Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 13

  • 65 634
  • 997
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3
Здравейте
Артемизинин пробвал ли е някой. Ако да как се пие и от къде се купува.

# 751
  • Мнения: 1 694
Аз пия в момента, но нямам гъби и бактерии. Факт е обаче ме съм с никакви лактобацили и въпреки нова съм без гъби и бактерии.

# 752
  • Мнения: 634
Привет, момичета, това вероятно не е за тук, но вече не знам къде да питам и съм пред пълно отчаяние. От една година се боря с някаква мистериозна инфекция и вече луда ме направиха. Имах първо уреаплазма, пих антибиотици, но оплакванията ми продължиха и следователно и лекарите продължиха да ме баламосват, че или нищо ми няма, или още е уреаплазма. Като през цялото време в Геника ми излизат стафилококи 10 на 6-та и снетия/лептотрихия. Пусках изследвания (ДНК пак в Геника) и сравнявах с миналите онзи ден - след доксициклина за уреаплазмата малко са се повлияви, но спадът на стафилококите е минимален. После пих левофлоксацин и моксифлоксацин за призрачната уреаплазма, не са мръднали изобщо нито те, нито снетията/лептотрихията. Мисля си, че няма никаква уреаплазма вече реално (а се баламосвахме, че е в биофилм), и проблемът е метицилин-резистентни стафилококи (MRSA, или още познати като златист стафилокок). Просто ми е нелогично как няма да се повлияят от сто антибиотика (с доксициклина пих и азитромицин). Имам болки, парене, течение, очевидно не са безобидни, както ми казваха. Наистина не знам вече какво да пия - нямам антибиограма, защото на микробиологията просто не искат да излязат и това е. Сумати пари хвърлих и за доктори, и за всякакви тестове, сили нямам повече. Моля ви, ако някой се е сблъсквал/чувал за MRSA генитално, да препоръча някой адекватен доктор, да сподели с какво се е лекувал и т.н.

# 753
  • Мнения: 2 469
Аз съм имала такъв стафилокок, той не е чак толкова рядко срещан, а причината да стане толкова резистентен е приемането на много АБ.
Лично аз, когато ми го откриха съм се лекувала само локално с вагинални глобули и вагинални пробиотици.
За добър лекар - препоръчвала съм и назад в темата, но не АГ, а венеролог - д-р Кристина Рачева от Кожно-венерическия диспансер в София. Тя ми излекува Уреаплазмата и още много други проблеми.
Ако искаш - пиши ми на ЛС, за да ти дам координати.

# 754
  • Мнения: 1 778
Някой пробвал ли е с кандида съпорт на now. Дали помага?

# 755
  • Мнения: 313
Момичета, и аз се чувствам като в омагьосан кръг. Ще бъде малко по-дълго питането ми.
При профилактичен преглед и микробиология се оказа, че имам candida krusei. Вероятно след приема на 2 антибиотика се е развила. Нямах типичните симптоми и ако не беше посявката, вероятно нямаше и да разбера, защото и от прегледа не си личеше,и секс не бях правила заради боледуванията. Усещах леко боцкане при уриниране и от време на време болка ниско в корема, но това не е нетипично, тъй като от време на време правя небактериален цистит.
Изписаха ми Флумизин 7 дни и Гинофлор 7 дни. 2 месеца пазих диета без бързи въглехидрати, вкл. алкохол, без сладки пресни и сушени плодове даже, пих прополис воден разтвор, пробиотик... В петък пускам контрола и положението е същото, с тази разлика, че имам повече лактобацили. Отново при прегледа не си личеше нищо, даже докторът каза, че само за всеки случай пускаме посявка, нямам и изявени симптоми. Мъжът ми ме търпи без секс не знам колко време вече, хубаво, че са само във влагалището тия гадини 🙊🙉🙈
Имам час за след няколко дни с доктора. Дотогава събирам мнения от други, минали през това - има ли смисъл пак от медикаментозно лечение или продукти тип гинексид са по-ефикасни? Какви други препоръки бихте ми дали? Прикачвам и колаж с нови и стари резултати. Благодаря ви, момичета!

# 756
  • Мнения: 2 469
Lisko3,
Кандида, независимо кой щам, си е нормален обитател на човешкото тяло, но си седи в нормални количества, без да прави проблеми. При прием на 2 АБ е нормално да се получи.
Хубаво е, че нямаш симптоми, обаче това нещо си седи и не е мръднало, но то с това лечение не е изненада. Флумизин е много хубаво лекарство, но то е по-скоро за разни смесени инфекции, по-скоро бактериални. На гъби и то от този тип, не съм убедена, че
влияе. Тази Кандида по-принцип е резистентна към много лекарства, но в микограмата си има такива, които биха я убили. С Гинексид, Интимохелп или нещо такова няма да я оправиш. Трябва си противогъбично лечение и то такова, което е подходящо точно за тази гъба. Не искам да давам мнение точно кой ще е най-подходящия препарат, но докторът ще разчете изследването по-добре и от мен и си знае (надявам се) какво да изпише.
За секс - по принцип с презерватив не виждам защо да не може, те гъбите не са типично полово-предавани, но ако ще си след няколко дни на лекар, издръжте още 10-ина дни лечение и тогава.
И спокойно, лекува се, освен това не е рядко срещана. Скоро и аз се сблъсках с един друг щам - Тропикалис, но с подходящото лечение според микограмата - на контролата съм без гъби.

# 757
  • Мнения: 313
Lisko3,
Кандида, независимо кой щам, си е нормален обитател на човешкото тяло, но си седи в нормални количества, без да прави проблеми. При прием на 2 АБ е нормално да се получи.
Хубаво е, че нямаш симптоми, обаче това нещо си седи и не е мръднало, но то с това лечение не е изненада. Флумизин е много хубаво лекарство, но то е по-скоро за разни смесени инфекции, по-скоро бактериални. На гъби и то от този тип, не съм убедена, че
влияе. Тази Кандида по-принцип е резистентна към много лекарства, но в микограмата си има такива, които биха я убили. С Гинексид, Интимохелп или нещо такова няма да я оправиш. Трябва си противогъбично лечение и то такова, което е подходящо точно за тази гъба. Не искам да давам мнение точно кой ще е най-подходящия препарат, но докторът ще разчете изследването по-добре и от мен и си знае (надявам се) какво да изпише.
За секс - по принцип с презерватив не виждам защо да не може, те гъбите не са типично полово-предавани, но ако ще си след няколко дни на лекар, издръжте още 10-ина дни лечение и тогава.
И спокойно, лекува се, освен това не е рядко срещана. Скоро и аз се сблъсках с един друг щам - Тропикалис, но с подходящото лечение според микограмата - на контролата съм без гъби.
Изписаха ми нистатин 2х1 за 7 дни само и съм леко озадачена - обикновено той не е като първо, а спомагателно средтсво. Не посмях да питам доктора защо точно това и в такава дозировка.
Има ли на някого от вас да е помогнало само това? Мога ли с още нещо да подсиля ефекта според вас?

# 758
  • Мнения: 2 469
Аз бих те посъветвала да смениш лекаря. И то не с АГ, а с дерматовенеролог, защото те са много по-опитни с гъбичките и начините на тяхното лечение.
Ще споделя моя опит, както казах скоро борих Кандида Тропикалис, но не вагинални, а в червата. Според изследването, бях чувствителна към всичко препарати и ми изписаха Нистатин. Реших обаче да проверя дали нямам и вагинални и моята лекарка (венеролог) ми каза, че Нистатин е ОК само за червата, ако имам и във влагалището няма да подейства толкова добре (самият препарат не бил подходящ за вагинални гъбички). Слава Богу, нямах такива, а и в крайна сметка с гастроентеролозите решихме, че друг вариант ще е по-добре и се лекувах с Дифлукан (пак според микограмата). При теб не е подходящ, защото щамът е резистентен, но има друго лекарство на хапчета, което, доколкото съм запозната е първи избор при такава Кандида. Освен това би трябвало да се съчетае с някакви глобули. Ако си от София и искаш да второ мнение, мога да ти препоръчам моята лекарка, тя е миколог и съм с 2 ръце за нейната компетенция по въпроса.

# 759
  • Мнения: 313
Да, препоръчай, моля. Кристина Рачева ли беше и тя прави ли директна микроскопия?

Последна редакция: нд, 30 яну 2022, 00:28 от lisko3

# 760
  • Мнения: 2 469
Да, именно, д-р Рачева, в 29-та ДКЦ, кожно-венерическия център. Имай предвид обаче, че за директна микроскопия ми каза последният път като бях (началото на декември), че прави само, когато е сутрин, т.е. в делничните дни без вторник.
Може да отидеш при нея и със зелен талон от ЛЛ, не направление, а специален талон за кожно-венерическия диспансер, в 2 копия се пише (понякога ЛЛ забравят за това, та затова напомням). Важи за 1 посещение.
И аз ще ходя скоро, че ми се наложи да пия АБ по друг повод и искам дали няма поражение 😢.

# 761
  • Мнения: 26
Здравейте , вече наистина съм отчаяна , и не знам какво да правя … От около 5 години се боря с гъбички и нямам никакъв ефект или е временен . Сменила съм няколко гинеколога и съм пила и съм ползвала всякакви глобули- всичко възможно . Последно си правих изследвания септември и всичко беше нормално , никакви гъбички и цитонамазката ми е А група . Пих нистатин , глобули клотримазол и всеки месец до сега флукорик в началото на цикъла. Нямах оплаквания поне месец , като мислех, че съм открила проблема си и това е , че не се овлажнявам достъчно при секс  , защото винаги след него цъфвам със сърбеж и течение и това е години наред .. В момента съм в чужбина и лекарствата , които си бях взела от Бг свършиха и бих помолила , да ми съдействате какво мога да закупя от тук , защото отново съм с течение и сърбеж. Може и друго да ми предложите , просто не знам , защо винаги след секс , се появява?! Има ли и други като мен , просто съм супер отчаяна ..

# 762
  • Мнения: 611
според мен дайте и на мъжа си профилактично микомакс хапчета,няма да му навреди.Може и това да е ключът към бараката.

# 763
  • Мнения: 2 469
Lili222 е права, че може да е реинфекция от мъжа.
Тъй си в чужбина, не знам дали можеш да си купиш лекарства оттам без рецепта. Ако да - Флуконазол е активната съставка на Флукорик, има го освен като Микомакс и като Дифлукан. Всъщност Дифлукан е оригиналното лекарство, другите са генерици.
Знам, че на свободна продажба в чужбина има Клотримазол глобули, още познати като Канестен, те мисля, че са без рецепта поне в някои държави.
Друг вариант (и всъщност най-добър) е да посетиш лекар там.
А щом не се овлажняваш достатъчно при секс - лубрикант на водна основа. Ако наистина проблемът е не само при теб, а и при партньора - задължително лечение и на двамата, дори и той да няма симптоми, като през това време най-добре без секс, а ако правите - с презервативи.
Но пак зависи може ли да идете на лекар и двамата, докато сте извън БГ.

# 764
  • Мнения: 26
Lili222 е права, че може да е реинфекция от мъжа.
Тъй си в чужбина, не знам дали можеш да си купиш лекарства оттам без рецепта. Ако да - Флуконазол е активната съставка на Флукорик, има го освен като Микомакс и като Дифлукан. Всъщност Дифлукан е оригиналното лекарство, другите са генерици.
Знам, че на свободна продажба в чужбина има Клотримазол глобули, още познати като Канестен, те мисля, че са без рецепта поне в някои държави.
Друг вариант (и всъщност най-добър) е да посетиш лекар там.
А щом не се овлажняваш достатъчно при секс - лубрикант на водна основа. Ако наистина проблемът е не само при теб, а и при партньора - задължително лечение и на двамата, дори и той да няма симптоми, като през това време най-добре без секс, а ако правите - с презервативи.
Но пак зависи може ли да идете на лекар и двамата, докато сте извън БГ.

Благодаря , ще пробвам онлайн да поръчам лекарствата . А до колкото до приятеля ми , винаги и на него са изписвали лекарства , когато съм се лекувала и аз . До момента това съм забелязала при мен , не е до хигиена , бельо и т.н винаги е след секс .. може би след него трябва да си поставям някакви глобули превантивно , за да не се достига до сърбеж и течение .. Ако има такива също можете да ми предложите , вече не знам какво да пробвам

Общи условия

Активация на акаунт