Истанбул [тема 53]

  • 63 778
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Може и в хотела да ви организират пср-а. Със сигурност в агенцията имат нещо в предвид.

# 691
  • Мнения: 18 564
И аз мисля, че ще ни обяснят. Утре звъня и ако има нещо интересно и важно като инфо по темата ще пиша.

# 692
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Е да, жалко за лалетата. Обаче това, че няма да има фестивал, означава ли, че не са посадили никакви лалета?! То е достатъчно да има по градини и паркове, и ето ти красота! Или нещо не съм разбрала?!
Лалетата се садят нарочно по предварителен план, след като прецъфтят се изваждат и съхраняват до другата година, а на тяхно място се появяват летните цветя. Тази година не са садили лалета (на камерите се вижда кога го правят, обикновено е началото на март), респективно по градинките други китки, които не привличат внимание и тълпи.
Скрит текст:
Някой има ли спомен миналата година кашпите на Таксим бяха ли там?

Теста за влизане в България е до 30-ти април, коментирахме го тук много пъти и не е нищо ново, заповедта излезе още на 2 февруари. Теста за Турция е до 14-ти уж, но предвид числата последните дни като нищо и той ще е до 30-ти.

# 693
  • Мнения: 2 435
Само да ви кажа, че тестовете  в Турция са 50% по-евтини от БГ. Та моя съвет е да си ги направите там.

# 694
  • Мнения: 18 564
Този, който от тук за там няма как да бъде направен там. А втория, който ще го правим там не ми е ясно как и кога ще стане готов.
Надявах се да отпаднат, а то какво стана
Скоро няма да пътуваме нормално. Все имах наджда, че ще намелее, а то какво стана.
Живи и здрави.

# 695
  • Мнения: 2 435
Наясно съм, че се влиза с ПСР в Турция имах в предвид този, който се прави на връщане в БГ .
Ние предпочитаме да си правим  ПСР в Турция, когато се връщаме в БГ ( не пазя касовият бон, но беше някъде 80-90 лв за двама души)

Сега прочетох в фейс групата  "Истанбул хотели и забележителности"
"За съжаление, с новата заповед на МЗ от днес, се забраняват организираните туристически екскурзии в страната и чужбина до 30 април 2021.
За втора година лалетата в Истанбул ще прецъфтат без нас...
Или ако се пътува индивидуално."
    Sad

# 696
  • Мнения: X
Не бих рискувала да пускам Пср в Турция, въпреки ниските им цени. Ако излезе положителен ще стане интересно....

# 697
  • Мнения: 1 652
След трети отменен полет до Италия и втора отменена дестинация за Великден само за тази година минаваме на план „Б“ (или хикс вече...) – Истанбул самосиндикално за празниците...
Колко предсказуемо живеехме преди, а сега вечно в неведение ще има ли пътешествия, няма ли... и накъде... Grinning
Но колкото повече опити, толкова по-голям шанс да уцелим нещо... някога...
Стискам палци на всички упорити фенове – няма да се отказваме, ей! Simple Smile

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 1 439
Лалетата се садят нарочно по предварителен план... 

Разбира се, че е така и дори мисля се прави малко по-рано, не през март. Аз не съм гледала камерите, че да следя кога и дали садят цветя, и какви точно. Въпросът ми беше щом се отменя събитието, означава ли това, че не са посадили и едно лале никъде, демек оставили са празни лехи по паркове и градини?! Иначе да отменят разни официални моменти като килими, откривания и подобни не е неочаквано. Както и да е, вероятно не съм се изразила правилно...
За вечерния час и локдауните в почивните дни инфото ми е от турци, на които ще гостувам и да, тези мерки не важат за чужденци. Поне засега.

# 699
  • Мнения: 594
Не бих рискувала да пускам Пср в Турция, въпреки ниските им цени. Ако излезе положителен ще стане интересно....
Не е никак интересно. Изпитано!!! 😀

# 700
  • София
  • Мнения: 3 085
Не бих рискувала да пускам Пср в Турция, въпреки ниските им цени. Ако излезе положителен ще стане интересно....
Не е никак интересно. Изпитано!!! 😀
Бихте ли дали малко подробности какво се случва след положителен тест направен в Турция?

