Мами в Италия- част 21

  • 17 978
  • 273
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 804
Лени , аз не ги ям изобщо , на мъжо ги правя сварени или ги изчиствам и ги слагам , като готвя месо със сос по марокански .
Иначе той все си купува  гриляти и тем подобните консервирани карчофи .
В Лидл , намерих страхотни печени и белени чушки в буркан , ако си падате купете си едва и ще съжалявате .
С аспараджи стават страхотни фрителле !  chef

# 91
  • Мнения: 6 167
Лени , аз не ги ям изобщо , на мъжо ги правя сварени или ги изчиствам и ги слагам , като готвя месо със сос по марокански .
Иначе той все си купува  гриляти и тем подобните консервирани карчофи .
В Лидл , намерих страхотни печени и белени чушки в буркан , ако си падате купете си едва и ще съжалявате .
С аспараджи стават страхотни фрителле !  chef


Дани, в ЛИДЛ съм купувала чушките, наистина са супер, маааалко киселеят, не са съвсем само консервирани, но .. не ми дреме. правя миш маш

# 92
  • Мнения: 3 425
Все забравям да питам каква минерална вода пиете???...ние пием основно фридзанте,а от чешмата само за готвене!

Чудя се с тая книжка какво да правя?!!!Не ми се занимава хич и то най-вече,защото трудно бих се навила да отида да Рим или Милано за заверка!!!
Ще се почудя още малко ?!!!

А и още едно въпросче какви обувки  и 'пантофи' купувате на децата???От Бг ли или оттук?Марки ме интересуват?!
Ние сме на етап купуване на обувки,че досега шляпаше със сандали!

Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 11:34 от Kaлa(Bella13)

# 93
  • Мнения: 2 804
Кала , ние купуваме Гая 2л. за Самира , за сестра и Пана , а ние си пиеме от чешмата !

# 94
  • Мнения: 3 425
При нас проблема е,че водата в града е сред първите 4 по калкаре и не е много хубаво да се пие продължително време,а и си готвя с нея де...не сме крайни да не я вкусваме въобще!
Аз за мечето купувам Сант'Анна!

# 95
  • Мнения: 6 167
Кала, ние вода купуваме без марка, тоест, гледам какво е на промоция и такава взимам. Тоест, всички сме ги пробвали и пием.
Има само една, която ми е гадна. Гузини или нещо такова.. не помня.

Водата от чешмата я ползвам само за миене на съдове.
Кафеварка и готвене пак от мин. вода

# 96
  • Мнения: 2 804
Аз не мога да използвам само минерална вода , защото мъж ми ще изперка да носи само вода !
Самира , пие около 1.5л. на ден + други течности , аз пия по около литър и половина и мъж ми пие по около литър докато е в къщи така се събира прекалено много .Пък и водата ни тук е хубава .
На времето като живеехме в София , на Екзарх Йосиф на майка една приятелка живееше срещу нас та у тях водата беше гадна докато при нас направо чудесна .
То тогава и тока у нас не спираше , явно бяхме вързани към някое учреждение та минавахме метър .

# 97
  • Мнения: 2 804
Кала , на маркови неща не държа и без това цените им са височки като се има в предвид колко време карат с един чифт обувки .
До като беше по- малка Самира , ми се е случвало да намирам на оферта на Кико та караше с няколко чифта маратонки и обувки .Сега и купува баща и , но ме ядосва последните и маратонки ги беше купил за 45 еуро на Адидас .
Пантофи  също до сега сме използвали само на Кико , та това е не съм много наясно с обувките и пантофите надявам се да съм ти от полза .

# 98
  • Мнения: 1 467
Здравейте!
Така се зарадвах на тази тема:)
Аз съм съвсем отскоро тук в този форум, просто защото съвсем отскоро съм на вълна бременни:)
Живея в Милано. Очаквам бебето през март:) Сигурна съм, че ще имам много въпроси към вас:)

До скоро писане!

# 99
  • Мнения: 6 167
здрасти моргаусе...
как се казваш)??

Имаш да четеш 20 части на Мами в Италия !!!! Мамма мия...
 Wink

Добре дошла!

Хайде, разказвай, тук сме големи любопитки  Mr. Green

# 100
  • Мнения: 2 804
Morgause , добре дошла сред нас !  bouquet
Ние се радваме на нови попълнения така , че чувствай се удобно !
Хайде, разказвай, тук сме големи любопитки  Mr. Green

# 101
  • Мнения: 1 467
Казвам се Юлияна:) Приятно ми е:)

Да, зачетох се в 21-а част, но не знам дали ще мога да се справя с всички предишни двадесет:))
В общи линии живея в Италия от четири години и съм женена за българин:), който между другото в момента изглежда ето така:

newsm28

А вие?

# 102
  • Мнения: 2 427
Добро утро ,то вече обад,ама карай.Докато бяхме в торино пиехме все Евиан.Ама в аучан се намираше.След това Фло мина на акуа Уливето заради Дел Пиеро,а аз съм на Сан Гемини,заради наистина високото съдържание на калции.И аз от чешма не пия,но готвя.Де да знам,имам все едно такова усещане че тръбите по която тече тази вода са кофти и все ми е кофти да я пия.Моге би е глупаво.Сигурно!
Добре дошла на новата мама сред нас,разкажи ни за себе си,ние тук сме се събрали все едни любопитки.
Абе хора,обръщам се най вече към водолеите,има един брояч на зодиите в майки бъдещи и настоящи,ходете се регистрирайте че да се умножим ние Водолеите,и да победим като най многобройната зодия.Другите,нищо не сте чули!
Аз умирам за карчофки и върху пица,но ми харесват страхотно като ги сложа в тенджера под налягане със телешко и моркови.След като е сварено всичко слагам да се запече за няколко мин.на фурна и става божественно.
Да,пак подхванахме старата песен ма нов глас hahaha

# 103
  • Мнения: 2 804
М бе ми то тук това е дефект всички за това говорят !!!
Тъкмо се чудех къде се изгуби !

# 104
  • Мнения: 1 467
На мен Сан Джеминито ми е направо солена, освен ако не е направо от хладилника, обаче пък ако е студена, ми става тежко на стомаха, странна работа. Ние май сме с Левиссима, най-много обичам нейния вкус /не че има вкус де:)/, но съм чувала, че най-хубавата минерална вода е Santa Anna, защото имала най-малко вещество residuo. Нещо такова.
А в момента такова повръщане ме гони, че нищо не ми се яде. Май ще стискам зъби и това е. Едва дочаквам да се върна от работа и се почва - първа спирка - тоалетната #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт