Университети в Германия и други държави с немски език 15

  • 51 116
  • 782
  •   1
Отговори
# 120
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Тук работят с ДПД, да. Обаче едва когато се изпрати от България и се направят всички стъпки по изпращането, се създава номер за проследяване на чуждия спедитор, в случая ДПД. Само че, според организацията на фирмата, с друг куриер съм имала проблема, че във всяка страна пратка се reroute-ва и получава нов номер, съотв. можеш да проследиш пратката евентуално (!) САМО на локален сайт, примерно, dpd.at или там dpd.hun (нз така ли беше на Унгария домейнът), ако има такива.

С други думи, с българския номер на товарителница можеш да проследяваш само до граница.

Попитай в Спиди за чуждата товарителница, защото с които и куриери да пратиш, все ще имаш този проблем - българската товарителница е само до границата.

В най-добрия случай пратката ти е заминала, но не е отразено с коректен текст в сайта (т.е. пише София, защото това е последната за тази товарителница позната точка, вместо, например, да напишат Sofia parcel processed или нщ такова).

Малко объркано го написах, защото мн информация вкарах, дано ме разбра. 😃

Иначе опитът ми със Спиди дотук е бил само положителен, както и на майка ми, която ги хвали, но за България.

# 121
  • София
  • Мнения: 18 034
Разбрах те идеално, благодаря, но явно аз не съм се изказала ясно по-горе. Simple SmileПри проверка в сайта на Спиди по  номера на товарителницата САМО за БГ излиза отдавна, още от понеделник, и номерът на международната такава. И като въведа този въпросен номер за двете други пратки, нещата са наред, излиза си информация къде са към момента. За тази ми изписва обаче, че системата не открива такъв номер. Тоест аз изначално НЕ търся по бг номера.

А и текстът няма как да е некоректен за една от три пратки, а на другите две да си излиза, дори и в тракинга на Спиди ( с бг номера само), че са в Унгария.

# 122
  • Мнения: 477
Изпращала съм многократно със Спиди - веднъж се получи объркване от страна на ДПД , тогава синът ми говори с тях, нищо не стана, аз се свързах тук с отдел за международните пратки, те от своя страна оправиха нещата с ДПД

# 123
  • София
  • Мнения: 18 034
Вокс, проблемът е, че няма свързване с отдела за международни пратки целия ден, супер заети.. Все няма свободен оператор. Натискам "1" според насоките им, за да си оставя номера и при първа възможност да ми звъннат, благодарят ми респективно... Е, "оставих си" го вече пустия номер сигурно 20-30 пъти днес - нищо в ответ...

Последна редакция: ср, 21 окт 2020, 18:48 от пенсионирана русалка

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 37
И при мен е същото на 12.10 пратра за Абърдийн пристигна в Унгария на 16.10 и никакво движение. Много трудна е връзката с международния отдел на Спиди. На мен ми върнаха обаждане. Колета бил разпределен за другаде, върнали го и чак днес е отразено в ДПД, че е в Чехия. https://www.dpd.com/tracking Но щом пише, че е в София бих проверила и с бг товарителницата в сайта на Спиди и упорито звънене.

# 125
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Русалке, а освен в 17track, пробва ли се и в сайта на ДПД (немския) и съответните им локални сайтове (спрямо това в кои държави са се движили другите пратки)?

Мери 6, попринцип вижте къде в Унгария е, ако пише, защото много често там се занимават с митническите проверки (нищо, че е ЕС), може затова да отнема толкова време. Това като принципен съвет за Унгария, вашата пратка явно вече е продължила нанякъде.

Но и ДПД и Хермес, с които работят май всички бг куриери, са пълна скръб, като най-големите идиоти са Хермес, книга мога да напиша за тях, ДПД все пак заемат втора позиция...

# 126
  • София
  • Мнения: 63
Русалке, и аз се измъчих със Спиди тези дни. Нещо им блокираше приложението Мy speedy, звънях им, оставях знак да ми върнат обаждане и най-накрая се ядосах и свърших работа за 5 минути с Арамекс. Сега стискам палци да пристигне пратката....
Успех и при вас да има!

