Истанбул [тема 53]

  • 62 198
  • 738
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Леле, не е истина, колко ядове имахте заради този тест... Той един или два теста имаше? Надявам се ако не дай си Боже ми се случи да мога с колата да се измъкна без да има нужда от разрешение от консулството, не знам в този случай нужно ли е разрешение. На вас кой ви каза, че е положителен, координаторката или от властите ви потърсиха, или като си го взехте разбрахте ?

# 526
  • Мнения: 593
Леле, не е истина, колко ядове имахте заради този тест... Той един или два теста имаше? Надявам се ако не дай си Боже ми се случи да мога с колата да се измъкна без да има нужда от разрешение от консулството, не знам в този случай нужно ли е разрешение. На вас кой ви каза, че е положителен, координаторката или от властите ви потърсиха, или като си го взехте разбрахте ?
Координаторката ни каза, че теста на мъжът ми е положителен и ни извикаха да повторим и да го прегледа доктор. После се върнахме в хотела и ни изместиха в стая за карантина. На другия ден звъннах до болницата да питам втория тест на мъжът положителен ли е и моят, тъй като и аз пуснах. Казаха ми, че моят е отрицателен, но неговият е положителен. Задействах консулството да се приберем, понеже не ми се стоеше 2 седмици в хотел. После изисках да ми пратят  тестовете и какво да видя -първият положителен, но вторият не е, само ЦРПто на мъжът ми беше завишено ( понеже в тази болница се пуска и ЦРП, заедно с ПСР) Аз се ядосах и звъннах в болницата и казах, че теста е отрицателен, защо ми казват че е положителен, а те ми отговориха, че щом има един положителен, значи е такъв и няма как да има фалшиво положителен, за тях е с Ковид и това е ,още повече, че ЦРП е завишено. Дълга история....

# 527
  • Мнения: 454
Добре, че всичко е приключило
и сте били здрави.
Мой познат за дни се усложни докато беше под карантина и по спешност го приеха в Истанбулска болница в интензивно отделение.
Много му помогнаха, лекарите бяха невероятни професионалисти.
Сметката за лечението беше около 10 000 евро.

# 528
  • Мнения: X
Оф, и за какво им е вторият щом го нямат в предвид тогава...То и тука е така, има ли 1 положителен, и край, никой не признава отрицателните. Явно си е наистина грешка, която във вашия случай беше много от значение. Дано след това нещата да ви се подредят по най-хубавия начин!

От така случилото се, оставам с впечатление, че все пак е възможно човек да си тръгне. Сега се сещам че наистина миналата година знаех че може да се върне човек в България, като турските власти уведомяват нашите за положителния тест. Като ходя ще попитам в хотела и ще напиша какво са ми казали.

# 529
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579


Вече функционира първата част на движещият се покрай Златния рог Т5 - между Cibali (района преди Фенер) и Alibeyköy. Което дава възможност след Фенер-Балат едно бързо транспортиране към Пиер Лоти, например, а при комбинация с метро и лесно достигане до Левент, Нишанташъ, Шишли или Таксим с Бейоглу.

Всичко това е отразено в нашата карта на железопътен транспорт от първия пост, понеже е онлайн тя се актуализира своевременно, независимо от посочената дата до нея:

Цък

# 530
  • Мнения: 18 547
Отново почвам да ви следя, че живот и здраве другия месец ще пътуваме в средата на Април.Не ме интересува ПСР Мисиар, отлагаме вече 3 пъти. Само дано не ни мине черна
котка път, че вече просто нямам търпение и ми омръзна да мечтая за Истанбул. И да работят музеи, хареми и прочие.
Да, неприятен е доста теста, ама ще го преживея. Дано скоро има повече инфо. Дано отпаднат тестовете, че си е разправия малко или много, а и тия пари можем да си ги дадем за някой вход там.
Ама като трябва, няма как.
Наистина мн неприятно с тия карантии, тестове, ама да сме здрави само(че аз и близките ми го изкарахме и знам какво е, и не е шега.)
И една красота от Инстаграм страница на града където качват уникални снимки. Толкова им се радвам. 🌼🙂🌼 И си ги гледам една година вече.

# 531
  • Мнения: 7 864
Шебече, много хубави постове пускаш, с видеа, с полезна информация.
Благодаря ти от сърце!

И като споменаваш Пиер Лоти, поздрав от мене! ❤️
https://www.instagram.com/p/CH2MNloAX9P/?igshid=1kvdmuu10b64n

# 532
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Пепелче, обичам да споделям емоциите си с другите котки, може би защото само вие бихте ме разбрали напълно! Heart Благодаря ти за милите думи. Heart
Много е хубаво видеото, и музичката му подхожда. Запазих си я в тубата някога да я набича в метрото и да чакам да ме набият! Grinning
Според последната заповед от турска страна, ПСР-ите са до 14 април.



Добрата новина е, че тази година ще има Фестивал на лалетата, няма да бъде пропуснат пак, но ще бъде под друга форма. Няма да има килим и няма да обхваща всички паркове и градини, а ще бъде концентриран в новия парк, който не сме коментирали досега.
Мaлтепе Орхангази Шехир парк е частично изграден чрез насип в морето, преди година и малко е завършен в сегашният му вид. Територията му дава възможност за провеждане на различни масови събития, защото има възможност за контролиран достъп. Дано и в бъдеще фестивалът не е ситуиран основно там, защото би било тъпо.
Откриването е на 29 март от 14 часа
Паркът е леснодостъпен с М4, автобуси 16D и 222 от Кадъкьой, както и с корабче до Бостанджъ и кратка разходка след това.

# 533
  • София
  • Мнения: 3 028
Скрит текст:
Пепелче, обичам да споделям емоциите си с другите котки, може би защото само вие бихте ме разбрали напълно! Heart Благодаря ти за милите думи. Heart
Много е хубаво видеото, и музичката му подхожда. Запазих си я в тубата някога да я набича в метрото и да чакам да ме набият! Grinning
Според последната заповед от турска страна, ПСР-ите са до 14 април.



Добрата новина е, че тази година ще има Фестивал на лалетата, няма да бъде пропуснат пак, но ще бъде под друга форма. Няма да има килим и няма да обхваща всички паркове и градини, а ще бъде концентриран в новия парк, който не сме коментирали досега.
Мaлтепе Орхангази Шехир парк е частично изграден чрез насип в морето, преди година и малко е завършен в сегашният му вид. Територията му дава възможност за провеждане на различни масови събития, защото има възможност за контролиран достъп. Дано и в бъдеще фестивалът не е ситуиран основно там, защото би било тъпо.
Откриването е на 29 март от 14 часа
Паркът е леснодостъпен с М4, автобуси 16D и 222 от Кадъкьой, както и с корабче до Бостанджъ и кратка разходка след това.

Скрит текст:

До Малтепе парк лесто се стига с Мармарай. Спирката е Süreyya Plajı.

# 534
  • Мнения: 18 547
Тази информация за 14 Април ми беше мн полезна, мн благодаря 🙂
Че ние пътуваме на 17 ти, дано да е така.

# 535
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 591
Божее, прекрасен е този парк 😍 Шебече, благодаря , че сподели...🌹 Ако ни се провали турското море заради тестове и Ковид-и , съм си обещала поне седмица в Истанбул, ако има море и Истанбул ще има, но 3-4 дена . Живот и здраве да е само 🤞🏽

# 536
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Така е, Eiger, проверих го и понеже бързах забравих да го напиша. Реално има 3 удобни станции, зависи човек в коя част от парка иска да започне разходка и колко време има.

Чефи, и на мен много ми хареса парка, поне от интернет. За пикник и каране на колело е супер, представям си един лежерен следобед там. Ама от къде толкова време...Дано на теб ти се случи!

# 537
# 538
  • Мнения: 18 547
Аз пак да нахалствам. Може ли да ми кажете как се стига до Ортакьой от Лалели или от Топкъпа(и двата маршрута ще ми е полезно да ми обясните).
Благодаря!

# 539
  • Мнения: 239
Аз пак да нахалствам. Може ли да ми кажете как се стига до Ортакьой от Лалели или от Топкъпа(и двата маршрута ще ми е полезно да ми обясните).
Благодаря!

Най-лесно е, да отвориш Гугъл мапс и на български пишеш Ортакьой, после в упътвания Лалели и разглеждаш предложените маршрути.
- справя се перфектно с тази работа Гугъл Мапса
- показва километри и времето
- отделно придобивате представата в съзнанието, кое и къде се намира.

Иначе, по конкретно аз съм го минавал и пеша този маршрут от Лалели, 8 километра - като по пътя си правиш перфектна екскурзия

-Галата Мост и Кулата
- Истиклял улицата от която слизаш надолу после към
- Фъндъклъ парка,
- Долмабахче двореца
- Водафон Арена на Бешикташ
- Военноморският музей
и стигате до Ортакьой

Общи условия

Активация на акаунт