НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - Тема 7

  • 31 570
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 176
Да се оплача и аз! Онзи ден бях на преглед в 33 г.с. и докторката ми ме изненада с въпрос "как съм смятала да раждам предвид възръстта ми" - на 40 год. съм. Като от самото начало твърдеше, че възрастта не е проблем, че няма причина за секцио, сега изведнъж смени курса.
След като ми зададе този въпрос, установи и че бебето е с два пъти усукана пъпна връв около вратлето. Взе да обяснява, че това не било предпоставка за секцио, но пък можело да доведе до усложнения при нормално раждане и съответно спешно секцио.
Сега подозирам, че при следващият преглед ще трябва да съм решила как ще раждам Confused и да и кажа, т.е. за себе си да взема решение.
Не съм сигурна дали да и се доверя и да избера секцио, както ме съветва. Освен пъпната връв, други показания за това няма. Водите са в норма, плацентата още не е узряла, бебето не е голямо, аз съм качила около 9 кг и имам вече едно естествено раждане, което протече без усложнения.

Моля, ако има други дами около моята възраст или с усукана пъпна връв на бебенцата, да споделят при тях какво ги съветват докторите им!
 
Аз съм в 35 седмица, момата е с веднъж увита връв. Казват, че няма причина да не е нормално раждането - поне за сега. Важно е да се следят просто тоновете на бебето. Много бебенца се раждали нормално и без проблем при увита връв.

# 76
  • Мнения: 482
Да се оплача и аз! Онзи ден бях на преглед в 33 г.с. и докторката ми ме изненада с въпрос "как съм смятала да раждам предвид възръстта ми" - на 40 год. съм. Като от самото начало твърдеше, че възрастта не е проблем, че няма причина за секцио, сега изведнъж смени курса.
След като ми зададе този въпрос, установи и че бебето е с два пъти усукана пъпна връв около вратлето. Взе да обяснява, че това не било предпоставка за секцио, но пък можело да доведе до усложнения при нормално раждане и съответно спешно секцио.
Сега подозирам, че при следващият преглед ще трябва да съм решила как ще раждам Confused и да и кажа, т.е. за себе си да взема решение.
Не съм сигурна дали да и се доверя и да избера секцио, както ме съветва. Освен пъпната връв, други показания за това няма. Водите са в норма, плацентата още не е узряла, бебето не е голямо, аз съм качила около 9 кг и имам вече едно естествено раждане, което протече без усложнения.

Моля, ако има други дами около моята възраст или с усукана пъпна връв на бебенцата, да споделят при тях какво ги съветват докторите им!
А защо не потърсиш 2ро мнение от специалист и така да сравниш и прецениш, сама за себе си, кое би било по-безопасно за бебето и теб? 🤔

# 77
  • Мнения: 3 041
Моето мнение е, че лекарите масово предпочитат да насочят жената към секцио понякога и без особена нужда. За тях така е по-лесно, по-бързо се случват нещата. Не казвам, че в конкретния случай на Ивето80 няма нужда. Не съм компетентна за увитата пъпна връв. Споделям само впечатления.
Да, би било хубаво да потърси още едно мнение поне, ако самата тя има съмнения или иска да опита естествено.

# 78
  • Мнения: 196
Някой поръчвал ли е от -spam142-

# 79
  • София
  • Мнения: 1 791

Ей го мойто кръвно как се движи от вторник насам (откакто ме изписаха от Шейново).
Първата вечер не го вдигнах ама оня ден и снощи... за какви стойности говорим.
Лошото е че от нищо не пада - само от сън. Изненадващо бебсън си расте и тоновете му са добре. Вчера бях на тонове и ехограф при второто ми мнение и се успокоих.
Вечерта след прегледа не знам защо го вдигнах, но заспах към 01:00 и като се събудих в 07:00 кръвно нямаше.
Лошото е, че и едно фетално помръдване нямаше и се ужасих. Налях се с вода и мед и чаках в ужас 15минутки докато получа знак, че малкото е още живо.
Не знам как ще доизклася така бременността с този стрес за кръвното. Казали са ми ако го вдигна над 135/85 да се връщам обратно, но не го направих, защото там не се погрижиха добре за мен. Мериха ми кръвното сутрин и следобед като нямам по принцип. И записите на тонове бяха сутрин/обед. След вечерната визитация като вдигах кръвно, доктор нямаше на линия. Едната вечер настоях акушерка да ми го измери: машината показа 139/96 и изпищя в жълто too much. Тя дори не го записа някъде, камо ли да уведоми доктор. Прати ме да си лягам.
Е за какво да се връщам точно?

