Юнски бебета 2021г

  • 21 784
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 242
Не е лошо да си го споделяме, поне да се успокояваме една друга. Моето кървене е що годе ок. Отвреме навреме имам кафеникави парцалчета.. не знам вече кое е е ок, кое не. За мен всичко различно от нормално бяло течение не е ок. Да идва по-бързо петък.
Иначе аз болки почти нямам, отвреме навреме ме стяга корема и гърдите са ми напрегнати. А точно в началото доста ме болеше корем като предменструална болка.
Иначе за раждането - там ми е голямата дилема.. аз съм от малък град и тук не се славим с много добри доктори. Имаме един, който са провъзгласили за светило. При него бях по спешност и в неделя. Ще черпя мнения евентуално за София, че ми е близо. Но първо да минат критичните 3м.. Confused
Да се редактирам - Аз от 6дни вече не пия изобщо кафе. Не ми липсва особено. То с толкова притеснения нямам време да мисля за кафе.

# 46
  • Мнения: 93
Да попитам колко от вас продължават да пушат и по колко, защото на мен не ми пречат и си пуша по малко... Знам че не е хубаво, но....

Не пуша, но знам от лекари, че рязкото спиране на цигари пък е шок за организма и също не носи добро. Хубаво е да се намалят цигарите обаче. Шефката ми и с двете бременности запалваше по 1-2 цигари на ден, обаче ги пушеше до половината и хвърляше. После мина на електронна тип IQOS, ElShisha, Glo и прочее и май при тях вредата е по-малка. Но имайте предвид, че пушенето намалява преноса на кислород в кръвта, хемоглобинът се качва в опит да компенсира, но отново не е достатъчно и реално в последствие кръвотокът и снабдяването на бебето с кислород може да е нарушено, която води до възможни негативни последствия в развитието. Именно затова пушенето е противопоказно при бременни.

И в тоя ход на мисли - спряхте ли кафето? Аз и без това пия само 1 сутрин, сега вече слагам половин-2/3 лъжичка спрямо обикновено. Обмислям да мина на безкофеиново.
Сутрин само пия кафе, защото ако изключа и него ще страдам от главоболие... Относно цигарите имам айкос и от тези с течността, не знам коя е по безвредна

# 47
  • Германия
  • Мнения: 510
bl00dflowerz, как парцалчета, много страшно ми звучи, защо не потърсиш 2 мнение, до петък има още време. В никакъв случай не искам да те плаша, само такя написано му прозвуча страшно, стискам палци всичко да е наред.

AAndreeva, аз без кафе не мога, сутрин първатя ми работа и едно след обед, но с по-вече мляко и по-слабо. 2 на ден ✌ 5 г.с е рано за симптоми, да кажем след пета се почва. Аз с първите 2 бременности имах само гадене, да видим сега как ще е. Като цяло имах 2 много леки бременности и чесно казано.ме е страх с третата да не се наложи лежане и т.н.

Аз цигарите ги бях спряла пролетта, от месец и половинката ги спря, та няма пушачи и дома.

# 48
  • Мнения: 2 242
Ами мисля да изчакам до петък, все пак за момента нищо не ме боли. Ако тръгна да го изхвърлям ще започнат болки предполагам и ще разбера, че нещо не е наред.
Те и тези парцалчета /не знам и аз точно как да ги нарека/ не са на всяко ходене, ами 2-3 през деня и не са някакви огромни. Да не ви занимавам и вас, всеки си има притесненията. Стискайте ми палци всичко да е наред Heartpulse Нали знаете, природата си знае работата Flowers Hibiscus

# 49
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
Ами мисля да изчакам до петък, все пак за момента нищо не ме боли. Ако тръгна да го изхвърлям ще започнат болки предполагам и ще разбера, че нещо не е наред.
Те и тези парцалчета /не знам и аз точно как да ги нарека/ не са на всяко ходене, ами 2-3 през деня и не са някакви огромни. Да не ви занимавам и вас, всеки си има притесненията. Стискайте ми палци всичко да е наред Heartpulse Нали знаете, природата си знае работата Flowers Hibiscus

Сигурно имаш предвид кафеникаво зацапване на нишки и като много мини съсиречета? Аз имам такива винаги преди и след цикъл, това е просто окислена кръв, която се отделя по-бавно просто защото е малко количество.
Ще си позволя да предположа, че това са остатъци от вчерашното ти кървене и щом няма нищо розово или червено до утре ще спре сигурно, особено щом взимаш и прогестеронов препарат. Стискам палци и на ръцете, и на краката малката точица да се задържи крепко на мястото си Kissing

# 50
  • Мнения: 331
Аз намалих цигарите и смятам от време на време да пуша по 2-3. И с предишната бременност бях така. Иначе на мм съм казала, че не пуша, щото той е непушач и не може да ме разбере. Болки имам и аз от време на време, дори в петък имах малко кафеникаво течение. На Фракси съм се надявам всичко да ок.

# 51
  • Мнения: 2 242
AAndreeva, да, да, точно такова е. Точно преди и след цикъл винаги го имам. Засега няма нова кръв, което и успокояващото и няма и болка. Затова ще почакам. Благодаря за куража, момичета! Heart

# 52
  • Мнения: 71
И аз да си кажа че все още си пуша, не както преди, но... Ще сги спирам лека по лека. Има дни където ми се пуши, има дни където пуша 3,4 цигари..

# 53
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
Я аз да ви питам нещо, че се зачетох в темата за майските бебета.

Имам обичайно цикъл на 29-31 дни, с овулация на 16 ден. ПРМ ми е на 28.08, но овулацията я засякох с ову-тестове на 16.09 (20 ден от цикъла) като очаквах следващата на менструация респективно на 30.09, тоест евентуален 34 дневен цикъл. Първи позитивен тест-лентичка на 28.09, същата сутрин си пуснах ЧХГ 57 и нещо, на 30.09 ЧХГ се беше удвоило на 119 и нещо (тоест точно в очакваните норми при 14 дни след овулация).
Изчислено според ПРМ съм 5гс+5, но аз съм сигурна в овулацията си и ако изчислявам спрямо нея би трябвало да съм 4гс+6. Кое е вярното според вас? Как ше го следи гинеколожката? Понеже това си е близо седмица разлика.

# 54
  • Мнения: 11
Здравейте, включвам се при вас. Днес бях на преглед и докторът потвърди бременност 5г.с. + 0д. По мои изчисления термин - 03.06, според доктора - 08.06. Имам две момчета - на 10 и на 6 години и се надявам на момиченце😀

# 55
  • София
  • Мнения: 616
Записвам се плахо и аз. Миналата година създадох първата тема за юнски бебета 2020г., обаче, уви, в 11г.с. бременността ми приключи и загубихме близнаци. Заченах на същата дата като Мин. Година и понеже усещах, че съм бременна забавих малко тестовете, че дежа вю то щеше да е много реално. Терминът си го изчислявам към 11 юни. Имам дъщеря на 4 години, родена юни 2016г. Simple Smile След кюретажа ми ноември месец се установи, че имам тромбофилия, инсулинова резистентност и от преди таласемия, така че тази бременност ще бъде напрегната отвсякъде. Днес бях на лекар и потвърди бременност в матката, записа ми час за след 3 седмици направо да видим и сърчицето. Не знам как ще издържа, а не смея да казвам на никого преди това, вече се опарих. Само аз и мм знаем и дъщеря ми явно подозира, защото вчера обясняваше в градинката на някакъв непознат, че и ние ще си имаме бебе скоро 🤷🏻♀ Утре ще дам кръв за изследвания, за да ми назначат терапия с фраксипарин през ден или всеки ден. Надявам се на щастлив и пухкав финал на всички ни!!!🍀

# 56
  • Мнения: 71
Записвам се плахо и аз. Миналата година създадох първата тема за юнски бебета 2020г., обаче, уви, в 11г.с. бременността ми приключи и загубихме близнаци. Заченах на същата дата като Мин. Година и понеже усещах, че съм бременна забавих малко тестовете, че дежа вю то щеше да е много реално. Терминът си го изчислявам към 11 юни. Имам дъщеря на 4 години, родена юни 2016г. Simple Smile След кюретажа ми ноември месец се установи, че имам тромбофилия, инсулинова резистентност и от преди таласемия, така че тази бременност ще бъде напрегната отвсякъде. Днес бях на лекар и потвърди бременност в матката, записа ми час за след 3 седмици направо да видим и сърчицето. Не знам как ще издържа, а не смея да казвам на никого преди това, вече се опарих. Само аз и мм знаем и дъщеря ми явно подозира, защото вчера обясняваше в градинката на някакъв непознат, че и ние ще си имаме бебе скоро 🤷🏻♀ Утре ще дам кръв за изследвания, за да ми назначат терапия с фраксипарин през ден или всеки ден. Надявам се на щастлив и пухкав финал на всички ни!!!🍀

Всичко ще е наред, мисли позитивно, и нещата ще са наред. Стискам палци 😊

# 57
  • Мнения: 419
Здравейте и от мен!

Аз от снощи съм с болки в корема и ми е много притеснено, няма кървене и болките не са непоносими, но си ги има постоянно и особено като стана от леглото ми става още по зле. Утре сме на лекар и да видим какво ще каже доктора.

vikim23 стискам палци всичко да е наред. Аз имах няколко спонтанни аборта (два със сигурност - един мисед в 12 г.с., един спонтанен в 8 г.с., и евентуално още един в началото 5 г.с. преди още да отида на първи преглед).  На мен също ми откриха тромбофилия - установиха че съм хомозиготен носител 4G/4G. По време на следващата бременност бях на фраксипарин всеки ден и родих здраво момченце което на 31 Октомври ще стане на 11 години. В момента съм на бебешки аспирин и утре ще се пазаря с доктора да ми изпише фраксипарин или нещо подобно.

Цигарите - аз от септември 2019 отказах цигарите и минах на електронна цигара Juul, обаче от както видях двете чертички спрях и електронната. Сега се мъча с едни електронни писалки без никотин които си дърпам от време на време. През 2009, когато бях бременна със сина ми, пуших през цялата бременност но доста ограничено - 2-3 цигари на ден (максимум 5 от време на време). Но тогава преди да забременея пушех доста и доктора ми каза че е може да е по голям шок да спра цигарите тотално, и по добре да ги огранича максимално. Сега като отказах електроннана цигара нямах проблеми, но аз и преди това на няколко пъти я отказвах за по около месец. Но миналата година като спрях цигарите, наколко месеца ми беше много зле - главоболия, световъртежи, гадене. Ходих на лекар и ми бяха казали че се получаха при някои хора като спрат да пушат изведнъж. За около 2-3 месеца премина, но тогава си мислех добре че това не ми се случи като бях бременна. 

Кафето - аз си пия по едно кафенце сутринта и някой път едно следобяд, и малко кола. Но спрях силните енергийни напитки като реб була които преди си пиех редовно. Четох че по малко кофеин на ден не вреди, важното е да не се прекалява. Когато бях бременна със сина ми също си пиех по едно кафенце на ден и чаша кола от време на време. Даже деня когато родих, тъкмо си бях направила кафенцето и седнах да си го пия на дивана и ми изтекоха водите.  Laughing

Има ли някой с ниски Т3 и Т4 хормони? На мен ми бяха занижени преди наколко месеца и тази седмица пак ще ги изследваме да видим но ми е доста притеснено да нямам Хашимото.

# 58
  • Германия
  • Мнения: 510
Здравейте, включвам се при вас. Днес бях на преглед и докторът потвърди бременност 5г.с. + 0д. По мои изчисления термин - 03.06, според доктора - 08.06. Имам две момчета - на 10 и на 6 години и се надявам на момиченце😀
Добре дошла! Точно като мен си значи, дано ни огрее да вържим панделки 😃🥰 Моят мъж е убеден, че и това ще е момче и да почва да търси нов футболен клуб( понеже и двете ми момчета тренират футбол и аз съм 4 пъти в седмица по стадиони и мачове). Ще бъде интересно да обменяме опит 😊 Твоите момчета знаят ли, как реагираха,?

Аз бях с ниски хормони, от началото но годината пия хормони, обадих си на лекарката да кажа, че съм бременна, каза да продължавам да ти пия и другата седмица да пусна кръвни.

Vikim23, добре дошла, дано този път всичко е наред, много съжалявам за загубата ти, но мисли положително, понякога сме непосилни 🤗

При за сега няма симптоми, но и ми е рано. Само страдам от безсъние, заспивам рано и се будя в 3-4 часа и край...

# 59
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
Здравейте и от мен!
......
Има ли някой с ниски Т3 и Т4 хормони? На мен ми бяха занижени преди наколко месеца и тази седмица пак ще ги изследваме да видим но ми е доста притеснено да нямам Хашимото.

Ниски Т3 и Т4 показват хипофункция на ЩЗ, не задължително Хашимото. Ако има завишени ТАТ и МАТ антитела и ехографски находки на жлезата тогава говорим за Хашимото. Ако лекарката не ги е изследвала, можете да си пуснете антителата допълнително. Но пиенето на Л-тироксин/Еутирокс не е проблем за бременността, стига да се следят ежемесечно стойностите, да не кажа даже че при проблем с ЩЗ хипото е предпочитания вариант пред хиперфункцията при бременност.

Общи условия

Активация на акаунт