НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - Тема 7

  • 30 596
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Аз взех и стерилизатора, но имам 30-дневен срок да размисля и може и да го върна.
Помпата се стерилизира след всяко ползване, разглобена на съставните й части. Което ако означава на всеки час да съм на врящата вода на котлона, не си го представям. И все пак, стерилизаторът определено е покупка, която може да се отложи във времето.

Казвате за ден всичко може да се поръча. Да обаче представете си, че ви задържат в болницата повече дни , а всеки час, ден е важен, за да тръгне успешно кърменето. Значи да поръчвам през телефона от болницата, след секциото, някой да ми я носи ...сложно ми става, но вече зависи кой как го чувства. Също така майка ми ми донесе една евтина помпа от нейна позната (дистрибутор на някаква марка),  от която взе и шишенца. Еми за нищо не става, според мен, пластмасова, без силиконов уплътнител, тип спринцовка. То веднъж като се разранят зърната, после няма оправяне. Та изобщо няма да я ползвам нея.

# 31
  • Мнения: 397
Абе да ви кажа за помпата, аз имам ръчна на Медела от първото. Бях в родилно като пратих ММ да я купи щото акушерката каза, че е хубаво да цедя, бебето беше при мен чак на 3тия ден.
Аз лично 1 капка коластра нямах до 3-4 ден след секциото (след нормално трябва да се появи по-рано). С тази помпа така и нищо не успях да изцедя, много повече изтичаше, като влезех в банята пусна горещата вода и вляза под душа почваше да тече като чешма.
Моя съвет е, ако психически се чувствате добре от това и може в момента да си позволите като разход  вземете си. Иначе помпа може да се купи във  всеки един момент след раждането, да от физически магазин, вероятно няма да е на промоция, но не е нещо недостъпно, като кажете на мъжа си сутринта на другия ден най-късно ще е при вас, и тя ще ви трябва повече, ако бебето не  е при вас.
Ако бебето е при вас, в дните в болницата посещения няма да има в предвид ситуацията, то там така или иначе друго няма какво да правите, искате ли да кърмите първите 2 седмици поне кърмите на поискване. Събуди ли се, размрънка ли се първо предлагате гърда после всичко друго, докато не пусне само. Схеми 5/10/15 мин на гърда, на 3 часа, вечер от 12 до 6 да не му давате, няма такива схеми при новородените. Те не знаят кога е ден кога нощ, и вариант да прехраните кърмено новородено няма.
Аз лично не съм будила бебето да яде, тя сама си се будеше през нощта поне по веднъж докато не отбих.

# 32
  • Мнения: 3 033
Моите зърна не бяха точно разранени, но много ме боляха и това състояние продължи около три седмици по спомен. Мажех ги с Лансинох крем и получавах облекчение. Всъщност, не разбрах каква е точно причината.
Стерилизатор имах, но пак не бях го купувала аз. Не знам, ако нямах дали нямаше да си купя. Сега, втория път, вече съм твърдо убедена, че ако установя неизправност и в него, нама да си купя.
Едва ли ще клеча и над тенжера с вряла вода, просто ще си се цедя на ръка и ще си кърмя.

# 33
  • Мнения: 201
С първото си дете нямах никакви грижи относно кърменето. Роди се на термин, засука още същия ден, кърмих го 1 г. 2 м., помпа не съм използвала, кърмих го на поискване и така с времето при захранването, кърменето намаляваше и в един момент аз спрях да го кърмя, въпреки че той ме търсеше и искаше. Сега се чудя като съм с близнаци, вероятно те ще стоят в кувьоз и ще трябва да се изцеждам и с шишета да ги храня. Може би за болницата ще ми трябва помпа.
Вече влязох в 34 г.с., надявам се да издържа до края на месеца. Чувствам се добре, все още се движа навън по задачи, домакинствам и поработвам по-малко от вкъщи. Последният месец не съм качила и един килограм, чудя се дали е повод за притеснение. Хапвам колкото ми се иска. От началото на бременността съм качила 19 кг. Не мога да кажа, че корема ми е по-голям отколкото с първата бременност. Утре съм на преглед и ще видя колко са пораснали.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 479
А някой ползвал ли е протектори за зърна? Дали вършат някаква работа? Thinking

# 35
  • Мнения: 3 033
А някой ползвал ли е протектори за зърна? Дали вършат някаква работа? Thinking
Имах като подарък и такова нещо. Лично на мен не ми свършиха никаква работа.

