Контакти с бившите

  • 5 893
  • 99
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Винаги съм смятала, че е най-добре ако си запазиш контакта с бившите приятели. Не ми се е искало да се разминавам с някого, обръщайки глава, след като преди ни е свързвало нещо. Само че, след един разговор вчера с моят бивш, установих, че може би не съм права и е по-добре, ако нямаш контакт.
За мен страницата с него е окончателно затворена. Беше егоист във връзката ни и никога не разбра, че когато си с някого и искаш да го задържиш, трябва да проявяваш интерес към личността му и ако има проблеми да даваш опора. За него страницата не е затворена и си мисли, че има още шанс. Явно му липсва някой да го гледа финансово, а той да си играе на карти с приятели и вечер да се прибире, за да се наяде и да заспи пред телевизора. Ако се чуем той си тъпче на едно място за миналото, при което на мен ми писва вече, защото иска да изкара, че не бил само той виновен за разрива, ами двамата. А за да има нормално общуване, би било хубвао да ме попита какво правя, с какво се занимавам и т.н. Аз, когато попитам за неговото семейство или за града, където е , чувам: "Ти мислиш ли, че ме интересува, че четеш вестника на града ни и питаш за познати?"
Става ми много гадно,защото аз проявявам интерес, а той..... Close
На всичкото отгоре, ако имал дъщеря щял да я кръсти на мен. Rolling Eyes

Вече не знам как да реагирам, като чуя това, въпреки че вчера му затворих на няколко пъти устата, че ми писна. За съжалебие, не мога да прекратя напълно контакта с него, тъй като имаме дялове в един имот, но си мисля, че ако разреша този проблем, ще си отдъхна. И, май наистина стигам до изводa, че е по-добре да нямаш контакт с бивш.

# 1
  • Мнения: 6 155
...стигам до изводa, че е по-добре да нямаш контакт с бивш.

Добро утро  Laughing

# 2
  • Мнения: 794
По темамта мога лично аз да пиша дълго...но ще се огранича...

Има хора, които са си егоисти до мозъка на костите си, като в това разбира се няма нищо лошо, освена ако не се превърнеш за тях в роб...


МОят случай беше такъв  Mr. Green

Наскоро си говорихме с тази моя любов на живота ми, щеше за заминава за чужбинско( бяха му отложили полета, щеше да замине по дънки ), аз по стар навик го питам : взе ли си официалния костюм, обувките..приготви ли си и бяла риза, отиде ли да се посдтрижеш... Той: да, само дето няма кой да ми оформи ноктите  Simple Smile Grinning Grinning  Joy  hahaha  hahaha
стана ми толко смешно, бях го научила да си поддържа маникюра - безцветен лак и т.н.... на човека това му липсвало  #Crazy Mr. Green Mr. Green

От време на време си припомям такива трагикомични ситуации, препрочитам си темата за муньовците и муните и се РАДВАМ, че това ми е зад гърба..

Конкретния отговор - контакт с "екс" може, но не е препоръчителен и то може само след време, когато нещата са се успокоили и отминали. Т.е. няма чуства нито положителни нито отрицателни - тр да ти е безразличен...тогава разговора може и да потръгне, но лично на мен ми става скучно след като изчерпим темата за общите познати и обсъдим здравословното състояние на родителите и роднините..

# 3
  • Мнения: 6 167
добро и от мен)))

# 4
  • Мнения: 7 474
Никви контакти с бивши, поне не умишлени Naughty

# 5
  • Мнения: 8 917
И, май наистина стигам до изводa, че е по-добре да нямаш контакт с бивш.
Зависи кой е бившият - не слагай всички под един знаменател Peace

# 6
  • Мнения: 6 998
С повечето нямам - някои не искат да ме виждат, други аз не искам да виждам Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Зависи кой е бившият - не слагай всички под един знаменател Peace

Аз поддържам контакт с един бивш, всъщност контакт е силно казано, чуваме се по празници и рожденни и именни дни. Приятно ми е пък и мъжът ми знае за това и не е афиширал несъгласие.
Имам и един друг бивш, дето години ми трябваха, за да се откача от него. Работи на такова място, че имаше възможност да подслушва телефона ми и се възползваше редовно от нея...И до ден днешен се опитва всячески да поднови контакта си с мен, но аз определено не споделям желанието му  Naughty

# 8
  • София
  • Мнения: 3 447
О, много зависи.

# 9
  • Мнения: 686
"Здравей - здрасти, как си, ЧРД, ЧНГ" - никакви други контакти с бившите Naughty

# 10
  • София
  • Мнения: 36 040
Зависи от бившите - с някои са приятни  Wink

# 11
  • Мнения: 184
Никакви контакти с бившите. На някои и едно "здравей" им е много Naughty

# 12
  • София
  • Мнения: 5 828
Не поддържам такива контакти, ако случайно се срещнем - здрасти, чао и това е.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 621
Не поддържам никакви контакти с бившите. Въобще не ме интресува даже какво правят. Ако случайно се срещнем гледам да не се заговаряме. Бившия си е бивш. Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Със всички бивши поддържам приятелски отношения/освен с един/, макар и да не ги виждам често. Бившия си мъж пък чувам всеки ден, че някога и всеки ден го виждам. Не ми тежи изобщо.  Peace

Тези хора са били част от живота ми, дори да не сме си 'дружки' пак с удоволствие си говоря с тях.

# 15
  • Мнения: 42
Аз винаги съм искала и съм се опитвала да остана приятелка с бившите ми, но понякога това не зависи само от мен. За мен е много важно и се радвам от факта че с повечето бивши сме си приятели. Това е и начин хората да гледат позитивно, да забравят лошите неща които са им се случили, все пак преди това сме имали нещо общо с тези хора.

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Зависи от бившите.

# 17
  • Мнения: 1 526

с някои се чуваме и виждаме случайно. Но съм на мнение, че мястото им е в миналото и предпочитам да си останат там

# 18
  • Мнения: 321
 Всичко е много относително, има бивши който изобщо ама изобщо не искам ни да чуя ни да видя. Има и такива с които сме си останали добри приятели.

# 19
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
За тези, които поддържат контакти и са в добри отношения: как успявате? В какво се крие тайната?

Какво имате впредвид от: зависи от бившите? С въпросната личност не сме се карали, просто мълчаливо ни се разделиха пътищата. Обаче 4 години той си тъпче едно и също  нещо в главата и си го говори. Сигурно мълчаливата раздяла е причината, за което аз имам вина, както и българските пощи, ама защо трябва аз да се чувствам само виновната. Да е мислил преди какво е правил.

Вчера, като затворих скайп и си казах: добре, че не съм с него. Обаче и какво ме е задържало 7 години преди това? Питам се и ...нямам отговор. Не искам да прекратявам контакта, но в този момент ми тежи. Аз го дразня, с каквото кажа, той ме дразни, каквото ми каже.

Явно съм идеалистка, искам да си докажа, че подобен контакт е възможен, но не знам как да го постигна такъв, че да не преживявам кошмарите, които сънувах снощи.

# 20
  • Мнения: 4 621
Не смятам, че може да се подържат приятелски отношения с бивши Naughty

# 21
  • Мнения: 534
Ако сме се разделили цивилизовано и всеки си е намерил щастието другаде,не виждам причина да не поддържаме приятелски контакти.В крайна сметка някои хора си допадат много повече като приятели,отколкото като партньори

# 22
  • Мнения: 235
С някои бивши си поддържам страхотни приятелски отношения и според мен приятелство между мъж и жена може да има в чистият му вид , след като сте били гаджета . Но това е по друга тема.
Поддържам си аз чудни отношения , кафенца си пием , виждаме се , абе идилия.
Но само с двама,трима е това. Някои не са израстнали духовно от перода на връзката ни и няма какво да си говоря с тях, с други пък са ни се разделили пътищата и изобщо не сме се виждали оттогава.

# 23
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Ако сме се разделили цивилизовано и всеки си е намерил щастието другаде,не виждам причина да не поддържаме приятелски контакти.
С това съм съгласна. Но като се замисля, с никой от бивШите не поддържам отношения. Не защото сме се разделяли като аборигените  Mr. Green Mr. Green, но пътищата ни се разминават. С Моят човек съм повече от четири години, нямах 19 когато се запознах с него. А бившите са вече далеч в миналото. Ако с някой от тях се засечем случайно, няма да се разминем като непознати, но си оставаме до едното "Здравей", което пък на мен лично не ми тежи.

# 24
  • Мнения: 1 418
Да.С бившият ми съпруг потдържам контакт и до ден днешен.Няма нищо лошо в това.Така или иначе аз го зарязах и на него му е приятно да ме чува и вижда.Е,вече нямаме много общи теми на разговор,но все пак готино е да седнеш да изпиеш едно кафе и да си спомните отминалите години.Да уточня,че с него съм учила от 1-8 клас.Познаваме се от има-няма 31години.Срамота ще е,ако прекъснем всякакъв контакт.

# 25
  • Popovo
  • Мнения: 571
Ако се видим случайно, по едно здравей, дежурното как си и това е. С бившия ми мъж да, но имаме дете, няма как.

# 26
  • Мнения: 212
Нямам бивше гадже, с което да сме се разделили с лошо. Просто винаги е било "по взаимно съгласие". Приятно ми е да се виждам с тях, или да се говорим по телефона с тези, които не са от моя град. В крайна сметка те са част от моето минало, а не можеш да имаш бъдеще, ако нямаш минало. От всичките си бивши съм запомнила най-хубавото, това, на което са ме научили и това, което съм научила покрай тях. Затова поддържам контакти с тях. На мъжа ми не му пречи, той също има бивши (дори една бивша жена  Mr. Green), с които се чува от време на време.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 067
Аз съм от идеалистите дето си мислят, че бившите могат да си останат приятели... Embarassed
Е, да ама не...
С повечето наситина поддържам добри отношения, виждаме се ходим на кафета, по заведения, запознах ги с мъжа ми, който дори се хареса с повечето от тях, но в крайна сметка явно не с всички е така...

Последното ми гадже, преди съпруга ми просто отказва да комуникира с мен... Thinking
Е, разбираемо е в предвид че аз го оставих, но така или иначе той не беше заслужил за да останем заедно... лошото е, че той хвърля вината изцяло върху мен, а не вижда собстевните си грешки за да стигнем до там.. както и да е...
Та сигурно се питате, къв ми е проблема като не иска да комуникираме... ами за мен е проблем...
Ние сме в една компания, излизаме заедно, виждаме се често, а си мълчим все едно не се познаваме... малко е гадничко...
Добре че забременях, та сега рядко излизам... и почти не го виждам, щото много се дразня от отношението му, а аз лично го ценя и бих искала да беше различно.
Оф, до там беше стиганло това с НЕкомуникацията, че всяка нощ го сънувах и то как си говорим.. абе страшна работа, добре че се оправих, че иначе щях да помисля че изперквам...  #Crazy

# 28
  • Мнения: 353

 newsm10

хората в различни връзки са различни, както и в различни ситуации и т.н.
дълго е, може много да се говори

някои от най-добрите ми приятели сега са ми били някогашни гаджета
имам други бивши, които дори не искам да погледна - кофти раздяла, била съм наранена или огорчена. зависи

всичко зависи от много неща

# 29
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
С някои бивши да поддържамотношения , и то цивилизовани трябва съм камикадзе. Rage
Още ме хваща нервно разтройство като говоря с бившия ми ......., а едно бивш приятел като видя, слава на Бога много рядко, ме хваща срам от самата мен Embarassed

# 30
  • 7800
  • Мнения: 243
Хубаво е когато можеш да запазиш добрите отношения.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 390
Ами и аз не поддържам умишлено отношения с бившите, но някои от тях ги срещам случайно. Аз имам подобен проблем с един бивш, но след като няколко пъти го отрязах, мисля, че се спря с мераците.

# 32
  • Мнения: 2 723
Поддържам връзка само с един, но малко по работа, но се чуваме и по празници, ама то щото някак си не върви да го пропусна като ми прави услуги чат пат. Някои съм отсвирила тотално, някои мен са ме отсвирили... случва се, не страдам Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 526
Цитат
Какво имате впредвид от: зависи от бившите?
Ами с когото сме се разделили по живо, по здраво- може да се виждаме и да си говорим общи приказки. Но там където са ме друсали яки чувства и така и не сме си изяснили чувствата и ситуациите... МНОГО ми Е ТрУДНО... Един такъв си имам... За 10 год сме се виждали 2 пъти, гушна децата ми и ме пита дали съм щастлива. Обичам мъжът си и не искам да будя призраци. Но колкото и време да мине, белегът се вижда....( фигуративно)

# 34
  • Мнения: 1 101
Никакви  Peace

# 35
  • Мнения: 990
Не поддържам такива контакти, ако случайно се срещнем - здрасти, чао и това е.
Peace

# 36
  • Мнения: 2 237
Не поддържам контакти с бивши,най-много едно "здрасти" ,ама много рядко....

# 37
  • Мнения: 2 657
Не подържам никакви контакти с бившите Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 680
не поддържам.
понапатих се обаче преди да ми "увре" акъла Mr. Green

# 39
  • Мнения: 23 106
От години нямам никакви отношения с бивши изгори.Но ако се срещнем случайно ми е драго и винаги поздравявам,както и те мен.

# 40
  • Мнения: 5 026
Ако се видим случайно, по едно здравей, дежурното как си и това е.
Peace

# 41
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Със всички бивши поддържам приятелски отношения/освен с един/, макар и да не ги виждам често. Бившия си мъж пък чувам всеки ден, че някога и всеки ден го виждам. Не ми тежи изобщо.  Peace

Тези хора са били част от живота ми, дори да не сме си 'дружки' пак с удоволствие си говоря с тях.

Това е и моят отговор. С изключение на частта за бившия мъж.
 Тези хора са част от живота ми - никой не  ми е причинил нищо лошо, срещнали сме се, били сме заедно, продължили сме всеки по пътя си - живот... Едно изключение имам, което изобщо не желая да виждам - пак нищо не ми енаправил човека - по-скоро аз не съм за виждане в случая.
 С всички останали съм в чудесни отношения. С някои даже си дружа.

# 42
  • Мнения: 1 517
С бивши гаджета не съм се срещала, но няма да ми е неприятно, имаме само хубави спомени. Бивш мъж все още нямам  Mr. Green и нямам намерение да се сдобивам с такъв. Но мисля, че ако не дай боже стане...  newsm78 не знам, трябва да е супер голям идиот, за да спра да контактувам с него, все пак е баща на децата не бих го лишила от тях.

# 43
  • Мнения: 5 476
Не поддържам никакви контакти с бившите. Въобще не ме интресува даже какво правят. Ако случайно се срещнем гледам да не се заговаряме. Бившия си е бивш. Confused
Peace  и аз мисля така!

# 44
  • Мнения: 2 677
Не мога да се похваля с цял тефтер бивши гаджета, сериозните ми връзки са точно три преди да се омъжа. С всички обаче сме в невероятно добри отношения, мъжът ми ги познава и няма нищо против. Не виждам смисъл след като окончателно си решил да сложиш край на връзката си, защо да не си останете добри приятели.

# 45
  • Мнения: 1 045
Да ти кажа хич не държа на това  Naughty  Да запазим добрия тон и възпитаното отношение е напълно достатъчно  Peace Чак голямо приятелство и то със знанието и още повече съгласието на мъжа ми нещо не ми се вързва  Rolling Eyes

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Никакви контакти,щом е бивш...остава в миналото

# 47
  • София
  • Мнения: 5 289
Нямам контакти с никакви бивши,нито се виждаме,нито се чуваме. Naughty

# 48
  • Smallville
  • Мнения: 994
Бивш мъж все още нямам  Mr. Green и нямам намерение да се сдобивам с такъв. Но мисля, че ако не дай боже стане...  newsm78 не знам, трябва да е супер голям идиот, за да спра да контактувам с него, все пак е баща на децата не бих го лишила от тях.
Така мислех и аз докато не се сдобих с бивш мъж,докато беше най добрия,така се промени или поне показа тази си страна, която не познавах,докато бяхме заедно,че сега изобщо не разсъждавам така.Да баща е на детето ми,но бих го лишила от нея при всеки удобен случай,но това е друга тема.
А по въпроса,не поддържам никакви отношения с бивши,дори при мен е по трудно,защото някои искат да ме виждат служебно,докато все още са се домогвали до мен,та се налага да ги изрязвам недвусмислено. С последния бивш си обръщаме главите като се видим Twisted Evil,а има такива,с които съм само на здрасти,ако се срещнем случайно

# 49
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Никви контакти с бивши, поне не умишлени Naughty

И аз така смятам Peace Ако се срещнем случайно с някой бивш, няма да взема да се правя на ударена - ще кажа едно здрасти, но чак контакти да поддържам - в никакъв случай. Миналото си е минало, няма място в сегашния ми живот Naughty

# 50
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Поддържам контакт с 2-3 бивши като с единия се виждаме много често, идва у нас и ми е много добър приятел.

# 51
  • Мнения: 5 476
не поддържам ... Naughty

# 52
  • Мнения: 463
тези от вас, които така се вълнуват от контакта с бившите си, бих искала да ги попитам - сигурни ли сте, че към този човек вече нямате абсолютно нищо? и ако нямате, тогава какви са тези вълнения - че на вас трябва да ви е напълно безразлично какво ви говори този човек и как се държи newsm78

# 53
 newsm78Единствения бивш, с когото се виждам отвреме-навреме е голямата ми 7-годишна любов.....Глупаво би било след толкова време да се правим, че не съществуваме

# 54
  • Мнения: 765
 Ами ние сме...приятели . Представете си , 4е в една компания , или по-затворен кръг хората допускат трудно нови приятели и накрая се оказва , 4е всеки от компанията е бил гадже с някой , движим в една среда ,имаме  обЩи интереси , заси4аме се на едни и съЩи купони , едни и съЩи познати ни канят на РД например ...Е не е ли изклЮ4ително тъпо да не си говорим и да не обЩуваме нормално? Какво има да делим? Да не сме на 15 години?

# 55
  • Мнения: 1 925
Аз лично съм свела контактите си с "приятели" и бивши до минимум, оставила съм си само хора, с които съм сигурна, че ще се чувствам добре в контактите си с тях. Останала съм добра приятелка с 1 от бившите си, не се виждаме често, но винаги, когато се чуем се радвам и ми е приятно, винаги когато съм имала нужда от помощ е бил насреща. Ако връзката в бившия е приключила нормално и сме се разделили като зрели хора не виждам проблем да останем приятели   Peace

# 56
# 57
  • Мнения: 1 212
...стигам до изводa, че е по-добре да нямаш контакт с бивш.

Добро утро  Laughing


Моля, моля !!! Naughty
Зависи от бившите бе момичета, нали вие сте си ги избирали / или те вас - все тая ! /
Не слагайте наистина всичко под един знаменател !
Бивши и бивши......
По важно е какъв е смисъла и има ли такъв от поддържането на този род взаимоотношения...... newsm78
Момичето в случая има причина да пита / имат съвместни дела/  : лошо ! - в конкретната ситуация, ще трябва да си запушва периодически ушите  и затваря очите за нещата, които и се натякват/ с право или без /
Като цяло такива взаимоотношения рядко може да са пълноценни и за двете страни по равно...., но ако нещо от духовното е останало, от близостта...не бива да се изпуска..... Peace
 

# 58
  • София
  • Мнения: 6 999
тези от вас, които така се вълнуват от контакта с бившите си, бих искала да ги попитам - сигурни ли сте, че към този човек вече нямате абсолютно нищо? и ако нямате, тогава какви са тези вълнения - че на вас трябва да ви е напълно безразлично какво ви говори този човек и как се държи newsm78

Хъм  newsm78 С оглед на това, че имам повече от 5 бивши гаджета /няма да давам точна бройка все пак/, с които имам най-нормални взаимоотношения ми е странно как към всички бих могла да изпитвам 'нещо'? Ако под нещо не разбираш приятелски чувства разбира се Wink.

Не разбирам втората част от съждението ти? Защо да ми е безразлично или не как се държат?

Аз пък не мога да разбера как може с някой да сте били интимни и после изведнъж да не си говорите? Ако нещо м/у вас е останало недоизказано или някой е сърдит ОК... но тогава седнете, изяснете се и продължете живота си в мир с другия.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 699
На мнение съм че щом си бил с някого и си го уважавал,обичал и т.н. не можеш с лека ръка да го "изтриеш"от живота си.При мен е точно така- въпреки че при нашата раздяла и аз и той бяхме наранени, имам желание и изпитвам нужда от нормални отношения с този човек- все пак това са 10 години от моя живот ,които не искам да забравя- с хубавите и лошите моменти...просто  се разделихме,всеки пое по своя път,но и досега можем да си говорим като приятели и досега можем да разчитаме един на друг дори и в 12ч вечерта.
Много мъчно ми беше ,че година след раздялата се разминавахме като непознати ,но....болката премина и сега мога да се похваля с уважение един към друг:love:

# 60
  • Мнения: 6 461
Вече не знам как да реагирам, като чуя това, въпреки че вчера му затворих на няколко пъти устата, че ми писна. За съжалебие, не мога да прекратя напълно контакта с него, тъй като имаме дялове в един имот, но си мисля, че ако разреша този проблем, ще си отдъхна. И, май наистина стигам до изводa, че е по-добре да нямаш контакт с бивш.
Предпочитам без контакти ....... Sunglasses

# 61
  • Мнения: 463
тези от вас, които така се вълнуват от контакта с бившите си, бих искала да ги попитам - сигурни ли сте, че към този човек вече нямате абсолютно нищо? и ако нямате, тогава какви са тези вълнения - че на вас трябва да ви е напълно безразлично какво ви говори този човек и как се държи newsm78

Хъм  newsm78 С оглед на това, че имам повече от 5 бивши гаджета /няма да давам точна бройка все пак/, с които имам най-нормални взаимоотношения ми е странно как към всички бих могла да изпитвам 'нещо'? Ако под нещо не разбираш приятелски чувства разбира се Wink.

Не разбирам втората част от съждението ти? Защо да ми е безразлично или не как се държат?

Аз пък не мога да разбера как може с някой да сте били интимни и после изведнъж да не си говорите? Ако нещо м/у вас е останало недоизказано или някой е сърдит ОК... но тогава седнете, изяснете се и продължете живота си в мир с другия.

Isa, идеята ми беше, че ако нямаш вече чувства към бившия, не би следвало да се терзаеш и да си губиш спокойния сън, ако той се държи тъпо.
надявам се този път по-ясно да съм се изразила.

# 62
  • София
  • Мнения: 6 999
Isa, идеята ми беше, че ако нямаш вече чувства към бившия, не би следвало да се терзаеш и да си губиш спокойния сън, ако той се държи тъпо.
надявам се този път по-ясно да съм се изразила.

Да, явно аз съм изпуснала основната нишка на разговора  Embarassed

Права си. Но и не съвсем. Когато се разделих с едно от гаджетата си, той ми беше много сърдит и не ми говореше, а връзката ни беше дългогодишна и определено въпреки че аз поисках раздялата и не го обичах ми беше много мъчно и тежко, че така се получи /не че се чувствах виновна/. Пратих му мейл - не ми отговори... След няколко месеца се срешнахме и нямаше как да не си говорим /налагаше се/. Разбрахме се и си останахме приятели.

# 63
  • София
  • Мнения: 4 966
Почти с всичките поддържам контакт.С някои се чуваме само по празници,с други излизаме по кафета,един от тях пък ми е най-добрия приятел.
Зависи и от дълбочината на отношенията все пак.Не само от качествата на дадената персона.

# 64
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами не съм се разделила никога с някой бивш приятел с кавга , оставаме си така, ако се видим добре, не  мисля,4е ще се подминем! но за бившите мъже  пита ли се в темата! там е по-сложно май!                     

# 65
  • в къщи
  • Мнения: 467
Нямам контакти.Ако срещна някой "от тях"по улицата поздравявам и толкова.

# 66
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Нямам контакти.Ако срещна някой "от тях"по улицата поздравявам и толкова.
И аз! В крайна сметка всичко е приключило.....

# 67
  • Мнения: 3 647
Twisted Evil  ами не пазя такива контакти Wink
Където  веднъж си плюл не е нужно да ходиш да ближеш
 Twisted Evil

# 68
  • Мнения: 4 451
И аз не поддържам контакти с бившите, но ако се засечем някъде случайно, се поздравяваме. Това обаче се случва изключително рядко, защото се омъжих на 300 км от родния град Mr. Green

# 69
  • Мнения: 3 453
...стигам до изводa, че е по-добре да нямаш контакт с бивш.

Добро утро  Laughing

Laughing Peace

# 70
  • Мнения: 803
Бившите ги оставям в миналото; а в миналото си не обичам да ровя много, много...все пак нали затова ми е зад гърба?! Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 1 910
Според мен при теб проблема не е точно 'бившия', а човека. Т.е. и да не ти беше бивш - същата работа.
Иначе на мен контакта с бивши не ми пречи (нито на мъжа ми, нито 'контакта' му с неговите бивши). Даже ми е приятно, като видя някой от тях. Да разбера как са, що са.

# 72
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
с бившият ми приятел си останахме приятели. Аз имам моето семейство, той - неговото.
Но се чуваме по тел. за празници и по поводи. Дори, когато той е в Сф, се виждаме на кафе.
Това на съпруга ми не му пречи.

# 73
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
7of9, мисля че си права, че е до човека. Тези качества си ги е имал и преди, ама нали съм била влюбена и не съм ги виждала.

Сега наистина си запушвам понякога ушите и не го чувам много. Ама и той е на периоди. Някой беше споменал за компаниите и общите приятели и познати. И при нас е така. Отрасли сме заедно, от 10-12 годишни и почти всичките ми познати са и негови. Поддържам връзки и със снаха му. Така че, ще е много турдно да прекъсна всякакъв контакт/ както споменах и съм зависима в момента от него/. Не сме се виждали 4 години, не сме се и разделяли с кавги / почти без думи беше/ и си мисля, че той ще се промени, ако си намери сериозна приятелка.

Най-дразнещата ни тема е била винаги за пари и винаги ме е третирал, като Рокефелер. Изпращам подаръци на племенницата му, както и на майка му, която е тежка болна, за да ги зарадвам малко. Обаче след това чувам:" Ако похарча всичките пари, ти няма ли да ми изпратиш 200 евро да се прибера? "  / в момента работи в чужбина/ От всичко, това най-много ме дразни. Не знам, може би не трябва да ме дразни?  newsm78   

# 74
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Наистина зависи от бившите. С някои от тях си запазих съвсем нормални и човешки отношения.
Но доста рядко ги виждам, т.к. голяма част от тях не са в Бг.

# 75
  • София
  • Мнения: 115
Бившите са си бивши и за това са такива, за да си седят в миналото. След като отношенията ни са приключили, съм затворила страницата и съм започнала нова.
Иначе, ако се видя с някой от тях казвам едно "Здрасти" и отминавам, без да се впускам в обяснения.

Бившите ги оставям в миналото; а в миналото си не обичам да ровя много, много...все пак нали затова ми е зад гърба?! Rolling Eyes
Peace

# 76
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Зависи от бившите и начина по който сте се разделили...

# 77
Kalinka, и аз след като се разделихме с бившия след доста мн години заедно все си мислех и се надявах че може да останем приятели,трудно беше защото след толкова мн години заедно толкова мн спомени бяха свързани с него.слава богу не ни свързват сега деца или ниакави др взимоотношеня...вече 6 години откакто сме се разделили а тои все така си крета,да намери някои лев да се напие с приятели,или някоя бутилка вино/ракия от мама и тати,без постоянна работа ,без някакви планове и желаня за бъдещето освен поредно запиване с приятели и поредна приятелка.мн време ми отне да спра да мисля за него и се чудех защо продължавам да му се обаждам...но както и да е сега съм мн щастилва с друг и се радвам че съм се оттървала от него...може би и той така мисли,но ако двама човека мноооого се различават по това какво искат от живота ми се струва 4е нещата никога няма да вървят.затова че ми се струва че трябва да си уредиш веднъж завинаги финансови или др взаимооношения с него и да започнеш нова връзка

# 78
  • Мнения: 2 897
Зависи от бившите - с някои са приятни  Wink

Съгласна съм Peace
С две от бившите мои гаджета сме в прекрасни отношения,останахме си много добри приятели Peace
С други-точно обратното,не можем да се понасяме Mr. Green

# 79
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Все неразбрала,
Звучи ми много познато. Да не говорим за едно и също лице? Wink
Ох, и на мен ми се иска да си уредя нещата, но в цялата ситуация има замесени закони, заинтересовани мутри и моята невъзможност да намеря справедливост. Доста сложно. Иначе връзката е налице.

# 80
ами,за 1 лице Wink,те май с лопата да ги ринеш такива мъже...(sorry мъже)...трудно е откъсването от дълги връзки,стари компании,но пък има хора (аз не съм от тях ) дето бързо се адаптират,ориентират и т.н.към промените...затова ти и си знаеш най-добре какво трябва да направиш,ама не ти трябват хора дето те дърпат назад и надалу...толкова ли е трудно да си оправите и разделите каквото общо там имате ?

# 81
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Трудно, трудно. ooooh! сега кметството, където е имота е спечелило пари за водопровод и се надявам да се задвижат нещата. Писнало ми е от БГ властоимащи и такива дето ги канят на агнета и вино. #Cussing out

# 82
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
нямам контакти Simple Smile

# 83
  • Мнения: 1 910
Kalinka , сега като каза и за подаръците и неговата наглост...да ти кажа дано си оправите общите неща и да го разкараш този използвач от живота си. От мненията ти, които съм чела тук съм останала с впечатление, че си много свестен и сериозен човек. Точно този тип обаче не заслужава да си наоколо му. Не си струва да си хабиш енергията за някой, на който просто не му дреме за усилията ти.
 