# 701
  • Мнения: 18 564
Ужас... Лошото е, че вече губим и парите(освен ако за не знам си кой път я изместим за следваща дата).

# 702
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Скоро няма да пътуваме нормално. Все имах наджда, че ще намелее, а то какво стана.
 

С  какво ще пътувате?
Имам два отлагателни ваучера от миналата година ама от фирмите ми казаха , че още няМА  нищо да се организира . Турция още повече затяга мерките. Мъчим се да ореориентираме за друга дестинация или да ги оползотворим в плащане на хотели , а ние да си пътуваме с колата  , ама нищо не става засега.Влака до Истанбул е спрян , организирано с автобуси няма , остават или нормалните автобуси на Нишикли и Метро или с кола.Има и някакъв вариант със самолет , но си е скъпичко.

# 703
  • Мнения: 18 564
Ние сме с АБВ Травелс. Мъжа ми с кола не ще и да чуе. Иначе досега 100 пъти да сме отишли ако зависи от мен.
Сто клипа изгледах за Истанбул.
Просто като за първи път смятаме, че е удачно организирано да се ходи.
За наше удобдтво, това е огромвн град, да не се лутаме и чудим.
Аз бях готова с четене от тук, картаа, щяхме да сд оправим. Но мъжо не мога да го навия.
Година и половина отлагаме и сменяме дати. Най-тъпото е, че през ноември екскурзия имаше, но ние не ходихме, защото пак беше бум някакъв.
Сега аз го изкарах, а ММ е с ваксина.
 Не, че е някаква гаранция.
 Парите няма да ни ги възстановят, защото по договор се връщат само ако сме се отказали 2 седмици преди датата. Измислили са го да се застраховат.
Не ги виня, не им е лесно и на тях в тези времена.
Ние нямаме проблем, веднага ще се запишем за следващата дата, ама какво ще е дотогава не се знае отново.
Вече се бях настроила. Чаках с нетърпение. Бях готова дори в този огромен бум да отида.
Ама явно изтеглехме късата клечка пак.
Ще мисля някаква друга дестинация да се утешавам.
Какви са тези автобуси peterky

# 704
  • Мнения: 550
Ние сме с АБВ Травелс. Мъжа ми с кола не ще и да чуе. Иначе досега 100 пъти да сме отишли ако зависи от мен.
Сто клипа изгледах за Истанбул.
Просто като за първи път смятаме, че е удачно организирано да се ходи.
За наше удобдтво, това е огромвн град, да не се лутаме и чудим.
Аз бях готова с четене от тук, картаа, щяхме да сд оправим. Но мъжо не мога да го навия.
Година и половина отлагаме и сменяме дати. Най-тъпото е, че през ноември екскурзия имаше, но ние не ходихме, защото пак беше бум някакъв.
Сега аз го изкарах, а ММ е с ваксина.
 Не, че е някаква гаранция.
 Парите няма да ни ги възстановят, защото по договор се връщат само ако сме се отказали 2 седмици преди датата. Измислили са го да се застраховат.
Не ги виня, не им е лесно и на тях в тези времена.
Ние нямаме проблем, веднага ще се запишем за следващата дата, ама какво ще е дотогава не се знае отново.
Вече се бях настроила. Чаках с нетърпение. Бях готова дори в този огромен бум да отида.
Ама явно изтеглехме късата клечка пак.
Ще мисля някаква друга дестинация да се утешавам.
Какви са тези автобуси peterky
Трафика е малко неприятен в Истанбул за шофьорите. Много внимателно трябва да се следи навигацията, за да не се изпусне някоя отбивка , щото се губи после време. Ние сме ходили поне 10 пъти с колата. Всеки път ме изумява трафика , но последните два пъти беше доста по спокойно и не натоварено - ходихме септември и спонтанно последните 2 дни на декември преди да затворят всичко. Така че не се отказвайте, навигацията в google maps е страхотна- показва и къде има задръствания. Пусни си мъжа в темата, да прочете малко и да се навие . С кола ще ви е много по удобно и няма да се съобразявате с никой. Ние досега сме били все самостоятелно и винаги откриваме нещо ново и интересно според настроение, времето и физ.състояние Simple Smile Града определено трябва да се почувства

Общи условия

Активация на акаунт