# 127
  • Мнения: 43
И аз приготвям колет за Германия.В офиса на Спиди ми обясниха.че е препоръчително да посоча немски номер.в краен случай български.Уведомяването за приблизителен час за доставка  ще стане по имейла.но на място куриерът може да звънне и за това трябвал местен номер .И тъй  като дъщеря ми все още няма такъв.притеснявам се дали ще я намерят.И Арамекс ли имат същите изисквания?

# 128
  • София
  • Мнения: 18 034
Да, междувременно голямата ми дъщеря е получила мейл  (една от другите две пратки), че утре ще й бъде доставена пратката. И да,  и при трите съм посочила немските номера. Ако познавате някого с такъв, дайте него,  дори и в друг град да е, а този някой веднага ще се свърже с нея на бг номера.  А и дали е с немски номер получателят или не, моят семпъл опит с немските куриери показва, че масово се скатават. Те може и да не са немци, де..  Няколко пъти децата ми (ако съм по-точна само по-голямата)са си били вкъщи, никой не им е звънял на тел или на звънец, но после изведнъж се оказва, че трябва да ходят до  офис да си взимат пратката, защото, видите ли, не били на адреса в посоченото време.. Друг път не са били.... Другият вариант е да  се оставят  колети от куриерите при друг. И ако  в общежитието има фейсбук/вайбър група, в която се чати/разменя се инфо,  този друг споделя там, че в стаята му, едикоя си, има пратка за едикого си.

Точно в края на работния ден, колко удобно и едва ли случайно, Спиди ми отговриха все пак на мейла и ми поискаха освен товарителницата  и  друга информация. Пуснах им исканото и отговор не последва. Промени се обаче съобщението  в трак17, че няма такъв номер. Вече има, но актуалното проследяване по него и днес, на шестия ден от предаването на кашона, показва  като местонахождение разпределително депо в София... Толкова ме е яд, че не избрах друг вариант.

Последна редакция: ср, 21 окт 2020, 22:14 от пенсионирана русалка

# 129
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Русалка, майка ми прати колет до мен в четвъртък и още не съм го получила, обикновено кта со прати в четвъртък го получавах във вторник, в краен случай в сряда... 3дни стоя в София, после 2 дни в Будапеща... някакви проблеми имат. Дано да не са загубили багажа.

# 130
  • София
  • Мнения: 63
Ради, служителката в Арамекс ми препоръча да дам немски номер за всеки случай, въпреки че немските куриери нямали практика да се обаждат. Така че дадох номера на моя приятелка, която живее в друг град. Обърна ми внимание адресът да бъде описан максимално детайлно.
Пожелавам на всички ни пратките да стигнат от точка А до точка B максимално бързо и без поражения Simple Smile

# 131
  • София
  • Мнения: 3 610
Русалке и ние така се притеснихме за пратката със Спиди, знаеш защо ни беше спешна. Та в петък я пратихме и после чак във вторник отразиха, че е в депо в София. Междувремено детето си промени деня на доставка за следващия ден и не знам дали заради това или по стечение на обстоятелствата, пратката тръгна за Унгария и в петък сутринта му я доставиха. Не знам дали са му звъняли на звънеца или той ги е изчакал долу, но каза че в общежитието  пристигат доста пратки дневно, та явно е отработена схемата.

# 132
  • Мнения: 43
Благодаря много  за съветите! Ще опитам със Спиди и тъй като май е въпрос на късмет.ще се моля да пристигне пратката благополучно.

# 133
  • София
  • Мнения: 660
И моят опит със Спиди е ужасяващ. Русалке, звъни на международния им отдел до дупка!!! Мен на края ме познаваха по гласа Wink Ще пристигне, но с много ядове!
Аз изпращах с Арамекс и от там веднага ми даваха международния номер за проследяване в сайта на DPD и забравих за всички ядове със Спиди.

# 134
  • София
  • Мнения: 3 610
Ние също веднага получихме и международния номер и не съм им звъняла за нищо, просто пратката явно е чакала да се съберат още и е тръгнала по-късно. Като цяло не мога да кажа, че съм недоволна от услугата. Немски номер не съм давала, че той няма, но не е имало проблем.

Общи условия

Активация на акаунт