# 80
  • Мнения: X
Не, просто ще ми гръмне главата! Аз карам такава хубава бременност с изключение на началото, където изповръщах света, а всички насила все едно се опитват да ми саботират тоя момент. Лекарите още от началните седмици ме взеха за мезе да ме плашат със всякакви филми на ужасите само и само да ми промият мозъка за разни процедури и задължително секцио откъдето да точат пари. Имам чувството че като изляза от вкъщи и от улицата ме почват всякакви хора да ми говорят : “ Ох какво те чака”, “Ох почивай си сега , че после ти свърши живота” , “ Наспи се свга, че близките години няма да спиш” “ Раждането ти е най-малкия проблем, после ще видиш ти” . Всички едни ехидно ухилени и доволни , дори собствената ми майка. Има някакво извратено чувство в хората  като видят бременна жена и да имат нужда да я плашат с някакви неща. Все едно сега като се наспя и хоп следващите 2 години няма да ми се спи. Оня ден отивам да пия кафе и веднага се намери някой да ми каже да се прибирам да си почивам, че това щяло да ми бъде то. Аз спрях да искам да се виждам с хора, защото не знам как спокойно да избягвам такива безумни разговори. Все ми идва да фрасна някой. Колкото съм спокойна и усмихната и добре настроена към това, че  ще ставам майка, те толкова ми насаждат чувство че това е ужасно преживяване. Сигурно е трудно, сигурно е изтощително, сигурно ти обръща живота с краката нагоре -И КАКВО ОТ ТОВА? Не е ли най- красивото и смислено нещо за една жена да даде живот? Нали ние с ясното си съзнание на хомо сапиенс сме създали тези деца? Какво има да се коментира ? Как пък някой не дойде да ми каже: “ О какво прекрасно нещо те чака! “ или “Много е хубаво да си майка!” защото аз стм сигурна, че е така! Извинявайте за мрънкането, ама насила ме изнервят и само вие ще ме раЗберете

# 81
  • Мнения: X

Ей го мойто кръвно как се движи от вторник насам (откакто ме изписаха от Шейново).
Първата вечер не го вдигнах ама оня ден и снощи... за какви стойности говорим.
Лошото е че от нищо не пада - само от сън. Изненадващо бебсън си расте и тоновете му са добре. Вчера бях на тонове и ехограф при второто ми мнение и се успокоих.
Вечерта след прегледа не знам защо го вдигнах, но заспах към 01:00 и като се събудих в 07:00 кръвно нямаше.
Лошото е, че и едно фетално помръдване нямаше и се ужасих. Налях се с вода и мед и чаках в ужас 15минутки докато получа знак, че малкото е още живо.
Не знам как ще доизклася така бременността с този стрес за кръвното. Казали са ми ако го вдигна над 135/85 да се връщам обратно, но не го направих, защото там не се погрижиха добре за мен. Мериха ми кръвното сутрин и следобед като нямам по принцип. И записите на тонове бяха сутрин/обед. След вечерната визитация като вдигах кръвно, доктор нямаше на линия. Едната вечер настоях акушерка да ми го измери: машината показа 139/96 и изпищя в жълто too much. Тя дори не го записа някъде, камо ли да уведоми доктор. Прати ме да си лягам.
Е за какво да се връщам точно?

Дам, така погледнато наистина не виждам защо да се връщаш там. Ама може би е добре да ходиш по-често на тонове. Просто ако ти предложат оперативно раждане преди термин, според мен се хвърляй, за да не го мислиш или па баш накрая да вземе да ти прави бели.
Предимно вечер ти се повишава.  Какво правиш вечер, нещо да не се ядосваш или превъзбуждаш? По-ранно лягане , повече сън ...Ти ходи ли контролно при Христова, тя какво мисли?
Аз не записах контролен преглед в 34та, сама следя пулс и кръвно два пъти на ден. Познай защо не отидох Wink :p

# 82
  • Мнения: 148
А пулсът мерите ли си?
От 1 юни си меря вкъщи кръвното и е горе-долу 100/70, пулс 75-85.
Но вчера беше 107/79, пулс 118.

