Как бихте реагирали?

  • 5 394
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 23
Бягай не с 200, ами с 2000. Този тип мъже са адски комплексирани и си търсят поддатлива жертва, която да мачкат и която да ги търпи. Обикновено хващат девойки 17-20 годишни, защото още нищо не са видели от живота. БЯГАЙ

# 31
  • Мнения: 1 005
Тази прекомерна ревност гарнирана с комплекси е 100 % сигурно, че ще прерасне и във физическо насилие.
Подкрепям с две ръце . Започва от далече с тъпите въпроси , върти по околовръстното  , за да стигне до центъра . Това е безсмислена връзка , на финала ти ще си потърпевшата - емоционално и физически смачкана.

# 32
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Как бихте реагирали на думите ....
В сериозна връзка, подобни думи ми бяха снесени по време на лек спор. Казах "добре", завъртях се, прибрах се, и повече не вдигнах телефона на съответния.

# 33
  • Мнения: 1 002
Имало ли е провокации от твоя страна да се стигне до такива думи от негова?

# 34
  • Мнения: 2 039
Това е недопустимо.Щом сега в началота на връзката не те уважава и те ограничава,представи си какво ще стане после.Друг въпрос е защо си му  разказвала за бивши връзки,това пък е глупаво.

# 35
  • Мнения: 4 403
Подписвам се с 2 ръце и 2 крака под всички коментари, които те съветват да бягаш.
Аз така си жертвах близо 3 години, в опити да се доказвам и да показвам, че няма причина за ревност и т.н.
В момента само някой да направи бегъл намек, който включва обида или опит за държане на сметка - режа на секундата! Направо алергия имам вече.

Ще му кажа, че очевидно ходя с поредния малоумник и комплексар и че ми е крайно време да си взема поука най-накрая и да почна да търся качествени мъже.
Чудесен отговор! Записвам си го, ако ми потрябва Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 24 839
Как бихте реагирали на думите "Ходила си с най-големите малоумници на света.", "Всеки си прави с теб каквото си иска.", "С другите си искала да правиш еди какво си, с мен не." или "С някои хора си искала всичко, с мен не." и на ежедневни въпроси "Някой писал ли ти е днес, звънял ли ти е, видяла ли си някой днес?" и т. н., не искам да изброявам повече, като с всичко това се имат предвид хора, с които аз от доста време нямам нищо общо и съм прекратила всякакви контакти още преди да се запозная с настоящия.
Става въпрос за връзка от почти 9 месеца, като всичко това започна от втория месец и не е спряло и до днес, въпреки многобройните обещания и думи от типа на "Бях ядосан, знаеш, че не ги мисля тези неща, иначе нямаше да съм с теб."

Една седмица е срока да престане и да се държи като бял човек.
Щом 9 месеца търпиш тази отврат, значи ти харесва.
И ти е кеф да чуваш, че говори без да мисли и без да му пука, че те обижда и унижава.

# 37
  • Мнения: 102
Мисля, че не е редно да се дават подобни едностранчиви съвети. В случая, авторката споделя един аспект от отношенията. Нещата може да стоят доста по-различно от другата гледна точка. Затова и винаги се въздържам да давам съвети като: "зарежи го", "не се занимавай". Смятам, че голяма част от високия процент на разделите днес се дължи точно на това - всеки бърза да зареже нещата, в преследване на идеалните отношения, вместо да ги създаде.

# 38
  • София
  • Мнения: 13 105
Форест, викаш, че може да си затвори очите за униженията, обидите и ревността, щом в другите аспекти (кои) са ок. Добрият секс или пък да ти платят сметката в заведение не струват толкова. Защото надали за 9 месеца са изградили нещо съвместно. Но пък още са почти пресни гаджета и той говори така. След още няколко месеца ще почне и шамарите, но дай да стоят заедно, че да не зареждат набързо нещата. Или да се върже тя на фльонга, че да не го дразни.

Последна редакция: ср, 30 сеп 2020, 06:35 от Fever Ray

# 39
  • Мнения: 102
Форест, викаш, че може да си затвори очите за униженията, обидите и ревността, щом в другите аспекти (кои) са ок. Добрият секс или пък да ти платят сметката в заведение не струват толкова. Защото надали за 9 месеца са изградили нещо съвместно. Но пък още са почти пресни гаджета и той говори така. След още няколко месеца ще почне и шамарите, но дай да стоят заедно, че да не зареждат набързо нещата. Или да се върже тя на фльонга, че да не го дразни.
В афект, човек доста често разказва нещата от неговата гледна точка, различна от на другия и изрази извадени от контекста на разговора няма как да бъдат достатъчни, за да сме наясно със ситуацията.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 36 601
В афект човек доста често си казва нещата точно както ги мисли.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 139
Този си е в постоянен афект- от втория месец досега, седем месеца все афектиран. Това си му е нормалното състояние, не е като да се е засегнал от нещо веднъж и да е попитал. Постоянно е. Няма нужда.

# 42
  • Мнения: 70
По-добре си тръгни колкото може по-скоро от този. Държи се с теб сякаш си негова собственост, съмнява се във всяко нещо и те кара по някакъв начин да му се доказваш и да влизаш в обяснителен режим. Ако много го обичаш и си готова да зарежеш всичко-приятели, хоби и тн, в името на това, той да е "спокоен" (споко, винаги ще намери за какво да те хване, за да се чувстваш виновна), то остани с него, но с цената да забравиш за твоя живот. Хорста се събират заедно, защото гледат в една посока и искат да постигнат нещо заедно, а не, защото единия иска да командва другия, да му държи сметка, да го тормози и тн. Ти не си му домашен любимец все пак Simple Smile

# 43
  • Мнения: 12 760
Явно се опитваш да се бориш за тази връзка, да го разбереш и превъзпиташ. Иначе нямаше да стоиш последните 7 месеца. Да, ама не. Човекът е неуверен, ревнува те и от сянката ти. Няма да се получи.
А на въпроса, как бих реагирала - остро, категорично и ако не престане, не бих го търпяла повече от втория-третия скандал.

Определено има грешка в теб, и тя е, че си му разказвала на кого какво си правила. Добре, питал те, ама нали ти беше, която му разказа? За какво, с каква цел? Няма да казвам, че е перверзно, но ще си го мисля.

Общи условия

Активация на акаунт