# 36
  • Мнения: 397
Протекторите за зърна ще са от полза, ако анатомично зърното не позволява засукване или са толкова разранени, че трябва да ги предпазите, което лично поне според мен може да се избегне като се мажат с крем Лансинох или друг с ланолин без отмиване, дори превантивно. Има една група във фейсбук ЗА ДЪЛГОТО КЪРМЕНЕ, там има и консултанти и като цяло може да получи човек много добри и адекватни съвети относно кърменето. Сега като във всяка такава група има и хора с крайни лично според мен мнения, за кърмене на всяка цена едва ли не до първи клас, но няма как и без такива мнения.

# 37
  • Мнения: X
Ама много ми е объркано. Четох ви всички мненията и пак не разбирам. Как разбираш имаш ли нужда да се цедиш? И всъщност как се цедиш? Аз трябва да я разгледам тази помпа. Дадоха ми и още някакви неща за в болницата, които изобщо не зная какво са. Накрая ще снимам и ще качвам тука за разгадаване на загадки.
Леле, имам докторска степен и пак се чувствам като паднала от Марс. Ма как така се стерилизира след всяко цедене? Ама то ако яде през 2-3 часа по час и после стерилизираш и изобщо... Кога дишаш?! Плашите ме!

# 38
  • Мнения: 1 019
Реално нямаш нужда да се цедиш след всяко хранене, ако няма проблем със сукането разбира се. Цедиш се ако има много останало в гърдата, което според Елена Василева се усещало като бучка или ако е много пълна, а бебето не е гладно, можело да се изцеди леко, за да се облекчи. Пращам линк към клипчето, което гледах по темата и което цитирам в случая - там Елена обяснява кога и защо се налага цеденето, но и доста други интересни неща за кърменето казва. Пак според Елена - щели сме да усетим кога и коя гърда е пълна - майчетата да кажат дали е права.

Последна редакция: чт, 01 окт 2020, 18:32 от vessy.k

# 39
  • Мнения: 3 033
Пълната гърда, която се нужда от цедене на всяка цена, е уголемена и твърда като камък, тежи, боли и като се препълни започва да тече от нея кърмата. Както писах, сутрин се събуждах с мокър чаршаф под мен. Аз затова и писах, че ставах да се цедя през нощта в 2-3 часа. Повярвайте ми, това усещане няма как да се сбърка. И се получава, когато детето не е сукало повече от 4-5 часа и тя се събира. В един момент не може да стои вътре повече и ще се пръсне, ако не се изцеди поне малко. Може да се изцеди и малко количество, колкото да се премахне това усещане, а може и да се цеди, докато гърдата се усети мека и вече като стиснеш не пуска повече от няколко капки, иначе си тече на струя като стиснеш. Аз съм стояла под душа и ми е текло като от пусната чешма на тънка струя.

# 40
  • Мнения: X
Благодаря ви.
Веси, аз уж гледах и на Елена и на Ася и на Хедра и пак ми е някак си далечно и теоретично.

# 41
  • Мнения: 1 019
Благодаря ви.
Веси, аз уж гледах и на Елена и на Ася и на Хедра и пак ми е някак си далечно и теоретично.

Е, живот и здраве, ще разберем скоро за какво става въпрос Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 132
Грета, на 1800г ги вадят, ако са покрили всички др критерии /дишат без паузи, хранят се добре и нямат инфекции/. Малкият ми има да навакса още 340г, та ще почакам за него. Някъде около 2 кг и нещо ги изписват. Което малко ме плаши, не знам какво ще правя с толкова малки бебета, мен ме е страх. Но поне явно ще изпишат първо единия, после другия, та ще имам време за адаптация с едно 😂

# 43
  • Мнения: 3 033
Е, то теория и практика са си две различни неща.
Според мен до описаното от мен състояние може и да не се стигне, ако бебето си суче регурярно. Моето дете имаше периоди от по 10 часа нощем, в които си спи и аз естествено не го будя и кърмата се събира. Ако се кърми през 3 часа, понякога може и на малко по-кратки интервали няма да се стигне до такова препълване. Също така като кърмех от едната гърда от другата започваше да тече.
След втория месец приблизително количеството се орегулира и не беше чак така. След това намаля постепенно. След като го захраних на 5 месеца и половина, започнах да заменям едно кърмене с твърда храна. Намаля си и последните месеци преди да отбия шмаше много малко. Около два месеца след окончателното отбиване капеше по някоя капка.

# 44
  • Мнения: 295
Диди, със сигурност ще намериш баланс веднага 😉Радвам се, че всичко се развива добре и много, много скоро ще сте в пълен състав вкъщи.💓
Дух, ще кърмя за трети път и още не ми е ясно. Всичко много хубаво, сигурно се орегулира, сигурно е лесно... При мен, обаче кърмата не беше достатъчна и цедях като гламава, пък не се получи. То верно, че са 1000 фактора, но се надявам, че този път ще се случат нещата и ще мога да кажа и аз, какво удоволствие е кърменето, а не адски стрес...

Общи условия

Активация на акаунт