Вчера сутринта се събудих рано-рано и се чувствах чудесно. Но към 9:30-10:00 започнаха да ме болят очите, да усещам напрежение в главата, да се схваща шията и после болка тип цепене на главата. Пих панадол (съдържа парацетамол), но не ме облекчи за разлика от предния път (23 септември).
Към 14:00 (след дрямка) бях една идея по-добре, фоточувствителността беше поизчезнала, но главата продължаваше да ме цепи и пих още един панадол.
В 16:00 бях на първите детски тонове - е, поне се уверих, че ако на мен ми е зле и пулсът ми е прекомерен, то бебето си е добре, неговите тонове бяха наред.

АГ-то каза, че трябва да направя консултация с кардиолог, евентуално бета блокери да ми дозира, защото рязкото покачване на пулса също е вредно (и за бебето).

Надявам се това с пулсът да е по-скоро единичен случай, хич не ми се ходи и на кардиолог. Да добавя, че сутринта като видях, че пулсът е 118 легнах, затъмних помещението и опитвах да дишам дълбоко и спокойно, натисках точки по пръстите, които се водят да помагат също, но ефект никакъв. Също така не съм усетила сърцето ми да бие учестено или задух.

В този ред на мисли, ще отида и на очен, че още не съм, а виждам много размазано субтитрите на тв (преди нямах такъв проблем).

Можете ли да препоръчате очен лекар в София? И какво правите при учестен пулс?

# 83
  • Мнения: X
А пулсът мерите ли си?
От 1 юни си меря вкъщи кръвното и е горе-долу 100/70, пулс 75-85.
Но вчера беше 107/79, пулс 118.

Вчера сутринта се събудих рано-рано и се чувствах чудесно. Но към 9:30-10:00 започнаха да ме болят очите, да усещам напрежение в главата, да се схваща шията и после болка тип цепене на главата. Пих панадол (съдържа парацетамол), но не ме облекчи за разлика от предния път (23 септември).
Към 14:00 (след дрямка) бях една идея по-добре, фоточувствителността беше поизчезнала, но главата продължаваше да ме цепи и пих още един панадол.
В 16:00 бях на първите детски тонове - е, поне се уверих, че ако на мен ми е зле и пулсът ми е прекомерен, то бебето си е добре, неговите тонове бяха наред.

АГ-то каза, че трябва да направя консултация с кардиолог, евентуално бета блокери да ми дозира, защото рязкото покачване на пулса също е вредно (и за бебето).

Надявам се това с пулсът да е по-скоро единичен случай, хич не ми се ходи и на кардиолог. Да добавя, че сутринта като видях, че пулсът е 118 легнах, затъмних помещението и опитвах да дишам дълбоко и спокойно, натисках точки по пръстите, които се водят да помагат също, но ефект никакъв. Също така не съм усетила сърцето ми да бие учестено или задух.

В този ред на мисли, ще отида и на очен, че още не съм, а виждам много размазано субтитрите на тв (преди нямах такъв проблем).

Можете ли да препоръчате очен лекар в София? И какво правите при учестен пулс?

Бета брокерите също са вредни за бебето, та не знам вече кое е по-вредно и колко пъти е допустимо пулс над 100 и да се води инцидентно като повишаване. 
При мен се откри перикарден излив в по-голямо количество от обичайната течност в сърцето (физиологично състояние на бременностга) , на което кардиологът отдаде повишеният пулс и ми изписа конски дози прегнако и омега 3.
Не е добре да е системно над 100-105. Моят пулс държи ок. 100 , но понякога скача, но не мога на всеки час да меря, безумно е.
За твое спокойствие направи си консултация с кардиолог.

# 84
  • София
  • Мнения: 153
Дагни, аз ще започна като бабите, ама тези дни бяха пред пълнолуние и се твърди, че водят до повишаване на кръвното налягане и болки в главата. И мен през последните 2 дни ме боли, ама може и от не напълно излекуваната хрема да е. Интересното при теб е, че се вдига вечер, а при повечето хора най-високи са сутрешните стойности. Гледай да си максимално спокойна и да не го мислиш постоянно, че и това влияе.
Бъбли, аз също им се чудя и ядосвам на моменти на хората като започнат с подобни подмятания. Ама бързо им тегля една на ум и го играя непукист, което май ги дразни още повече. Е, има моменти в редките ни срещи с майката на половинката, когато си ставам откровено зла. Беше започнала да обяснява как ще надебелея, как няма да мога да ходя, как няма да намирам време за нищо (все едно сама ще го гледам това дете) ... Е дали не я погледнах с най-ехидната усмивка и й казах "Спокойно де, това, че ти не си се справяла въобще не означава, че и аз няма да мога". Злобно знам, ама те хората на моменти си го просят.

# 85
  • Мнения: 1 019
Dagny, това с кръвното казаха ли ти защо се получава така - от бременността е вероятно, но конкретно някаква причина има ли и не може ли да се направи нещо - лекарства или нещо такова? Ти сигурно си пробвала доста неща да го свалиш, но все пак и аз да си кажа - знам, че лъжица канела в чаша кисело мляко помага за смъкване на кръвното, мисля, че има и масаж на някакви точки на ушната мида, някакви такива "бабини илачи" си струва да се пробват според мен.

Bubbly,  и на мен ми ги говорят такива от време на време, също и лафа "лесно майка се не става" имам в колекцията Simple Smile Мисля, че това е просто "small talk"  - заучени фрази, които хората се чувстват длъжни да кажат, когато общуват с бременни, малко като темата за времетo и здравето, а и май на национално ниво ни е заложено да гледаме негативно дори и на такива хубави неща. Единственото, което можем да направим, е да им казваме на тези хора, че ни е супер яко и като родим да им покажем колко готини, усмихнати и секси мамчета сме  - сигурна съм, че ще успеем, защото тези неща са и въпрос на нагласа донякъде.

Diamond_star , това последното дето го каза, ще си го запиша някъде, не знам дали ще посмея да го ползвам, но си струва да го имам като готов отговор Simple Smile

# 86
  • Мнения: X
Бъбли, и на мен ми ги говореха такива. Аз не съм зла, но съм нервна и понякога иронична, та бързо им секвах излиянията. На тезата да спя сега, че после... Им отговарям, че това не е резервоар да го напълня и да си седи. И на мен ми говореха страшни ужасии, как ще спя седнала и ще се издуя като балон, как бебето ще ме рита и колко ще ме боли, пък до сега освен че качих 24 кг и явно понякога задържам вода друго не се е случвало.
Аз имам и приятели, които ми казват как е най якото да си майка и колко е готино. И аз така съм се настроила, че детето е само + и каквото сме си правили преди без него, ще си го правим и сега само че ще е още по яко. Само зъбите ме тревожат, щото ако не се наспя ставам зла. Системната умора така ми действа, ама пък майка ми е на близо и се надявам колкото и да не спя през нощта да ми отпускат сън денем с таткото

# 87
  • Мнения: 25
Здравейте, момичета !
Тези от вас, които са изпрали вече дрешките изгладихте ли ги? Казват, че пожълтявали ако стоят изгладени. Вие как мислите ?

# 88
  • Мнения: 606
Аз не харесвам особено тези чувалчета за сън, но ми подариха 2 и ще ги ползвам. Знам че обикновено ръчичките на бебето не се завиват, защото може да си сложи на главата одеалото и да се задуши.
На мен на последния преглед също ми казаха, че пъпната връв е пред лицето на бебето и има голяма вероятност да се увие. Ще го следим и се моля да не.
Последните дни младежа буйства като за последно. Я ребра, я стомах, черен дроб - каквото докопа, всичко ме боли вече 😄 ама ще търпим още малко. По влога ми се струва, че ще излезе от корема някое краче.
Вие сложихте ли вече кошарката? Чувала съм, че ако се оправи не трябва да седи празно, а се слагало кукла

# 89
  • Мнения: 3 041
С появата на дете живота на човек се променя!😉
Но да гушнеш детето си, когато излезе от теб, е най-уникалното преживяване. Очаквам го с нетърпение. Настръхвам само, докато го пиша.
А после ще видите как ще се радвате на всяко негово постижение! ♥️♥️♥️♥️

Общи условия

Активация на акаунт