелата стимулира кръвоснабдяването на тазовите органи и може да предизвика контракции."
Аз нали изчетох де що намерих за пустите контракции... Преди това в един от критичните дни бях яла точно меденки с канела, направени от детето.
Какви шишета ще купувате/сте купили?
Аз си мисля за Нук с каучуков биберон.

# 712
  • Мнения: 44
Ахх момичета, какви вкусотии сте сътворили. Всичко изглежда прекрасно.
Аз за утре съм измислила запечени броколи със сирена с пилешки пържолки. Само се чудя какво да си сготвя с тези киселини 🤷- идея и за вас, ако обичате. Известно време заради ниския хемоглобин наблягах на салата от цвекло и супа от коприва.🥬 😄
Шишетата, които купих са стъклени на NUK 0-6м, едно малко и едно голямо взех. Залъгалките също NUK, дано и бебето ги одобри. 😁

# 713
  • Мнения: 2 481
Някой има ли представа от Закона за етажна собственост.
На събрание са се събрали ние не бяхме и решили да сменят едни тръби в мазетата. Хубаво ама е представена само една оферта и това е. Давайте сега да събираме. Сумата е огромна, би трябвало да има три оферти от различни фирми. Домоуправителя се е помислил за             
  ,, голям ,,.  И днес разлепил предупреждение на дължащите суми. Без печат, без да ти е връчена срещу подпис, и уж ще се събират по съдебен ред ако не платиш.
 Ние не сме за парите, но въпроса е принципен. Събрали се бабите и ги омаял с една оферта и тва е. Били гласували.
Въпроса ми е с адвокат може ли да се обори това  като не ти е връчено срещу подпис и не са представени оферти на три фирми..... Явно Домоуправителя играе само с тази фирма и масово сменя тръби. Един си кой блок след нас правили събрание и вече били ги сменили ..

А с нашия ремонт ни мина котка път. Днес купихме нов бойлер. Стария прокапа и за смяна.... Отделно майстора с фаянса избяга щото си остави ръцете с ВИК, уж можеше да прави ВИК ама сега му се смеят ВИК-то....
Забавяне ще има, и забавление....

# 714
  • Мнения: 778
Изгубен, събранието първо провери дали е валидно. Законът гласи,  че трябва минимум една седмица преди датата на събранието да е поставена обява на видно място с дневен ред....още тука може да го обориш правово. След това виж колко души са били ....трябва да са 50%+1....И задължително три оферти.  Била съм домоуправител във вход дето всичко ставаше мъчно и трудно, та съм се научила.
Аз съм с шишета на Авент, пластмасови,  с антиколик клапа.

# 715
  • Мнения: 2 481
Изгубен, събранието първо провери дали е валидно. Законът гласи,  че трябва минимум една седмица преди датата на събранието да е поставена обява на видно място с дневен ред....още тука може да го обориш правово. След това виж колко души са били ....трябва да са 50%+1....И задължително три оферти.  Била съм домоуправител във вход дето всичко ставаше мъчно и трудно, та съм се научила.
Аз съм с шишета на Авент, пластмасови,  с антиколик клапа.

Да беше обявено от рано, уж са били 50+ но не съм сигурна, би трябвало да има подписи, и той може да си добави в протокола че уж е представил три фирми, протокол се прави от днес за утре...дето се вика... Той с едно хвърчащо листче плаши.
ММ много му набра... Ще свиква събрание щото е в управителния съвет.

# 716
  • Мнения: 1 278
изгубен, можеш да провериш дали легитимно е свикано общото събрание (съобщение 7 дни преди свикването му), има ли кворум за решение на общото събрание - 67% от общите части е напр. за освен ремонт, но смяната на тръби не мисля, че спада там. Чл. 17, ал.3 касае други решения, за които и 50% стигат...) и т.н. Изискване за 3 оферти не знам да има регламентирано някъде.
Skrubi, писали сме едновременно, къде е поставено изискване за 3 оферти? Питам, защото и аз подготвям документи за нов управителен съвет и впоследствие разплащане на дълг към Софийска вода.
---------
Използвам случая да попитам усещате ли изтръпване горе високо на корема, точно под линията на гърдите, но само в зоната между гърдите? Коремът ми не е много голям, а според доктора е от разтягането. Не боли, но усещането е неприятно, включително при допир, изтръпнала и безчувствена зона...
Бебето хълца честичко Grinning

# 717
  • Мнения: 3 033
Аз да ви се оплача като ходих на последния преглед докторът забеляза, че пъпът ми е ужасно издут навън и каза, че било малка херния. Аз мислех, че бебето е издуло и ще се прибере след раждането, но май не е така.😰
При някоя от вас забелязва ли се подобно нещо?

# 718
  • Мнения: 22
Здравейте Simple Smile

За шишетата ние сме доволни от тези на Tommeee Tippee - стъклени, сега за бебка смятам да ги изваря, да сменя бибите и толкоз 😂

# 719
  • Мнения: 2 013
Малага, не знам за изтръпване, но аз днес съм цял ден с лека тъпа болка около 10см под лявата гърда , боли в една точка, все едно натъртено, не знам дали не е ритнал бебо някое ребро. 😂
При мен явно започва да притиска вече дробовете, защото усещам и лек задух почти постоянно. А пък за болката в тазовите кости не ми се говори, едвам ставам от леглото, все едно някой ме е ритнал между краката и ритал, и ритал. Утре ще взема да скокна на ЖК да видим как е бебо и на 20ти на ФМ. Не спира да рита и да ми чекне корема 😁

Общи условия

Активация на акаунт