Невъзможно за него..

  • 14 001
  • 314
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: X
Якият купон унищожавал яйцеклетките? Какви ли още неща мога да науча в бг мама. Flushed

# 286
  • Мнения: 1 011
както стана в тази тема с вие у градО.
Мисля, че причината беше начинът, по който самата авторка обясняваше защо приятелят й трябва да се нанесе при нея в апартамента на родителите й вместо тя в етажа от къщата на неговите родители.

# 287
  • Мнения: 298
Гал, не ми преписвай чужди думи , мисля съм показала достатъчно ,че не деля хората на селени / граждани , мъже/ жени , с висше/ или без

FragranceFanatic, и двете ми деца разполагат и с двете опции, големия избра града, а малкия извън града и всеки е свободен ,във всеки един момент да си промени мнението

# 288
  • Мнения: X
Уф, нищо не приписвам. Назад в темата няколко пъти се говореше за хората от градО. Ти си тази, която на мен ми приписва фантасмагорична ненавист към селото.
Неко много добре е обяснила защо животът в малко населено място (да съм политкоректна) не е перфектното решение за всичко и всеки.

Последна редакция: чт, 01 окт 2020, 20:01 от Анонимен

# 289
  • Мнения: 2 204
Изолирана среда, каквато е селото, е нещо чудесно за по-саможиви хора, самодостатъчни си в техния си свят с няколко избрани най-обичани и близки, но иначе предпочитащи уединението пред многото общуване. Докато на един по-социален човек, обичащ компанийки, хахо хихи, днес някой да се отбие да се видите, утре срещичка в центъра за разходчица, хапване, шопинг, зяпинг, да срещаш нови хора и т.н., големия град ще му липсва, ако трябва да вирее на село.
(Моя приятел с котките, с който сме израстнали в Сф, сега като дойде да се видим и джитнем по Витошка вика хора, бе братче, виждаш хора тука, там гледам едни и същи физиономии всеки ден.)

Колкото до авторката, на нея не ѝ се ходи да живее там, където я канят. И дворец ако ще да има приятелят ѝ, това вече не е фактор, като не ще. Има точно толкова право да откаже, колкото него. Вече кой ще се жертва, щото повече държи да е с другия е въпрос на характер...а провалът, въпрос на време.

# 290
  • Мнения: 298
Айде пак се почва ... добре ,ще го кажа и няма да бъда политкоректна

животът в малко населено място не е перфектното решение. За теб , за Неко , и всеки, който иска И това не означава ,че хората там са като описаните в пост 225 и 271

Подобни разсъждения, за мен разкриват ограничен кръгозор

Каква изолирана среда, говориш за села които са на 5-10 км ,с какво ограничава това , наистина ли срещите и разходките ви са на по малко 10 мин


Айде да четете, преди да повтаряме постоянно едно и също

# 291
  • Мнения: 1 625
Човек със самочувствие няма да обръща внимание, но само ако не е израснал в тази среда, със тези разбирания. Ако цял живот е виждал и попивал това, забрави.
Тинти, може. Не твърдя, че процентите са напълно верни, но на повечето места по-голяма част от хората са такива.
В града има доста по-голям избор на широк кръг от хора, с които да общуваш, защото има доста по-широк кръг от дейности, към които да се насочиш. Дали ще да танци, йога, хор, клубове по литература. Има за всеки по нещичко. Докато в една малка общност, няма такива неща, трудно е да се събереш с различни хора по интереси.
Да има варианта да ходиш на такива дейности в близкият град, но това е почти непосилно за хората с работа И деца. Чисто практически ще е трудно да отделяш по 2-3 часа седмично, когато все пак трябва и детето да разкарваш до неговите извънкласни занимания.

5-10 км. от града си е ВЪВ града реално. То си е квартал.

# 292
  • Мнения: X
Да, бе, да, четем, Тинти. Поредно мнение, в което показваш, че се обиждаш на село. Точно типът хора, които са ми смешни, пък продължавате да се пънете да доказвате нещо си. На какъв език да ти кажа, че не ми дреме за твоя живот на село, за да спреш да се обясняваш колко е прекрасен, та чак с таксита идват понякога гости?
Айде мислете малко, тоя мозък не е за украса.

5-10 км. от града си е ВЪВ града реално. То си е квартал.
Това много зависи. Всъщност няма значение колко далеч е населеното място, ако имаш редовен превоз. Слънчев бряг и Несебър са на 30 км от Бургас, но маршрутките са на 30 мин. А до селото на 10 км, ако има транспорт 3 пъти дневно, все тая колко е близо.