# 84
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
7of9,

Нали знаеш, че животът не винаги ни среща със свестни хора....Или ни поднася изпитания, които трябва да преодолеем.   bouquet

# 85
  • Мнения: 1 370
Нямам никаква връзка с бившите ми. Всичките се разпръснахме по краищата на света.

# 86
  • Мнения: 5 362
Не поддържам такива контакти, ако случайно се срещнем - здрасти, чао и това е.
Peace

# 87
  • Мнения: 7 914
Kalinka,
страхотна тема thumbsup

Аз си мислех, че сме в страхотни отношения до момента в който не подновихме връзка като приятели и се стигна до черта на приятелството Mr. Green

Може би още сме на "здрасти" ама не знам и не ме интересува Peace

# 88
  • Мнения: 91
поддържам контакт само с  едно от бившите ми гаджета и то с този с който имах най- дълга връзка. Подминавахме се две години след раздялата като напълно непознати, но дойде времето да си кажем някои неща, неизказани навремето....и ми беше много приятно, на него също. Просто, когато сме преодолели взаимно емоцията отношенията могат да бъдат дори приятелски. Но, когато в един от двамата е останала горчивина или мисълта, че краят е дело на другата страна, по добре да няма никакви контакти след това.

# 89
# 90
  • Монтана
  • Мнения: 499
АМИ НЕ И НЕСЪЖАЛЯВАМ

# 91
  • Мнения: 1 335
Принципно се чуваме..с един от тях.Но, много се избива на чувства и май по добре контактите да са по ограничени.Когато има недоизказани и недосвършени неща , има проблеми.Говоря от емоционална гледна точка.Трудно е да останеш приятел с човек към който си имал чувства.Но не е невъзможно.

# 92
  • Мнения: 2 891
Нямам време да чета всички отговори, но имам горчив опит в срещите с бившия. Той не е само един, но бе единствената ми любов преди брака ми. Щура работа бе нашето, особено от моя страна, защото го оставих да ми скача по главата както си иска Blush Разделихме се и останахме добри познати. Идваше за съвети  за връзките си с други момичета и аз, коато добро момиче му помагах. Ударът не закъсня. След последното му посещение установих, че ми е откраднал портмонето и мобилния  Shocked Shocked Shocked Да ми е за урок!!!
Още не мога да го повярвам, живяхме заедно 2 г.

# 93
  • Мнения: 3 423
Късам и хвърлям,
енергия излишно
не пилея.

# 94
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Зависи от човека но е за предпочитане срещите да са случайни.

# 95
  • Мнения: 6 164
Ти си затворила страницата, той не е. Затова не се получава. Възможно е, но рядко се получава. Имам приятелство с бивши гаджета, но то съществува, защото и аз и той сме оставили онзи период зад гърбовете си и ясно си даваме сметка, че всичко е приключило и е минало. Това приятелство просъществува единствено, защото никой от нас не се обръща назад, не рови в миналото - това е период, който е "заключен в килера" и никой не поглежда там. Имам гаджета с, които и здрасти не искам да си кажа, именно защото са обидени, или пък аз съм обидена и съм наясно, че с тях няма да достигна никога приятелски отношения.
Всичко зависи от това каква е била връзката и по какъв начин е приключила, както и от самите хора - възпитание, мироглед, ценностна система...

# 96
  • Мнения: 1 186
Аз съм напълно против срещите или срещата с бивш Naughty...Каквото било-било
Рядкост са хората запазили добри отношения след раздялата защото тази раздяла се предполага че все от нещо си е станала-а в повечето случаи от Изневяра а ако е така едва ли ще имат добри отношения разделените хора....но това е мое наблюдение Peace

# 97
  • някъде
  • Мнения: 4 956
С повечето нямам - някои не искат да ме виждат, други аз не искам да виждам Laughing
И аз, но май не с повечето, а с всичките Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 6 390
Нямам контакт с бивши...
Не съм мазохист  Whistling

# 99
  • Мнения: 620
За препочитане е да няма,все пак ако искаш да скъсаш с миналото и да живееш на чисто.......
подобни контакти трябва да се избягват,освен ако не ви свързва дете-тогава нещата са малко
по-различни. Sunglasses
 

Общи условия

Активация на акаунт