Мами в Италия- част 21

  • 17 939
  • 273
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 427
Оффф,Краси ,давай течности,много да пие,много!Че тези малките като се обезводнят става страшно!Не че да те плаша,ама веднъж моята девойка така от едно разстройство я бяха приели по спешност в болницата и аз само дето не умрях като явидях как се отпусна изведнъж и направо реших че сме я изтървали.Много страшно си беше и даже майка ми,която уж му разбира и има опит с детскитеболежки и тя беше изпаднала направо в истерия,докато така да се каже направо я реанимираха ,щерката.
Затова вода да пие много!
Смектата нещо не я харесват много и не я пият.Пробвай със лимонов сок,оризова вода,разни затягащи!
Дренки нямаш ли под ръка?
Давай и само хляб да яде,докато си я вземат мама и и татю и.И те съветвам да им се обадиш ,за да си я водят те по лекари,след като при вас детско отделение не е цвете за мирисане!
И ако се почувства по зле викай бърза помощ,не чакай!

# 76
  • Мнения: 6 167
Krasi, забравих да ти кажа, да не се правиш на Дора Габе, а да тичаш с детето в БОЛНИЦАТА!
а най-добре е, ако температурата е висока да викнеш Бърза помощ.
каквито и да са в болницата, са лекари!
успех и да разкажеш после как е Никол.;...

# 77
  • Мнения: 2 804
Краси , дано се оправи по-скоро малката Никол  Praynig  , та да ти разрушка къщата  #Crazy, преди да почнеш да стягаш багажа !
Влади , то и като кърмиш пак не можеш да ползваш всякакви лекарства за тия фунги !
Дано аморето ти по скоро се възстанови ,че те са всичките едни мъже само на думи  hahaha !
И моя не долюбва лекари и болници , пък да трябва да му взимат кръв е такива ги блещи   hahaha Shocked !!!

# 78
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
   Температурата я свалих и за нея си имам лекарство-панадол.Сега спи.Вместо вода съм и сложила в шишето глюказа.И не се правя на всезнаеща,но и друг такъв случай сме имали в къши-Джани на Антонина,ама ми е жал за детенцето.Иначе аз не се шашкам,не съм от тези,пък и не се надценявам.Утре дано да е по-добре,тази вечер ще си дежуря край нея,че ме е страх да не повърне и да се задави...

# 79
  • Мнения: 6 167
сулфагванедина успокоява страшно много храносмилателната система.
старо, изпитано и безвредно, ефект Ще има. дядо ми ( лекар) така ме е спасявал. с обикновен сулфагванедин.
можеш да й даваш повече хапчета, но прочети на опаковката.
също витамин С.
течности.
това с глюкозата добре звучи

по всяка вероятност е вирус, от кратките и шумните.
обрива ме тревожи.

успех и пак да пишеш!

# 80
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Е,момичета,благодаря за съчувствието!Лошо е да си сам в къща с болничко дете.Не че не ми се е случвало през всичките тези години,но стова не се свиква.

# 81
  • Мнения: 2 804
Краси , лека вечер !
И дано Никол , поне температура да не вдига , че по лесно да се пребори малката душичка .

# 82
  • Мнения: 2 427
Лени,не всички лекари са звете за мирисане.Аз така си бях излязла с гръм и трясък от детско отделение,щото свестните лекари ни бяха сложили в една стая с едно салмонелно дете и неговата майка ,когато се случи въпросната случка със щерка ми.При положение че все още не и бяха излязли резултатите от изследванията и не се знаеше болна ли е или не.И точно след един ден настоях да ни изпишат,а те като наскачаха докторята и ми викат"Срамота,срамиш родителите ти,че са колеги,така безотговорно да ни напускаш,не мислиш за детето си..."и тем подобни.Аз си изчаках резултатите в нас.Е,нямаше ни салмонелози,ни диаря,ни каквото и да било инфекциозно.Само че беше изложена на голям риск в стаята със салмонелните...
Да хапва препечен хляб,варен картоф ,ориз и банани.Нищо друго.И без сладки.Захарта при разтройство не действа добре.

# 83
  • Мнения: 3 425
Добра ве4ер банда  Heart Eyes
Ма убави сте ги бистрили днес...добре се посмях  Joy  Joy  Joy
Сигурна съм,че 80% ще бъркат кекс таз вечер или утре сутрин.... познах ли????

Влади,съчувствам ти за гъъбите и аз бях така и беше ужас...мажех и пиех антибиотик и нищо  Cry Айде изтрай още малко!!!

Краси,малката кукла да се оправя бързо  Peace


Лека нощ и сладки сънчета  Tired



# 84
  • Мнения: 3 425
Добро утро   bouquet



Краси,как е куклата?

На Италина все да и напиша за готвенето на рибата и все забравям!Та...казаха ми на чиния да я готвя(тъй като нямам тенджера на пара)...наливам 5 пръста вода в тенджера и слагам чинията(най-обикновена керамична) отгоре,слагам и месото с  малко зехтин и сол и похлупвам...и е готово за 15мин!

Тук добре,че от днес подухва малко,че иначе беше ужасен задух и комари   Close

Весел уикенд   bouquet   
 

# 85
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
        Малко живна,от сутринта не е повръщала,явно е много жадна и гладна,ама само млякото си пие,глюкоза и вода.Айде по-късно пак ще ви пиша....

# 86
  • Мнения: 6 167
Добрутру и от мен!
Ох, нещо ми е лошо.
Уфи.
Краси, радвам се за Николче, че е по-добре....

Снощи тук се разтвори небето.
Сега пак е гадно, топло и многоооо влажно. Sad



# 87
  • Мнения: 2 804
Добро утро банда ! Hug
Кала , мерси за закуската ще се възползвам с удоволствие ! Blush
Краси , радвам се , че малката вече е по-добре !
Чакаме още по-добри новини в най-скоро време !!! Heart Eyes
Ми днес какви ще ги бистриме ?!? newsm78
А я да ви питам ядете ли карчофи и в БГ знаете ли дали има вече , че до преди години все още нямаше ?
При нас пък е чудесно времето небето е облачно и не е горещо , но едва ли ще завали !

# 88
  • Мнения: 6 167
Дани, ние ядем само на пица карчофи.
консервиранки , киселки.. напомнят ми кисели краставички.

Ти как ги правиш!?


В БГ незнам дали има, но и да има едва ли хората ще се хвърлят да ядат.
Сигурно е на щанда за екзотични плодове  Wink

# 89
  • Мнения: 3 425
Айде пак почваме с яденето...Валето пак ще ни порицае  Joy

В Бг са по-известни с английската дума артишок или артичок!Има ги,но не навсякъде!!!
Ние ги ядем сотто олио или фрески задушени с чесън и магданоз!Свеки прави рипиени с кайма,но си е занимавка!

Аз таз година тук за първи път ядох пресни аспараджи и определено ми харесаха!

При нас временцето е супер днес  Peace



Общи условия

Активация на акаунт