# 293
  • Мнения: 18 866
Изобщо не търся социални контакти, но мисълта за живот на село ме плаши. Не знам защо, просто не е за мен. Самата мисъл, че може да ми се наложи да нощувам сама в селска къща, или сама с децата за мен е един трилър. В същото време съм живяла сама с трите си малки деца в апартамент и нямах никакъв страх.

По случайност аз и сега мога да имам двор и градина, в града, но кога ли ще стигна до това не знам Simple Smile В свободното си време искам да почивам наистина, не ми се копае, нито ми се плеви например. Искам да кажа, че хората сме наистина много различни.

Живея в по-малък град и въздуха е като на село, обаче съм на 30 метра от спирката на тролея. Знам, че ако падне много дълбок сняг, децата пак могат да идат на училище, а аз на работа. В село не ми се мисли.

# 294
  • Мнения: 298
Галинор , държиш се изключително грубо и аз мога , но ще  изтрая още един два поста отношението ти и ще ти отговоря подобаващо
Хубаво прочети няколкото мой поста в темата и пак помисли какво казвам и ,, доказвам ,,И не смей да намесваш ,споделеното за детето ми в тази гняс

# 295
  • Мнения: 6 245
Много жалко, заради нечии комплекси да се стига до подобни изпълнения.
В крайна сметка както написах, повечето сме със селски корени, и няма нищо лошо в това. Също за съвременния начин на живот, където възможностите за придвижване са много и лесно достъпни, няма голямо значение къде ще живееш.
Останалото са комплекси и предразсъдъци, или просто глупости.

# 296
  • Мнения: 845
Много жалко, заради нечии комплекси да се стига до подобни изпълнения.
В крайна сметка както написах, повечето сме със селски корени, и няма нищо лошо в това. Също за съвременния начин на живот, където възможностите за придвижване са много и лесно достъпни, няма голямо значение къде ще живееш.
Останалото са комплекси и предразсъдъци, или просто глупости.
Не съм съгласна съвсем. През зимата е проблемно придвижването.
А и жените с малки деца лесно изпадат в изолация.

# 297
  • Мнения: 1 011
Да, бе, да, четем, Тинти. Поредно мнение, в което показваш, че се обиждаш на село. Точно типът хора, които са ми смешни, пък продължавате да се пънете да доказвате нещо си. На какъв език да ти кажа, че не ми дреме за твоя живот на село, за да спреш да се обясняваш колко е прекрасен, та чак с таксита идват понякога гости?
Айде мислете малко, тоя мозък не е за украса.

5-10 км. от града си е ВЪВ града реално. То си е квартал.
Това много зависи. Всъщност няма значение колко далеч е населеното място, ако имаш редовен превоз. Слънчев бряг и Несебър са на 30 км от Бургас, но маршрутките са на 30 мин. А до селото на 10 км, ако има транспорт 3 пъти дневно, все тая колко е близо.

Не мисля, че някой от хората, които ти противоречат по този въпрос, се интересува дали ти намираш нещо за прекрасно или не. Просто не сме съгласи с характеристиките, които приписваш на съвременните български села, както и че тези неща и начин на мислене ги няма и в градовете. Несъгласие по отношение на фактите, не оценката дали са добри или не.

# 298
  • Мнения: 10 998
Аз също съм от малък град в провинцията и никога не бих се върнала там. Единствените градове, в който бих живяла са София, Варна и Бургас, заради морето. Живея на село, но работя в града, така че ми е все едно кой какъв е, но когато бях по майчинство ми беше скучно. Нямам кола и е трудно да мъкнеш дете по градския транспорт. Отделно вярно имаш двор, но когато живееш с други хора, пак не можеш да го ползваш, защото моето дете все им рушеше градината. Аз лично се чувствах доста зле. По принцип тук хората не обичат много много да им идват гости в къщата, аз исках компания, пак срещах неразбиране. Абе беше си труден период за мен. Аз го израснах, но не всеки може да го издържи.
Сега ако трябваше да го изживея пак същото, честно казано щях да бягам с двеста.

# 299
  • Мнения: 4 972
Аз пък живея в края на града..Всички въздишат "ех хем имаш тишната,хем си в града" И да, чувам лая на кучета, песни на птички, а в този сезон все още и воя на чакалите.
Приказка е:)
От 6-7г живея тук..Тази година станахме по-близки с комшиите. Ами на третта сбирка им казах.."Чувам ви, ако някой иска да ми каже нещо моля..Давайте" Живея на първи клюкарсски етаж..чувам без да искм Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт