Истанбул [тема 53]

  • 63 798
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 16
Някой ще пътува ли за Нова Година до Истанбул. Метрото дали ще работи тогава? Още не сме резервирали хотел .Не знаем дали да тръгваме. Вие какво мислите?

# 331
  • Мнения: 566
Ако може някой запознат да помогне с един казус.
Налага ми се на 26/събота/ да отида до летището в Истанбул да взема едни приятели и се връщам обратно в България. По повод това че е забранено напускането на дома, някой знае ли дали ще има проблеми да отида и да се върна. 

# 332
  • Мнения: 1 652
Ако може някой запознат да помогне с един казус.
Налага ми се на 26/събота/ да отида до летището в Истанбул да взема едни приятели и се връщам обратно в България. По повод това че е забранено напускането на дома, някой знае ли дали ще има проблеми да отида и да се върна.  
Ако говорите за забрана за напускане на дома в Турция по време на уикенд локдауните, тя не са отнася за чужди граждани – само за турски и за чужди граждани с постоянно пребиваване. Чета по руски форуми, народът си пътува.
Примерен линк за инфото в страница на американското посолство

# 333
  • Мнения: 2 443
И аз мисля като Розова маслинка.
Абонирана съм за бюлетина на МВнР и с ами изпратили това:
Българското посолство в Анкара, Р. Турция информира, че пълната забрана за излизане извън домовете в съботните и неделните дни не се прилага спрямо чуждестранните граждани, които се намират временно на територията на Р. Турция в качеството на ползватели на туристически услуги. Освобождаването от ограничителните мерки на чуждестранните туристи се прилага в случаите, когато пътуванията се осъществяват със специализиран транспорт на туристическите агенции и са част от предоставените туристически услуги като пакетни туристически пътувания, туристически екскурзии, почивки и трансфер.

Остава изискването за спазване на комендантски час в делничните дни - от 21.00 ч. -до 05.00 ч. на следващия ден.

 Гражданите на чужди държави, които имат разрешение за пребиваване в Турция, не са освободени от задълженията за спазване на ограничителните мерки.

 Допълнителна информация по отношение на вътрешните мерки за противодействие на разпространението на заболяването от COVID-19 в Р. Турция може да бъде открита на следния

https://www.mfa.bg/bg/situationcenter/27225

# 334
  • Мнения: 550
Здравейте,
Имате ли информация за положението в момента? Ако решим да се разходим 29-31 какви ограничения ни чакат?

# 335
  • Мнения: 1 991
Как стои въпроса с децата? Дете на две години ще има ли право да излиза навън през седмицата и през уикендите и кога? Ще имаме резервация за хотел, но не от туристическа агенция.

# 336
  • Мнения: 1 652
От 30.12. влизането през сухопътна и морска граница в Турция ще става с PCR тест. Със самолет - още от 28.12.

# 337
# 338
  • Мнения: 2 443
Вчера  отидохме и се прибрахме от Истанбул ( мед. туризъм)
Нямаше разлика от последното ни ходене от преди месец.
Но бях втрещена на магистралата от Истанбул към БГ на бензиностанцията ( Селиври) . Бяха си седнали хора на кюфтетата и си хапваха по масите... Не знам кой и как им е разрешил да се сервира.

Баси, избутахме болните месеци и сега какво. Пак  затваряне на граници, ПСР-и и не вярвам, че лято ще можем свободно да пътуваме Sad .  
Лаборатория да имаш в  днешно време...

# 339
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Ми те и турците хора бе , хапват , пииват , веселят се Simple Smile
И да се надяваме на ваксината - все пак започва Simple Smile

# 340
  • Мнения: 1 991
Здравейте, къде по път за Турция в близост до границата могат да се обменят лири?
От къде се купува стикера за магистрала?

# 341
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Чейндж има на границата , стикер от пощите

# 342
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
Стикер за първоначална регистрация на колата за пътни такси не издават в пощата. Само може да зареди пари при наличен стикер в пощата

# 343
  • Димитровград
  • Мнения: 810
........
От къде се купува стикера за магистрала?
https://www.bg-mamma.com/?topic=1142617.msg39900120#msg39900120

# 344
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 068
Стикер за първоначална регистрация на колата за пътни такси не издават в пощата. Само може да зареди пари при наличен стикер в пощата
Не знам от къде ви е информацията, но първия стикер за кола си купихме точно от една поща в Истанбул.

Общи условия

Активация на акаунт