Красива есен се задава, ДЕКЕМВРИйско бебе шава в мама ! {тема 7/2020}

  • 24 568
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 22
Само аз ли съм вманиачена, че съм изпрала и изгладила 80% от дрехите... 🤣🤣🤣🤣

Аз бях така предишната бременност Grinning  сега си седя на д-то и си почивам доколкото мога с едногодишно дете у дома. Майка ми и свекърва ми ще идват през ноември, нека да се забавляват LaughingLaughingLaughing

# 691
  • Мнения: X
Здравейте мацки, да споделя за днешните новости...
Минах поредната довършителна ФМ, видяха някакси "скритите" органи, но видимостта пак е трагедия и почвам да се сбогувам със шанса да получа 3д снимка... човечето си седи все така седалищно (краково)...
Бях и на ендокринолог - познайте..еми, ще се бодем с глюкомер сутрин, обед и вечер... диети ще има, при това ще се яде само месо, зеленчуци, някои млечни продукти и шепа плодове.. Не се виждам с тая стриктност и всеки ден по часовник да треперя над ежедневието си... без нещо сладичко и тотален кът на картофи, ориз и т.н. ту мъч ми идва..Знам, че е за хубаво, ама не виждам как ще се пречупя.

# 692
  • Мнения: 2 481
Мале Габи, толкова ли е сериозно....и ако почнеш сега да се бодеш после ????? Чувала съм че ако почнеш инсулин то е завинаги, или това важи само за Диабет тип 1? Незнам, този гестационен диабет не може ли само с диета , ужасно....
И сега прочетох че ще се бодеш с глюкомер, то това мери колко ти е захарта....за да пазиш диетата. Пак е гадно де ама поне ще си на диета няма да има хапчета/ и инсулини недай боже.
Аз откакто си хапвам всичко се чувствам супер. Не са за мен диети и без захар да седя....Днес какви вкусотии правих неземно вкусно.....
 Свекито ми се е разпазарувала като все едно тя ще ражда, с нея съм вдигнала рамене. Каквото ще си прави и тва е. Нали баба щяла да става и харчи като невидяла. Взела бодита, дрехи, оплетени неща, одеало, комплект за количка, дрънкалки, играчки.....чудо. Като им дадоха по 50 лв на пенсионерите и тя като не видяла. И да съм кажела кога да ги перЕМ. Не -ето ти ги изпери си ги, ами да ги перем , бре......още малко ще каже и да родим.
Ама съм зла снаха, ама то каквото повикало де Wink

# 693
  • Мнения: X
Казаха, че стойностите са ми с "дискретно" отклонение, но не трябвало да чакам да опре яйцето до...че да действам. Купих глюкомер, засега ще мерим стойностите вкъщи, няма да бием инсулини. Каквото щат да кажат, изкараха ме вече направо болна, айде моля. Не ми стига дупченето с фракси, та и това по сто пъти на ден да следя...Просто идеята да живея като по часовник (било то за 2 месеца) не ми се нрави.
Утре съм на ЖК, мога да си взема одеялце направо в болницата, че почти не излизам оттам  напоследък.

# 694
  • Мнения: 1 278
Регулярният отчет: в 32+1 бебето е 2120 грама, отговарящо на 32+6. Седалищно все още, което е добре за шийката, която е 1.6, но за моя случай, било ОК. Поне не се скъсява. Попитах откога се мерят тонове и тъкмо ми каза, че след 35-36 седмица и като чу пулса на ехографа, нещо не му хареса и рече "хайде, печелиш тонове, щом питаш..."  Expressionless Бебето предимно спеше, акушерката каза, че било рано за тонове, но в крайна сметка на доктора му бе достатъчно. Нямам и контракции. Определи дата на следващ преглед чааак след 3 седмици, което от друга страна ме успокои, че не е констатирал опасност.  Казах му, че имам готовност когато разреши да пробвам да завъртя бебето с упражнения и така нататък. Той отговори, че и без това ми била достатъчно рискова бременността и се учуди, че искам да раждам естествено. Така че най-вероятно няма да се случи нормално.
Иначе решихме да повторим МБ отпреди 2 седмици, защото има макар и единични clue cells, които клетки може да са индикация за бактериална вагиноза. Аз се съмнявам, защото имам умерено лактобацили, няма гъбички или левкоцити. Освен това, като взе секрета го подуши и каза, че вероятно е фалшива тревога. Аз и нямам никакви оплаквания. Продължавам упорито с пробиотика. Това е от мен. Леки притеснения остават...
Gabi St, важно ти е да се пречупиш, не е фатално да останеш без въглехидрати за няколко седмици. Приеми, че от това зависи здравето на двама ви и няма да ти е трудно. Успех!

# 695
  • Мнения: 778
Лени не си единствена. Моята майка също се позитивира да пере и глади детски дрешки. Трябваше да си ги взема още миналата седмица ама баща ми нещо се бе разкашлял и го отложихме. Като ги взема ще кача снимка.
Гледам ноемврийките се обясняват как сами ще си гледат децата, бабите щяли да ги блокират. Те хората пари дават за детегледачки,  ама всеки си преценява.  То борбата между жените винаги ще си я има. То едно дете ако ще от 100 жени да се гледа, пак майка си ще обича най-много. При мен, който иска да гледа бебе и е здрав е добре дошъл.

# 696
  • Мнения: 507
Момичета, много ви благодаря за съветите. Много ми помогнахте и ме окуражихте.
Никоя фирма не иска да ме наеме поради 2 причини: Не чувам и ползвам слухови апарати и защото съм бременна в 7 - ми месец.
Никак не е приятно, ама ни е такава държавата, почти няма добросъвестни хора. Аз съм графичен дизайнер, тв оператор и фотограф, в събота правих снимки на едни непознати тяхната сватба 40 минути и добре че са те, та да получа малко пари Grinning

Бъдете живи и здрави Heart

Форевър, наистина ако си безработна, се поитересувай какво майчинство ще получаваш, първата година е 90% от дохода назад за 24.месеца мисля.....
Ако трябва се запиши някъде на работа . Мен така преди години ме уговаряха да си оправя положението докато бях още бременна, аз отказвах, защото трябваше проформа да се пише друга дата на термин, аз се дърпах и накрая не взимах майчинство. Защото тогава го плащаше работодателя, на него го превеждаше НОИ. А той излезна недобросъвестен. После го осъдих, и все още взимам по 20 лв на месец - изпраща, отнемай къде като е осъден. Детето стана на 14 години аз още майчинството не съм взела.... Та тогава като ми говореха намери да се осигуряваш другаде, аз не та не.
Наистина се поинтересувай няма мн.време какви са възможностите...
 Много е лошо без доходи, аз сега седя от 1 Септември и чакам болничен все още. Добре че е мъжа. Ето 40 на баща ми не мога да купя нищо, да направя нищо ако не е той да ми даде...ама затова сем заедно да си помагаме какво да ме прави....
Преди с бебето ( щерката) като не взимах и майчинство и вървях и гледах витрините като Гаврошче.....много е гадно да искаш нещо да вземеш на детето и да нямаш. Да са живи и здрави само, не е най- важното дрехите и играчките , да са здрави и ние да ги гледаме Wink  Макар че вече е много трудно и да вържеш двата края в таз държава.....Ако няма кой да ти помага е трудно.
Като видях за ремонти ми се дорева. Втръснало ми е от тях Grinning Миналата година направих почти цялостен ремонт на апартамента, а със съпруга ми тази година направихме основен ремонт на детската стая и на банята за 2 месеца. Всичко свърши,слава богу. Но трябва да се нанесе боя, защото боята в коридора от банята е на нищо, а миналата година бях го боядисала Grinning Всяко зло за добро си казвам аз.
Със списъка стигнахме до половината, имаме още какво да купуваме за бебката и за мен... С покупките става много бавно, защото съм безработна и разчитаме на заплатата на съпруга ми. Снощи той кандидатства за една работа за по - висока заплата (за месец ще стигне за него и за бебката ни)  за 8 работни часове, защото сегашната му заплата е смешна за 8 часа и стига само за един човек.
Мила сега да ти дам един съвет, ако имаш шест месеца трудов стаж без значение къде намери фирма кпято ще се съгласи да ти пусне трудов договор за малко колкото да си на работа към датата на болничния за раждане и отглеждане на дете. Така ще взимаш 90% от минималната работна заплата или (ако имаш осигуровкои предните 24 месеца). Иначе може да не вземеш и социалбо майчинство, че са много високи критериите, а така ще плащаш само едни здравни осигуровки на  работодателя, който ще те запише на работа.И дано мъжът ти има късмет с новата работа!
Forever_smile, успех на мъжът ти, дано го вземат!  
Мамчета, ако ще пазарувате от английските стоки, препоръчвам да си взимате от George на Asda, че нещата са най-евтини там Blush
Памперси Mamia също.

# 697
  • Мнения: 376
И аз съм с това положение с майчинството.. За жалост никой не желае да наеме както и да се върти ситуацията.. Особено сега с този ковид 🤷‍♀️

# 698
  • Мнения: 22
Лени не си единствена. Моята майка също се позитивира да пере и глади детски дрешки. Трябваше да си ги взема още миналата седмица ама баща ми нещо се бе разкашлял и го отложихме. Като ги взема ще кача снимка.
Гледам ноемврийките се обясняват как сами ще си гледат децата, бабите щяли да ги блокират. Те хората пари дават за детегледачки,  ама всеки си преценява.  То борбата между жените винаги ще си я има. То едно дете ако ще от 100 жени да се гледа, пак майка си ще обича най-много. При мен, който иска да гледа бебе и е здрав е добре дошъл.
Аз ще си ги гледам сама после 😂😂😂 че бабите са в Бургас и работят, ама искаха да дойдат за бебето, аз им казах, че е по-добре да дойдат преди него да помогнат. 😂😂😂😂

# 699
  • Мнения: X
И ето минахме женска консултация - спящият красавец е 1430гр за 29+6 г.с., перфектни мерки според диаграмата като за седмицата и пола си. Направо искам да им затворя устите с техните тъпотии "дебело бебе" и други такива намеци.
Да не говорим, че днес се боднах след хранене и ми показа 4.7 стойност. Само филмарщините са в повече ми се струва, което си е злоупотреба с психиката и финансите на бременната. Ще бъдем добре и ние и бебетата, ако сме по-спокойни и позитивни със себе си 🙃 Е, и малко по-завишено внимание към храната де.

# 700
  • Мнения: 778
Габи, разминали сме се с теб за малко. Сега чакам в Надежда пред кабинета на Станева. Браво за размерите на бебо и супер стойност на кръвната захар.

# 701
  • Мнения: 2 481


Вземете виртуално за 40 на баща ми. Правих ги вчера мъфини. Станаха божествени. Ще ви пусна после рецептата да си ги разбъркате. Супер лесна и вкусна рецепта. Аз сложих вместо стафиди червени боровинки.
Ето рецепта. https://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B5%D0%BB%D0%B0

Стават винаги, само аз нямах форма и се разплуха, но са божествени на вкус Wink

# 702
  • Мнения: 376
Еха, точно ми се искаше някоя нова рецепта за мъфини!!! 🤩 Аз ви черпя за юбилея на моя татко днес не е най-красивата, но пък вчера я правих цял ден с много любов, дано е и вкусна, ще кажа дали става преди да дам рецепта 😅 иии с един бананов кекс за мъжо

# 703
  • Мнения: X
Момичета, някои от нас са спрели захарта и биха изяли целите ви тави, моля не дразнете.🙂😂😂😂

# 704
  • Мнения: 609
Ох какви вкусотии, Деси да ти е здрав таткото! Изгубен при теб повода не е приятен, но изглеждат страхотно!
Ние се върнахме от Турция, беше страхотно, за първи път бях в Инстанбул и е изключително красиво, пъстро и вкусно хаха. Радвам се, че успяхме да направим една последна екскурзия с ММ преди появата на детето. Сега обратно към ежедневието и работата, добре, че си донесохме малко баклава да си припомням хубавия уикенд Grinning

Общи условия

Активация на акаунт