Истанбул [тема 53]

  • 63 714
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
Лалетата се садят нарочно по предварителен план... 

Разбира се, че е така и дори мисля се прави малко по-рано, не през март. Аз не съм гледала камерите, че да следя кога и дали садят цветя, и какви точно. Въпросът ми беше щом се отменя събитието, означава ли това, че не са посадили и едно лале никъде, демек оставили са празни лехи по паркове и градини?!
Лалета в парковете сигурно ще има,но килим и туристи не.

# 706
  • Мнения: 593
Не бих рискувала да пускам Пср в Турция, въпреки ниските им цени. Ако излезе положителен ще стане интересно....
Не е никак интересно. Изпитано!!! 😀
Бихте ли дали малко подробности какво се случва след положителен тест направен в Турция?
14 дни под карантина в хотела. Те тук имаха специална стая отделена за такива случаи. На нас не ни се стоеше тук и се обадихме в консулството, те ни издействаха разрешително от МЗ и си тръгнахме. Не бяхме  със собствен транспорт и наехме линейка да ни закара до границата, където ни чакаше наша кола. Там всички знаеха за нас, бяха уведомени и на двете граници и минахме транзит.

# 707
  • София
  • Мнения: 3 051
Ужас... Лошото е, че вече губим и парите(освен ако за не знам си кой път я изместим за следваща дата).
Според мен излишно се притесняваш за парите.
С новата заповед, която влиза в действие от утре, са забранени всички организирани екскурзии.
Агенцията ще ви предложи нови дати вероятно.

# 708
  • Мнения: 18 562
Ужас... Лошото е, че вече губим и парите(освен ако за не знам си кой път я изместим за следваща дата).
Според мен излишно се притесняваш за парите.
С новата заповед, която влиза в действие от утре, са забранени всички организирани екскурзии.
Агенцията ще ви предложи нови дати вероятно.
Да, да, така е. Ше има нова дата. Просто вече 4 ти път ми се случва.
Засега е мисия невъзможнада навия мъжа ми за ходене с кола.

# 709
  • Мнения: 298
Скоро няма да пътуваме нормално. Все имах наджда, че ще намелее, а то какво стана.
 

С  какво ще пътувате?
Имам два отлагателни ваучера от миналата година ама от фирмите ми казаха , че още няМА  нищо да се организира . Турция още повече затяга мерките. Мъчим се да ореориентираме за друга дестинация или да ги оползотворим в плащане на хотели , а ние да си пътуваме с колата  , ама нищо не става засега.Влака до Истанбул е спрян , организирано с автобуси няма , остават или нормалните автобуси на Нишикли и Метро или с кола.Има и някакъв вариант със самолет , но си е скъпичко.
Дето спряха влака още не мога да го прежаля. Всеки път като затръгвам се обаждам да питам дали пък не са го пуснали, ама нанай...Това беше най-удобният обществен транспорт до там.
Аз съм ходила много пъти в Истанбул и въпреки, че съм сравнително активен шофьор, не бих отишла с кола. Трафикът в града е отвратителен, дори и шофьорите на таксита, които са претръпнали се оплакват. Обикновено тези, които пътуват до там с кола, я оставят на паркинг и из града се придвижват с обществен транспорт, който, макар и инфото по спирките да е доста оскъдни, при ползване на Гугъл мапс върши много добра работа.

Последна редакция: ср, 31 мар 2021, 14:44 от ALFIETKA

# 710
  • Мнения: 5 971
Е, много ясно - кола ти трябва до стига е в хотела, оттам нататък - пеш или с градски транспорт и корабчетата. И ние тъй направихме - колата стоя през цялото време на паркинга. Едно на ръка, че е сложно в трафика, а и по-големият минус за мен е, че така се губи тръпката от близката среща с местните, ако щете - дори и едно загубване да се случи, си е хубаво преживяване.
А до там да се стигне с кола никак не е сложно, но всеки си преценя, естествено. За нас удобството на самоорганизираното пътуване е на 1-во място. Но това удобство идва с практиката така да се каже. И по-удобно, и по-евтино.

# 711
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Въпросът ми беше щом се отменя събитието, означава ли това, че не са посадили и едно лале никъде, демек оставили са празни лехи по паркове и градини?!
Да, разбрах и написах, че не са садили. Обаче, според инстаграм профила на парка Емирган - садили са. Не много, но ги има. Друг е въпроса как ще работят парковете, дали има промяна и там.
От 29-ти март

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 1 397
Ясно, аз не съм разбрала Hands V
Мерси за инфото.

# 713
  • Мнения: 18 562
Ясно е, че с колата няма да се движим из града. Не мога да го убедя, не иска и да чуе преди да сме отишли опознавателно.
Иначе и аз предпочитам така, но за понататъшни ходения.

# 714
  • Мнения: X
Аз си ходя с колата, но да, винаги я оставям на паркинга на Йеникапъ. И си щъкам пеша и с транспорта, таксита мразя. Но все гледам да се съобразявам с трафика и часовете пик. Даже сега е удобно с локдауна, че през уикенда леко се пътува, и вечер. Мм е с кола с автоматични скорости, обаче аз геройски превключвам ръчни, то схващане получава човек в задръстванията.
Наистина, хубаво е да има опознавателно пътуване преди самостоятелното. И послееее, веднъж като се почне.... Чудна разходчица си е. Направо е невероятно, че имаме възможност да сме толкова близо до този световен град и да пътуваме леко до там.

# 715
  • Мнения: 5 079
Аз пък си ходя с колата и нямам никакъв проблем да шофирам там.ММ примерно никога не би се навил да шофира в Истанбул, иначе из Турция е карал. Определено са по-толерантни и като им свикнеш на стила на каране, не е толкова трудно. Едното неудобство е , ако не знаеш къде отиваш, но затова има навигации , а другото е  почти постоянните задръствания.

# 716
  • Мнения: 18 562
Е, точно затова ме е яд, че е толкова близо и достъпно, а вече толкова време не можем да отидем.
За едно кафе поне бе, не искам много😀

# 717
  • Мнения: 5 079
Мис Каролин Бингли , не си ли шофьор?

# 718
  • Мнения: X
Да, наистина са по-толерантни, един към друг, не го приемат лично, от половин бибибкане се разбират. Тука се шири един бабаитлък, сакън да не изпревариш някой, който мрази да бъде изпреварван. Предлагам, че там много хора несвикнали, се затрудняват първоначално от огромния поток коли, сред който трябва да следят потоци, отбивки. Макар че според мен има много табели, знаци и лесно се ориентира човек да си следи маршрута.

# 719
  • Мнения: 172
А автобусите на Метро в движение ли са до там?От автогарата има  шатъли до много места в центъра и също е много удобно.

Общи условия

Активация на акаунт